На всички ли тук им е приятно кърменето?

  • 2 785
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Само в началото ми беше малко досадно, защото имах чувството, че кърмя денонощно и ощетявам другото си дете. Към момента ми е много приятно - седя си на компа (както в момента  Mr. Green), чета книга, гледам телевизия. Почивам си, тоест.

# 16
  • Мнения: 13
 Stop
да споделя и аз:за съжаление кърма вече почти нямам, но малкото ми слънце все обича да се гушка и да смуче, може би за успокоение или за по-лесни заспиване, явно му е добре. Нищо подобно,че заради шишето  ще се отбие....аз не съм го дохранвала с лъжичка заради това ....
първият месец,когато имах повечко кърма ( ние сме на смесено хранене почти отначало)наистина обаче имаше моменти,когато кърменето ме изморяваше,и на няколко пъти от силното засмукване направо си ме болеше...
не съм обърнала внимание до колко емоциите на майката се предават на бебчето при кърмене....но може би по-запознати от мен ще споделят

# 17
  • Мнения: 763
Аз не съм от ветераните в кърменето /бебчо е само на 3 месеца/, но определено мога да кажа, че ми е приятно когато се храним. За съжаление не мога да чета книга Sad, защото той е голям лакомник и наред с кърмата си хапва и по-малко въздух или пък се задавя, което прави нашите кърмения малко по-оживени. Wink . Тъй като имам проблеми с гърба, това е времето в което мога да се отпусна и да седна хубаво, така че гърбът ми да отпочине. Извоювала съм си, докато се храним никой да не ме закача - под никой се има предвид съпругът ми и голямата малка кака, която е на 4г. През втората фаза от нашето хранене, когато момчето леко се поумори и позасити и не е толкова буен, обикновено си мисля, пренареждам си нещата които имам да свърша или гледам тв. С една дума скътавам  /нали съм издала декрет, никой да не ме тормози  Naughty/. Пък и той не ми отнеме много време.  Виж, през нощта ми е досадно - тогава съм недоспала, а и да седя и да се кокоря в тъмното, когато всички други спят не ми е интересно. Но пък тогава придремвам и така избутвам. Simple Smile

# 18
  • sofia
  • Мнения: 482
Чакай и аз да споделя.
Да си призная от 2 месеца насам малко ми е неприятно.
Тъй като първото си дете много малко съм го кърмила и след това (а и все още) имам угризения на съвестта, бях си казала, че второто ще го кърмя много.
Слава Богу, нещата при нас се стекоха безпроблемно от първия ден, та до ден днешен. Желанието ми от към кърмене се изпълни на 100%. Никога не ме е ползвал като биберон-залъгалка, заспива си сам без проблеми - така го свикнах от новороден (имам горчивия опит с каката с преспиване по 1 час до 4годишна възраст), от бързосучещите е, готов е за 3 мин. Ноооо,
Но вече той е голям, много злояд и това ставане нощем  на всеки час и неистов рев за цица буквално ми писна - нищо друго не помага нощно време - нито биба, нито вода! Също което ме дразни в последно време е дърпането на деколтето, реши ли че трябва да се кърми започва едно извиване, превиване, рев и ако сме в парка или сред хора ми е неприятно. До скоро си кърмих навън и не ми дремеше, но вече не е така.
И аз в последно време много се замислям за отбиване - притеснявам се, че става голям и ще е по-трудно.  Но най-голямата ми мотивация за тотално отбиване е надеждицата, че ще започне да спи нощно време с по-дълга пауза. Praynig

# 19
  • Мнения: 2 090
Първия месец не ми беше особено приятно на мен-ужасно ме болеше едното зърно при засукването,че и по време на кърменето,често се разраняваше Tired.Гърдите бяха напрегнати,докато се нормализира лактацията,2-3 пъти болезнени бяха станали дори.Направо изпитвах страх бебчето като се засилеше лакомо да суче от проблемната гърда Laughing Crazy
Щастлива съм че този момент отмина.Сега е удоволствие.
Е,понякога и на мен ми става скучно и досадно,особено нощем когато очите ми се затварят а трябва да кърмя(не мога легнала Rolling Eyes).Но това е много рядко.Обикновено глдам тв.,слушам музика или по-голямото ми дете е край мен,и не ми е зле Grinning.

# 20
  • Мнения: 3 929
На мен кърменето ми беше много приятно, въпреки че имаше моменти, в които се чувствах на края на силите си и исках да отбия. Докато кърмех, това беше моето лично време с детето, през което никой за нищо не ме безпокоеше. Гушвахме се, пусках си ТВ или четях нещо, или просто си го гушках и си го галех.
Да си призная, бях много щастлива, когато отбих сина си след доста дълго кърмене - 2,7 год., но ми липсва тази близост.

# 21
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Да си призная началото и за мен беше ад. Висене на гърдите по час минимум, а каналите са ми широки и нямах никакво усещане дали суче или си играе. Това ме вбесяваше понякога. Бях сама с детето и освен, че не спеше освен час, час и половина за целия ден, ме чакаше и цялата къща  ooooh! . На дохранване сме от третия месец, но от два сме на три хранения и две сукания, без да броя нощните изпълнения, които са минимум 3. В момента няма нищо по- хубаво от времето, което прекарваме в сукане, особено когато се върна от работа. Половин час е само наш.  Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 3 394
Не се притеснявай,че така се чувстваш Heart EyesВсеки човек е различен и всяко бебе Peace
Сигурна съм,че каквото и да решиш ще е правилно!

# 23
  • Мнения: 3 869
Аз пък съм от тези, на които кърменето им е удобно - това е най-точната дума. Харесва ми, но има и трудни моменти, когато хапе, или се върти и разсейва, само си губим времето. И често си мечтая да не се насуква за 5-10 мин, а ако може по-дъбгичко да го прави, тъй като това е едиственото време в което мирясва за малко. Малко е натопорчоне с работата и цеденето и бързането да се прибереш на време за следващото хранене, и предопалагам че след време ще ми омръзне и опротивее това планиране, но дотогава белким не си иска на 3 часа, а разреди малко.

Иначе, една майка беше споделила, че самото усещане от кърменето й е неприятно. Явно всичко е доста субективно...

# 24
  • Мнения: 8 952
На мен самото усещане от кърменето не ми е приятно.  Embarassed Понякога, когато се задържи да суче по-дълго ми е болезнено и дразнещо.  Sad
Иначе ми е приятно да виждам какво удоволствие е за бебето да си посуче, как се успокоява и унася.  Simple Smile

Досадно в момента не ми е, защото вече суче по-бързо.
Първите месеци е имало дни, в които буквално нон-стоп сме се кърмели. Но пък тогава можех да гледам тв, да ям, да чета книга и т.н докато го правя, а сега трябва да се кърмим на тишина и спокойствие, защото иначе пада едно въртене и оглеждане...

Да отбивам все още нямам намерение. Само след особено тежка нощ с няколко ставания, когато не съм успяла да поспя човешки, ми минават такива мисли.  Embarassed

А за удобно - определено ми е супер удобно кърменето!  Peace Където и да се намираме случи ли се да огледнее/ожаднее имаме разрешение на проблема!

# 25
  • Мнения: 253
Докато кърмя за правене на нещо друго и дума не може да става. Върти се, разсейва се, все да пипне, да види какво става около нея, луда ставам. А и напоследък ми се случва, както си суче изведнъж да ми стане неприятно на зърната и в общи линии повече от 5минути на гърда ми е много, а в началото и по 1час съм я кърмила без проблем. Зъби има 4-ри - 2отдолу и 2 отгоре - за сега не ми пречат, случвало се е да ме ухапе 1-2 пъти, но е инцидентно и не мисля, че ще имам подобен проблем в бъдеще. Въпреки всичко нямам ни най-малко желание да я отбивам, а и ако до скоро това можеше да стане сравнително лесно, то сега тя много по-интензивно си иска и ако не й дам не се мръщи и едва ли не скоро ще се научи да ми сваля сутиена  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 134
 Първият месец си беше ад,но след това прекрасно изживяване.Момиченцето ми е на осем месеца и кърменето действа успокояващо и на двете ни.Тези мигове ще ми липсват Sad Sad Sad

# 27
  • Мнения: 342
В началото и мен ме боляха зърната, гърба и не можех място да си намеря да стоя на едно място, спасяваше ме само телевизията и сериалите  Laughing Сега ( и аз кърмя 11 месеца) мога да кажа, че с нетърпение чакам времето да кърмя-лягаме с малката на леглото и отново телевизия, а около мен живота си върви - сервират вечерята, отсервирват я  Wink Но не бих казала, че използавм ситуацията за комерсиални цели. Толкова ми е мило да си легнем с малката и да засуче, че съм си направила доста клипчета за да си припомням тези невероятни мигове.

# 28
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ми...след почти 3г и 7м кърмене, с малко прекъсване, то е ясно, че няма как да ми е неприятно. За мен кърменето е удобно, лесно, мързеливо. Ако можеше от 6-тия месец да потичат от гърдите пюрета, после каши, щеше да е чудно. Mr. Green
Може би, защото почти не съм се сблъсквала дори с обичайните кърмачески проблеми. Малко разранени зърна при първото кърмене, един път с каката и един път с малкия запушен канал, но в лека форма, малко неясноти с първото кърмене и това е.
Може би, защото отдавна съм свикнала да уползотворявам времето, докато някой ми виси на гърдите. Телевизия, компютър, книга, вестник, дори с каката рисуваме, докато малкия суче. Справям се дори с яденето, макар и в малко неудобна за мен поза.
Може би, защото отдавна претръпнах и кърмя навсякъде и по всяко време.
Може би, защото нищо човешко не ми е чуждо. И с Мартина, и с Ангел не съм се лишавала от никаква храна, за мое щастие не им се отразяваше. Пийвам си понякога биричка или винце. Пиех мн кафе с цигарите, но откакто забременях ги спрях и двете, те някакси в съзнанието ми вървят ръка за ръка.

# 29
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
NBM, при нас положението е много подобно. Дъщеря ми е на 11 месеца и от както се е родила заспива само на гърда. Вечер, докато заспи,може да виси на цицата и час, час и половина. Не яде, само ме ползва за залъгалка. Сутрин, когато започне да се пробужда, е същата работа. Играе си със зърното и дреме. Пак по 1 час. Ако не й дам, реве. Вече е достатъчно голяма да си я търси сама. Дърпа ме, щипе, крещи. Опитвала съм да я разсейвам, да й давам играчки, да й пея, да й говоря... Не става. Тя просто зяпа и чака да си получи гърдата. Тогава вече е готова да слуша. Joy

В такива моменти не ми е особено приятно. Понякога гърдите ме болят от дърпане и смукане, защото реално тя не суче. Гледам я колко е зависима сега от кърменето и си мисля, че никога няма да се отбие. Дори малко ме е страх от отбиването. Сигурно ще бъде кошмарно.  Tired Затова ми се иска да я отбия, когато тя реши, но пък това може да означава още година или две приспиване по 1 час и дъвкане на гърдите. Не знам...

Като цяло не ми е неприятно кърменето, но в такива моменти ми е писвало наистина. Стискам зъби, все пак по-добре така, отколкото детето да реве и да страда.

Общи условия

Активация на акаунт