Малта

  • 170 774
  • 836
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Zdravei Peнguin,
здравейте всички заинтересовани за Малта!

Аз не бях в Уни, а правих практика в една фонадация.

За статута на студентите информация може да се получи от Университета там. Има много чуждестранни студенти.

Впечатлението ми е, че малтийците по манталитет приличат на нас - южняци. С единствената разлика, че са много по-набожни от българите, почитат си съвсем открито Мария, майката на Исус, "Мери", както я наричат те. По мое мнение са като цяло като че ли по-възпитани от българите, все пак са си туристически остров, но и при тях се намират изключения. Аз когато пребивавах в Малта, България все още не беше страна-член на ЕС, макар и да отидох там като студентка от Германия, си имах естествено съвсем български статут, и след изтичане на три месеца престой се наложи и аз да се редя на опашката в Имиграционната служба за удължаване на престоя, наред с други хора от Източна Европа, Северна Африка и т.н. Но и американците минават през тази процедура, имиграционните в Малта си спазват законите Simple Smile

Предпогалам, че в днешно време като членове вече на ЕС не се правят проблеми за престой.

По отношение на разходите за живот: В Малта като цяло е скъпо, това мнение съм го чувала от разни хора от различни националности, но за мен е обяснимо, защото все пак е остров и почти всичко се внася. Например цените на основни хранителни продукти са по-високи от тези в Германия. Но малтийците някак си се справят, при това доста добре. Аз не останах с впечатление, че стандартът им на живот е нисък. По-голямата част от тях си имат собствени жилища, в семейство има поне две коли, нерядко е повече. Просто транспортът е неудобен, защото не е редовен.

Климатът е чудесен за зиморничави хора и такива, които обичат много слънчеви лъчи. Simple Smile Сезонът продължава от април до октомври - това е времето, когато човек може да се къпе без проблем в морето Simple Smile

Ако имате въпроси, питайте, ако иска някой, може да ми пише и на лични.

Слънчев ден! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 67
Здравей Крайова,
и аз съм една от тези, които се интересуват от Малта. Мен обаче ме интересува по  специално как стоят нещата с децата там. Аз искам да замина заедно със семейството си за неопределно време. Единственото,което ме притеснява е ще има ли дъщеря ми къде д а учи ( засега е 5 клас, но има амбиции
д а учи в художествена гимназия и как ще с е справям с малката, която е на 2 години. Иначе работа като чета по форумите мога да си намеря. Завършила съм МИО и зная 3 езика. Съпругът ми пък е еколог и  се занимава с карате.  Според теб с колко пари трябва да тръгне човек на такова приключение докато се устрои. Да речем, че има кой да ми намери квартира и дори някаква каквато и да е първоначална работа.

# 17
  • Мнения: 2 414
Здравейте момичета. Случайно попаднах във вашата темичка и нахлувам с въпросите Wink. Интересува ме какъв наистина е стандарта на живот в Малта в сравнение с Дания, например? По-точно се интересувам от висшето образование там, колко е издръжката на един студент, квартири и т.н. Ако има някой, който е запознат, моля да ми отговори /може и на лични/. Благодаря предварително Hug.

# 18
  • Мнения: X
Не знам какъв е стандарта в Дания и не мога да сравня, но ще ти кажа за Малта.

Студент може да намери до университета- стая в апартамент със съквартиранти от 150-250 Евро /с включени ток, вода и телефон/.
Аз лично плащам за малък апартамент 400 Евро, но го наех през лятото, сега цените драстично са паднали и може да се намери приличен такъв за около 300.

Иначе- храната не е много евтина, като в останалите европейски държави е /мога да сравня с Испания, защото имам наблюдения/... дрехи-  намират се и понякога по-евтини от Бг. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 351
Здравейте момичета. Случайно попаднах във вашата темичка и нахлувам с въпросите Wink. Интересува ме какъв наистина е стандарта на живот в Малта в сравнение с Дания, например? По-точно се интересувам от висшето образование там, колко е издръжката на един студент, квартири и т.н. Ако има някой, който е запознат, моля да ми отговори /може и на лични/. Благодаря предварително Hug.

Със сигурност стандартът на живот в Дания е по-висок от Малта, както е при всички скандинавски страни.

# 20
  • Мнения: 2 414
Благодаря за отговорите момичета Hug. Просто съм на кръстопът и не мога да реша къде е по-добре за живот на студентите. И аз мисля, че е по-евтино от западните европейски държави, но от една фирма ме убеждават, че не е така newsm78. Както и да е - има ли някой, който е учил там, запознат с условията в Университета в Мсида, качество на образование, на живот на студентите и т.н? Моля, да споделите. Затрупах ви  Embarassed с въпросчета.

# 21
  • Мнения: 9
Здравейте!Аз живея от 5 години в Малта!Ако имате някакви въпроси,питайте.Ще се радвам и ако има други майки които живеят тук Simple Smile

# 22
Здравейте!Аз живея от 5 години в Малта!Ако имате някакви въпроси,питайте.Ще се радвам и ако има други майки които живеят тук Simple Smile

Здравей Деница!
Много се радвам, че най-после  попадам на някой, който е тук от по-дълго време!
Преместих в Малта преди 2-3 месеца - семейството на приятеля ми живее тук от 3-4 години. Проблемът е, че все още не мога да намеря работа - знам езици, имам дипломи и стаж и т.н (които май не помагат много тук Sad ), но досега съм била едва на 2 интервюта - все още чакам резултат - но ми се струва, че всичко става прекалено бавно... и с тези Work Permits...Ще се радвам, ако споделиш твоите наблюдения относно намирането на работа за българи и дали е по-лесно, ако си регистриран като self-employed. Знам, че има работа в online-gambling компаниите, но там като че ли търсят все хора с норвежски, холандски и т.н...
Честно казано, вече съм склонна да работя почти всичко :П

Thanx a mill!! Grinning

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте, има ли мами в Малта???..Ако някой има повече инфо за работа и начин на живот там ще се радвам да сподели отзиви  Hug

В момента си търся работа в Малта и вече имам някакви наблюдения. Ако знаеш повече от един език, може да си намериш преспокойно работа в някоя компания за он-лайн залози /там са наистина мноооого/.
Аз кандидатствах в не една, но при мен проблема е английския. Ако твоят е добър, едва ли ще имаш някакъв проблем при намирането на работа.

Здравей Yogurina,
Лесно ли намери работа? Колко време долу-горе ти отне? Моят английски е доста добър, но в тези компании като че ли все търсят хорa със скандинавски езици Sad Имаше ли проблем с издаването на Work Permit? Моят приятел работи като self-employed, което си е ОК...но аз пък попаднах на работодател, който не беше чувал за такова нещо и твърдеше, че в Малта е почти невъзможно за българи и ръмънци да получат Work Permit...такива ми ти работи Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Провери си кутията! Peace

# 25
  • Мнения: 9
Здр.незнам колко дипломи са им нужни тук,но не помагат особено.На този етап едва ли ще намериш някои да ти направи пермит,без да си работила по- дълго време за него.За това ако не си много къпризна а и ти е наложащо си потърси нещо извън дипломите Simple Smile  Self-employer е добър вариант,така поне ще имаш какво да показваш като те питат за пермит.Пробва ли да се регистрираш в  ETC?  Ако решиш може да се запознаем.Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте, много противоположни мнения чух и реших да се допитам до вас. Студентите в Малта могат ли да работят?

# 27
  • Мнения: 0
Zdraveite i ot men:}. Imam jelanie da u4a v Malta po programa Erazum.Bih se radvala , ako nqkoi mi dade inf. za jivota tam- skupo li e, na kakvi ceni sa kvartirite i obshtejitiqta, hranata, kolko leva trqbvat nai-malko da se otdelqt za mesec prestoi tam...:}Blagodarq predvaritelno:}

# 28
  • Мнения: 62
някои може ли да ми даде малко инфо за езиковите курсове в малта newsm78 Thinkingзаслужава ли си?

# 29
  • Мнения: 0
Zdraveite na vsichki ot tazi temichka!!!!!
izviniavam se za latinicata ama ne6to mi izchezna kirilicata i ne moga das e spravia da ia opravia...
az sam edna balgarka jiveeshta i raboteshta v Kipar.Tuk sam sas semeistvoto si ,no vse po chesto veche se zamisliame da se mestim zashtoto tuk neshtata varviat vse po nadolu i po nadolu
Chuvala sam che v Malta e po dobre i mi se iska da polucha informacia kakvi sa zaplatiote tam,kolko pari sa nujni na mesec da se jivee normalno-kvartiri tok voda ,hrana
interisuva me kolko e edna zaplata na barmanka servitiorka.Kak stoi vaprosa s dokumentite za rabota tam,vseki li moje da zapochne rabota svobodno ili ne?nali sme evropeici?
Blagodaria na vsichki koito mogat da mi pomognat s informacia..
Mnogo usmivki na vsichki!

Общи условия

Активация на акаунт