Отговори
# 15
  • Мнения: 805
Да не говорим, че самата стерилизация е пълна безсмислица и абсолютно ненужна  Wink
Моля???

Моля, не моля, безсмислено е и това е!
Иначе казано - какви са последиците ако не стерилизираш? Никакви! Пестиш пари и време!

# 16
  • Мнения: 24
Да не говорим, че самата стерилизация е пълна безсмислица и абсолютно ненужна Wink
Моля???

Моля, не моля, безсмислено е и това е!
Иначе казано - какви са последиците ако не стерилизираш? Никакви! Пестиш пари и време!
До тримесечна възраст организмът на  бебето не е в състояние да се защити самостоятелно от всички бактерии.Ако е на изкуствено хранене,микробите се развиват в млякото изключително бързо.

п.п. ако залъгалката   му падне на улицата пак ли ще  я измиете само с вода и сапун?

# 17
  • Мнения: 805
Да не говорим, че самата стерилизация е пълна безсмислица и абсолютно ненужна Wink
Моля???

Моля, не моля, безсмислено е и това е!
Иначе казано - какви са последиците ако не стерилизираш? Никакви! Пестиш пари и време!
До тримесечна възраст организмът на  бебето не е в състояние да се защити самостоятелно от всички бактерии.Ако е на изкуствено хранене,микробите се развиват в млякото изключително бързо.

п.п. ако залъгалката   му падне на улицата пак ли ще  я измиете само с вода и сапун?

Така или иначе шишетата са стерилни непосредствено след стерилизацията.
Малко след това - вече не! Няма как да си стерилизирам и ръцете, с които пипам и бебето и шишетата... Измиването с гореща вода е напълно достатъчно.
А ако залъгалката ни падне на земята/ улицата - да с вода и сапун я измивам!  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 239
В съвсем в началото съм стерилизирала ,но после течаща вода и готово .

# 19
  • Мнения: 24
ОК,от тук нататък става спам.Всеки си гледа децата както намери за добре.По темата-да, може.Има 2 вида стерилизране-топло и студено.Може на пара,независимо в какъв уред,във вряща вода или дори в микровълновата/в затворен съд пълен с вода за около 5-8 мин.Вторият вид е с помощта на специален разтвор и студена вода.

# 20
  • Мнения: 2 447
Да не говорим, че самата стерилизация е пълна безсмислица и абсолютно ненужна Wink
Моля???

Моля, не моля, безсмислено е и това е!
Иначе казано - какви са последиците ако не стерилизираш? Никакви! Пестиш пари и време!
До тримесечна възраст организмът на  бебето не е в състояние да се защити самостоятелно от всички бактерии.Ако е на изкуствено хранене,микробите се развиват в млякото изключително бързо.

п.п. ако залъгалката   му падне на улицата пак ли ще  я измиете само с вода и сапун?
Явно на моето дете организма е бил в състояние да се пребори,понеже НИКОГА не съм стерилизирала...Да,когато бибата му падаше на земята съм миела с вода и сапун,че дори и само с вода,когато сме били навън и не съм имала под ръка сапун...

По темата-да можеш..

# 21
  • Мнения: 24
Да не говорим, че самата стерилизация е пълна безсмислица и абсолютно ненужна Wink
Моля???

Моля, не моля, безсмислено е и това е!
Иначе казано - какви са последиците ако не стерилизираш? Никакви! Пестиш пари и време!
До тримесечна възраст организмът на бебето не е в състояние да се защити самостоятелно от всички бактерии.Ако е на изкуствено хранене,микробите се развиват в млякото изключително бързо.

п.п. ако залъгалката му падне на улицата пак ли ще я измиете само с вода и сапун?
Явно на моето дете организма е бил в състояние да се пребори,понеже НИКОГА не съм стерилизирала...Да,когато бибата му падаше на земята съм миела с вода и сапун,че дори и само с вода,когато сме били навън и не съм имала под ръка сапун...

По темата-да можеш..
Стига сте ме предизвиквали,как може да не стерилизираш залъгалка,която е паднала навън,там,където пик..т животни ,че дори и без сапун.......Има си и други начини да се гради имунитета на детето,не като му бутаме в устата мръсотии.Защото ако вие не виждате микробите,това не означава,че ги няма.
В такъв случай задавам още един въпрос-като миете пода слагате ли дезинфекциращ препарат?

# 22
  • Мнения: 2 334
Да можеш да стерилизираш по този начин  Peace

# 23
  • Мнения: 2 447
benedicte Никой не се опитва да те предизвиква...ти сама се ядосваш..Приеми че има и такива хора и толкова...Така, мога-и често ми се случвало да му бутам нестерилизирана биба паднала на земята измита само с вода..А ръцете на ходещото ми вече дете как да стерилизирам,като непрекъснато се рови по земята и взима всевъзможни боклуци и аха съм се обърнала и е налапал нещо???Смятам стерилизацията за ненужна и толкова...И не, не слагам дезинфекциращ препарат като мия пода,просто обикновен препарат за под...

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Нямя причина да не може. Peace Аз като си купих уреда за готвене на пара, веднага си помислих, че може и за това да се ползва. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 24
benedicte Никой не се опитва да те предизвиква...ти сама се ядосваш..Приеми че има и такива хора и толкова...Така, мога-и често ми се случвало да му бутам нестерилизирана биба паднала на земята измита само с вода..А ръцете на ходещото ми вече дете как да стерилизирам,като непрекъснато се рови по земята и взима всевъзможни боклуци и аха съм се обърнала и е налапал нещо???Смятам стерилизацията за ненужна и толкова...И не, не слагам дезинфекциращ препарат като мия пода,просто обикновен препарат за под...
:peace:Te хората защо казват, че утрото е по-мъдро от вечерта,като се наспинках хубаво и ми мина.Хайде маминки останете си със здраве,аз ще бЕгам от тази тема.Сигурна съм,че всяка майка иска най-доброто за детето си и е убедена,че това което прави,е най-доброто.Той папата взе да говори за релативизъм ,та аз ли ще търся абсолютната истина Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Явно и аз съм от оная порода майки,които не стерилизират постоянно биберони newsm78.До момента нямаме проблеми и дано да е все така и занапред.

Общи условия

Активация на акаунт