Бъдещи майки Август 2009 - тема №39

  • 14 025
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27
Мисля от средата на осмия месец да почнем с мъжа ми да правим упражнението за наместване да видим ще има ли наистина ефект, че искам да раждам нормално.


Би ли споделила за упражнението?  Laughing
И не се притеснявай за бебенце, ще видиш, че ще родиш нормално и здраво бебче. Не го мисли  Hug

# 46
  • Мнения: 6
Трейси, и аз имам такива парцалчета даже на моменти стават и зеленикави което направо ме изумява, на изследванията в урината ми показва че има завешен белтък което може да се дължало на замърсяване с бялото течение а влагалишния секрет бил чист  newsm78 нещо не ми се връзват двете неща де... сега на 10-ти пак ще пускам изследвания пък да видим какво ще покажат.

Невчето вече е по добре и най вероятно утре ще я изпишат  Peace

 dan4eto8008 едно от упражненията което аз знам е котешкото гръбче, но незнам как точно действа това на бебо, дали трябва да се завърти точно когато го правиш или това го стимулира за по нататък да се завърти  newsm78

# 47
  • Мнения: 106
dan4eto8008 благодаря за положителните думи.
Упражнението се казва мантеадо или нещо подобно.Прочетох за него в една книга.Авторката, която пише тук във форума казва,че при нея е имало ефект.Бременната застава на 4 крака, като ръцете се подпират на малко по-високо-табуретка, диван.Партньора с по-голям шал или чаршаф го прокарва под корема.Вдига двата края за да поеме тежеста и започва движения сякаш сее със сито.Това облекчава и гърба и кръста на майката.Но за целта партньора трябва да е по-силничък, че било изморително за него.Надявам се че съм ясна с обясненията си.

# 48
  • Мнения: 140
Би ли споделила за упражнението?  Laughing

Аз съм чувала, че изкачването на стъпала спомагало за обръщане на бебето, но ако го пробвате, не се преуморявайте  Crazy Naughty

За мантеадото и аз съм чела ("Близо до бебето"), че помага, но май беше за раждането и контракциите...трябва да погледна пак newsm78
Цитирам:
"Тази техника на раздрусване помага за отпускане мускулите и връзките поддържащи репродуктивните органи. Може да се изпълнява по време на раждане, по 2-3 минути между контракциите. Ежедневното изпълнение на мантеадо през последните седмици на бремеността върши страхотна работа за релаксиране на тъканите и подпомагане правилното наместване на бебето, изпитано е лично"

Други полезни пози: "Седене на стола с лице към облегалката и крака от двете страни на седалката; седене върху топка за раждане; седене на края на стола или дивана с разтворени крака и корем отпуснат между бедрата; стоене на 4 крака и полюшване на таза нагоре-надолу-встрани (когато бебето е активно); стоене на колене с горна част на тялото облегната наприд на стол, маса или възглавници; плуване по корем."

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 21:18 от napetia

# 49
  • Мнения: 106
napetia да чели сме една и съща много полезна за мен книга. Wink

# 50
  • Мнения: 15
Аси,честит рожден ден,много здраве,щастие и хубаво здраво бебе през август smile3525 newsm59  ura

# 51
  • Мнения: 27
Аха....  Thinking Ами ще пробвам това с кучешката стойка и шала  Laughing

# 52
  • Мнения: 140
napetia да чели сме една и съща много полезна за мен книга. Wink
Да jara_r  Hug, страхотна е! Аз си я взех още преди да забременея, но едва сега си я чета с кеф!

# 53
  • Мнения: 439
Аси, чесит рожден ден! Много здраве и обич


Добре дошла на мамчето със сладкия авартар.

Много полезни книжки четете и е хубаво, че споделяте с такива като мен, които не успяват да намерят време да прочетат.
С първата бременност се оттдавах на четене и правех едни упражнения за по-лесно раждане от една книжка Аз съм бременна.

# 54
  • Мнения: 735
Добро утро!
Мъжо отиде на работа и мен сън не ме лови.Simple SmileОпустоших едни вафлички и се оглеждам какво друго има за ядене. Joy
Дали има и други като мен дето не спят в ранните часове?Отивам пак да пробвам със спането.

