с какво мазахте раните си от секцио

  • 15 399
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
С нищо не мажа.

# 16
  • Мнения: 2 521
не съм се мазала с нищо , имах само 1 конец , който ми махнаха на 6тия ден  Peace
PeaceИ аз бях така,само че конеца го махнаха на 7-ия ден

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
В началото няколко дена с Фусидин крем, а след това с Контрактубекс.
Аз конци не съм имала, лепена съм.

# 18
  • Мнения: 245
Зависи колко е операцията , как е минала , при мен се наложи голям разрез , след свалянето на конците си правих компреси с йодасепт , като първо почиствах със спирт, едно че облекчава , друго че помага за конците отвътре а контратубекса е непосредствено , след като раната зарастне , против образуването на дебел белег , той не лекува, не дезенфикцира и т.н. Много момичета получават абцеци и загнояване , точно заради вътрешни конци , когато немогат да се абсорбират те се изхвърлят на вън , а йодасепта направо изсмуква такива работи

# 19
  • Мнения: 8 999
Докато имаше коричка, с нищо не съм мазала. Когато падна коричката, започнах да се мажа с Контратубекс, за заличаване на белези. Обаче не бях много редовна и настоятелна - един ден мажа, пет не мажа, толкова бях улисана около бебето, че рядко се сещах за себе си.
Аз бях шита с един вътрешен конец, мисля, че докторът употреби термина "цип". От двата края на разреза стърчаха две възелчета. Отрязаха ги и издърпаха конеца, наистина като цип. Белегът ми е толкова тънък, че понякога забравям за него.

# 20
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Моята рана се зачерви още в болницата и ми казаха да се мажа само със спирт. Всеки ден. Е вече не е зачервена.

# 21
  • Мнения: 139
на мен ми препоръ4аха след къпане само със спирт да мина самата рана

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 72
С нищо Flutter

# 23
  • Мнения: 324
Аз съм с второ секцио. И двата пъти не съм имала никакви проблеми с шевовете. Но за всеки случай се мазах известно време с риванол на крем. Така не се дразнех от допира на бельото в шевовете, а и страшно бързо заздравя мястото.

# 24
  • Мнения: 1 317
С нищо. Имах един козметичен шев, махнаха конеца на 6 ден.
Мазах 2-3 пъти с Контратубекс. Белег вече почти нямам.

# 25
  • Мнения: 105
С нищо. Така ми каза лекарката, която ми прави секциото.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Основно с нищо.

# 27
  • Мнения: 2 111
С нищо не съм мазала.
Махнаха ми конците на 7 ден.

# 28
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз с контратубекс, още си имам белег обаче не ме притеснява ,фин е. Peace

# 29
  • Мнения: 764
С нищо не съм се мазала. Бях лепена и имаше само два конеца в крайчащата, които махнаха на 6-я ден. Белегът обаче си стои, макар и блед и не толкова фин.

Общи условия

Активация на акаунт