Тайната на дългата и здрава коса - 68

  • 40 122
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 496
Жена в профил, леко се вижда рамото , зад нея картина в рамка... Hug

# 226
  • Мнения: 93
Здравейте и от мен,
отново пиша в любимата си темичка. Бях поизостанала с разните му маски и т.н., понеже ползвах готови продукти. Онзи ден ходих на фризьор да ми обере връхчетата и да ми оформи косицата. И жената каза, че връхчетата ми били странно нацъфтяли и изтощени и незнам си какво.  #Crazy Чак пък толкова.  Crossing Arms Снощи се прибирах от работа и минах през магазина, купих си една кутия майонеза и като се прибрах вкъщи врътнах ключа на банята и падна едно мазане. След това стоях около час и половина завита с найлон и кърпа. Измих си косата и ... О, чудо! Държах в ръцете си все едно перфектната коса.  Crazy Беше една такава мазничка и здрава. И преди съм правила тази маска и все съм оставала доволна. Е, сега като ми е изсушена косата няма как пак да не хвърчи, но мисля, че има ефект. Трябва да продължа обаче с постоянството  Party

# 227
  • Мнения: 159
Понеже видях, че сте коментирали за самостоятелно нанасяне на тривитаминол върху косата. Аз така го ползвам повече от година, само първия път пробвах оригиналната маска, но не понасям такива неща върху косата си.  smile3506
Имам една стара спирала, която съм измила старателно и съм напълнила с различни видове масла. В началото бях сложила само рициново, но постепенно капвах бадемово, от пшеничен зародиш, тривитаминол, даже "Витадерм". Е, много внимавам да не прекаля с количеството, когато си мажа миглите. Но иначе съм супер доволна, лично мнение.  newsm47

# 228
  • Мнения: 39
Понеже видях, че сте коментирали за самостоятелно нанасяне на тривитаминол върху косата. Аз така го ползвам повече от година, само първия път пробвах оригиналната маска, но не понасям такива неща върху косата си.  smile3506

оффф и аз бях решила да се мажа сам с тривитаминола, че не ми се щеше да смесвам, но тъкмо реших да я почвам и прочетох по-старите темички, там пише, че не било хубаво, че вредяло на косата и аз се оплаших.... смесих тривитаминола с ракия, жълтък, мас... абе общо взето почти оригиналната маска. Вчера я направих косата ми е супер, маската наистина е вълшебна, но цял ден косата ми миришеше ужасно /подозирам, че е от жълтъка/ направо не се понасях. И сега ти като пишеш, че цяла година си се мазала само с тривитаминола и аз отново съм раздвоена  newsm78

# 229
  • Мнения: 5 173
Минавам да се отчета: намазах се с кокосово масло. Вече за 2 път.

# 230
  • Мнения: X
А пък аз вчера се намазах с бадемово масло за първи път на измита и подсушена коса. Не намирам разлика, честно казано.  Thinking
И си купих един шампоан на Билка, за нормална коса и ежедневна употреба. Засега не зная дали съм доволна или не.  Прави косата гладка, лъскава, но и твърда.. Ето този: http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/products5_hair_care.html?p69

# 231
  • Мнения: 16
Душичка, майонеза????

облачето_хей, аз до преди 2 саедмици ползвах същия - харесва ми.  най-важното e, че не омазнява косата! (аз това гледам в един шампоан, всъщност) Simple Smile

# 232
  • Мнения: 93
Душичка, майонеза????

облачето_хей, аз до преди 2 саедмици ползвах същия - харесва ми.  най-важното e, че не омазнява косата! (аз това гледам в един шампоан, всъщност) Simple Smile

Ами да  Crazy Супер щуро, но пък има ефект. Особено при мен, каквато ми е суха косицата. Мажа смело и след това хубаво измивам с шампоан. Най-много ми харесва момента на отмиването с топла вода.  Party

# 233
  • Мнения: 1 282
Купих си сухият шампоан на Клоран. Очарована съм.  Heart Eyes
От петък не съм си мила косата. Днес вече е леко мръсна. За спешни случаи вече ще има какво да ме спасява.  Mr. Green

# 234
  • Мнения: 146
Цитат
Маската е страхотна. Другите продукти не съм използвала. До сега опитвах да съживя поизсъхналата си коса с Фито Карите, но Elseve Re- nutrition с пчелно млечице ми подейства много по-добре.
 Peace
тази маска в корените ли я слагаш или само по краищата
Слагам я по цялата дължина без корена.  Peace

# 235
  • Мнения: 56
МОмичета,доволни ли сте от хининовия шампоан на Клоран,дава ли обем и дали става за мазна коса? newsm78

# 236
  • Мнения: 39
МОмичета,доволни ли сте от хининовия шампоан на Клоран,дава ли обем и дали става за мазна коса? newsm78

и аз това се чудя???
  Една приятелка ми го препоръча за много бърз растеж, каза че косата и е порастнала невероятно бързо след употребата му.

# 237
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Момичета като стана дума за косопад използвате ли хининова вода?Аз правя домашни маски за коса,но въпреки,че косата ми от тях стана по-здрава и по-силна отново ми се появи косопад,което при смяната на сезоните си е нормално,но моя беше много силен.Помогна ми хининовата вода.От както чета темата обаче не се е коментирало.Казват,че хининовата вода изстанява косъма.Така ли е и това след продължителна употреба ли се получава?Аз имам едно шишенце от 300мл.,което използвах половината като пръсках след всяко миене на косата.Косопада спря и сега пръскам веднъж седмично само,за да свърши.Мисълта ми е може ли при умерена употреба да се получи изстаняване на косъма?Примерно ако веднъж годишно използвам едно шишенце.Харесва ми как стои косата ми след това,има обем в корените.А и някаде бях чела,че се пръска на леко подсушена вече коса,но на моето упътване пише,че пожелание може след това да се изплакне с вода.И аз така правя,защото ако не изплакна много ми омазнява корените.Така че си мисля,че след като изплаквам по малко вредя на косата си(ако въобще хининовата вода вреди) и резултат има,освен спирането на косопада много бързо ми растеше и косата.

# 238
  • Мнения: 2 501
Здравейте Hug
Уф, в сесия съм и напоследък се разкъсвам между нещата които би трябвало и които искам да правя.
Само да се отчета - от месец използвам само готови маски за косата Tired Имам няколко, които се нанасят върху измита, влажна коса и после се отмиват. Доволна съм, това е бърз и подходящ вариант за подръжката и сега, в летните месеци. Преустанових употребата на Тривитаминол и масла, защото минаха шест месеца, а и миризмата ми е неприятна сега, когато е топло. Имам и Ревалид (хапчета), но спрях и тях, тъй като не бях редовна във вземането, а и си мислех, че световъртежа ми е от тях Tired
Кажете нещо, от което косата расте по-бързо? Хининовата вода не е подходяща за моята коса, струваше ми се, че изтънява от нея...

# 239
  • Мнения: 39

Кажете нещо, от което косата расте по-бързо? Хининовата вода не е подходяща за моята коса, струваше ми се, че изтънява от нея...

Както споменах шампоана на Клоран с хинин бил много добър, Себорал Форте също го дават за растеж на косата

Общи условия

Активация на акаунт