# 55
  • Мнения: 9
Добро утро!
Аз не съм се включвала отдавна, момичета, но от 1-ви съм в отпуск, а от 17-ти в 45-дневния болничен преди раждане. Така че вече ще имам достатъчно време да ви следя и да се включвам по-често. Още немога да се настроя, че не съм на работа, но ще свикна съвсем скоро. Иначе се чувствам що годе добре. Като изключим едни болки в левия крак, които така и не разбрах дали са нормални или не. Хайде, до по-късно.
Хубав и слънчев ден на всички!   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 1 248
Добро утро...
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АСИ, малко на патерици!!!!   bouquet
Славенче, не се притеснявай и аз съм от ранобудните и неспящите дълго...  Shocked
Да ви се похваля вече си имам сглобено легълце и много му се радвам, дай Боже август бебка да спинка сладко, сладко в него!  Praynig
И да ви върна пак на темата за количките... Вчера ходих до Вис Виталис да харесам матраче и между другото много ми хареса една количка, нов модел на Бертони. Просто се влюбих в нея, но ще се радвам ако споделите мнение...
Става въпрос за това: http://www.kasidabg.com/strollers_koli4ki-bertoni-products_id-12324.html
Цената й е 424 лв. и мисля, че е доста приемлива.
И още нещо, да ви се оплача, че доста ме боли глава напоследък и имам от време на време световъртеж. Има ли някой подобни оплаквания или аз съм си шемет?...

# 57
  • Мнения: 224
Славе ти направо ме застреля #2gunfire - поста ти е от 5:23 сутринта - сигурно вече ти се спинка по това време Hug

# 58
  • Мнения: 9
Хайде добро утро и от мен на всички раннобудни мамчета  Hug
Славена Лелее ..е чак толкова раннобудни май няма  Simple Smile По това време само се будя за редовното WC  Shocked
Аз ставам в 8,30 ..да направя кафенце, да приготвя обяда на милото и така. Ама ти прекаляваш Laughing
Катее  Страхотна количка .. много ми хареса! А за главата незнам ..пии чайче или си почини мъничко  Sad Е не мисля че си шемет ама   Laughing А и честито за креватчето! Дано беба да има най сладките сънища в него.
The SunRise Ще свикнеш да не си на работа. Аз направо си отдъхнах като спрях :“Сега се чувствам толкова добре вкъщи. Чак се чудя как съм успявала да се справя с всичко преди  Shocked
 Hug

# 59
  • Мнения: 1 807
Добро утро и от мен! Simple Smile

На Аси - Честит Рожден Ден, макар и със закъснение! Simple Smile Да си жива и здрава, много обичана и безкрайно щастлива!

Диндла - много се радвам на добрите новини - сигурна бях като писа, че накрая ще е някаква фалшива тревога, ама като знам как в такъв момент човек може да се шашне - направо тези докторите са за бой какви си ги говорят без дасе съобразяват как рефлектира това върху психиката ни. Дори за диабета не бъди съвсем сигурна - до колкото знам при бременност може да се променя захарта - пък това още не означава диабет!

Аз съм за памперсите - но не прекаленото им използване - в един момент е хубаво да се правят опити да се контролират нещата, но при новородено не вярвам!
Иначе на тема екология мога да говоря много, защото работя в организация, чиято дейност е много тясно свързана с екологични проблеми - там нещата как се диктуват от мода и криворазбрани агитации просто не е истина. Така, че разни проучвания до колко едно нещо е вредно или полезно трябва да се разглеждат от много страни и просто ей така да се заклейми използването на нещо е много трудно. Например има хиляди проучвания как е по-добре да не използваме пластмасови торбички, ами хартиени, което изобщо не е вярно - пластмасовата торбичка събрана разделно може да бъда на 100 процента рециклирана и отново да бъде използвана и така страшно много пъти, а дървото използвано за хартиената е умряло завинаги. Друг пример: сега много се работи и се хвърлят много средства за създаване на екологични горива - от рапица например - да ама за тази цел отново се изсичат гори за да има площ за засяване и всъщност вредата от унищожаване на тези гори е много по-голямо от колкото горенето на стандартните горива. Все ми се струва, че това с памперсите и поредната масова психоза! Simple Smile
Абе има още много други неща.................................... а уж нямаше да говоря Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт