Малта

  • 170 806
  • 836
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
за нищо градчето в което аз живях се казваше Моста и бях на улица Джилорму Касар и бяхме в една къща.  Бих те посъветвала да потърсиш фейсбук група ако има такава за българи в малта.

# 46
  • Мнения: 6
Здравейте, интересувам се от обучение по английски в Малта. В България предлагат курсове по английски за деца и възрастни. Някой дали ги е посещавал.  Научава ли се.  Чудя се дали може да съчетая почивка с учене. Мисля си , че съзнание на друго място може да се освободи и в подходяща английска среда да се учи и възприема  по-лесно… Нямам познат пробвал този вариант. Ако имате впечатления, моля пишете.  Благодаря!  Hug

# 47
  • Мнения: 4
Здравейте, ето ме отново Simple Smile) С кое ли да започна.... аз живях в Слима, на 3минс от плажа, до хотел Плаза (може да погледнете района в Гугъл мапс или Гуггъл ърт). Нашият наем (500Е) беше просто супер за мястото на което се намираше апартамента, но Слима е едно от най-добрите места, но е наистина доста скъпо. Ст. Джулианс не ми харесва, също и Буджиба (Buggiba). Готини места са Суиги (Swieqi), Емсида (Msida), St. Glann. Имайте предвид, че транспорта е адски нередовен, така, че по-важното според мен е къде ще бачкате. За документите - приятеля ми си извади лична карта, аз не успях - това е много бързо и лесно. Личната карта е готино да я имаш, защото транспорта ти става по-евтин, а и не се налага да си помниш адреса, защото го пише. Относно док-те, ние не си извадихме защото останахме само няколко месеца, а и честно казано нямахме много инфо. Чак накрая ни светнаха едни приятелчета. За work permit има 2 начина - единия е твоя работодател, другия - сам си го вадиш, но честно казано вече забравих точно къде трябва да отидеш.... там тва не ме кефи, че всичко е толкова разпиляно. Но от догодина така или иначе ограниченията падат, така че няма да ти се налага. Имайте предвид, че ако се регистрирате за селф имплойд, вноските на месец са над 100 евра! Но тва са и здравни, и социални!
За медицината - ако имаш Европейска здравна карта - нямаш ядове (равни права с малтийците), но нямаш ли...... моли се да не се разболееш! Както съм споменала в горния ми пост. Друго, друго..... Сезона почва по това време - март, април и продължава до към октомври. Ние си чакаме бебето другия месец, прибрахме се заради раждането а и заради тази здравна карта, но определено ще се върнем там, но другия път с здравната карта  Simple Smile Но ако трябва да съм честна на мен много не ми харесва там, искам в друга държава, но за момента не е обре за нас, българите! Да знаете, че по принцип никъде не ни обичат!!!

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте. От 5 дни съм в Малта намерих си работа вече работя но нямам подслон. Търся момче да делим квартира или заедно да намерим или каквото и да е от сорта. Моля, ако можете да помогнете пишете ми тук или на тел +359 89 678 39 09  +359 89 678 39 09 skype:golematakaka на 25г съм от 17 годишен работя в кухня.


кореспондент в България skype:otcata tel 08 99 12 12 50

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 21:58 от djina2

# 49
  • Мнения: 3
Здравейте,май няма много майки в Малта като съдя по темата.Както и да е аз чакам моя бебчо краят на ноември месец,ще се радвам да намеря и други майки тук  Hug

djina2 надявам се да си намерила бързо квартира Wink)

# 50
  • Мнения: 2 658
Я да размърдаме малко тази тема, наистина. При толкова българи в Малта е направо срамота Wink Вчера в автобуса налетяхме на един българин (непознат), който обясни на съседа си по седалка - руснак, че синът ми е от най-младата генерация "българска мафия в Малта" Simple Smile)

# 51
  • Мнения: 3
Добро утро,
каква е тази " българска мафия в Малта"  ooooh! Simple Smile Но е истина,онзи ден бях на плаж имаше 3семейства с деца само покрай нас   grinning039

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 11:24 от Iki_to

# 52
  • Мнения: 2 658
Iki_to, и аз това питам, ама на  Laughing Ти в България ли ще раждаш или тук? Или още е рано да се каже Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3
Тук съм решила в Mater dei да родя,само ще ди купя необходимите неща от Б-я,защото тук цените са двойни. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3
Здравейте!Някой има ли информация как стоят нещата с висшето образование там?Обмислям дали да не кандидатствам за бакалавърски програми 2014-2015,всякакви съвети ще са ми от полза,дори за цената на живота там,намирането на работа за студенти и т.н. Благодаря предварително!  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3
Здравй,
 Не мога да дам съвет за ученето в Малта,защото аз самата не съм студентка и нямам познати,които да учат тук,но пък живея в Малта от почти 2години и мога да дам съвет в тази насока Simple Smile
 Намирането на работа не е трудно,стига човек да иска и да има време да работи!Заплащането започва от €4 на час като това е в сферата на кетеринга,съответно се увеличава с професионалната квалификация. Хубавото е ,че може да се работи part and full time  според свободното време на работника.
 Жилищата около университета са основно,нови и или се дават самосотятелнопод наем или са за споделяме с други хора. Цените започват от €300 за самостоятелна квартира,а ако делиш апартамент с някой започват от €100~€150 и нагоре.
 Относно стандарта на живот както може би разбираш от цените ,които написах не е висок,цените в магазините са доста добри,дори ако се сравняват с цените в Б-я е по-евтино.
 Надявам се да съм помогнала и ако имаш други въпроси да мога да отговоря  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3
В интернет се натъкнах на някакъв документ work permit,който усложнявал намирането на работа,има ли го това нещо?Има ли много българи там,как се отнасят към чужденците и местните владеят ли английски,какви са горе-долу условията в квартирите,които ми описахте,как стоят нещата с транспорта,какви квалификации/знания по език ще са ми нужни,за да си намеря работа за 4-500 евро на месец,като цяло реалистично ли е студенти да си намират работа за такава заплата и нагоре?Надявам се да не съм Ви затруднила прекалено много с тези въпроси и искрено Ви благодаря! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 3
p.s Вие как пътувате до там и на какви цени?

# 58
  • Мнения: 3
Има полети два пъти в седмицата с Airmalta, понеделник и петък(имаипрез другите дни,но са много скъпи билетите)

# 59
  • Мнения: 5
миналта година родих в Матер Дей и съм много доволна от отношението на персонала. Всички говорят английски. Не се плаща в тази болница, ако имаш европейска здравноосигурителна карта. Чисто е и храната е добра.

Общи условия

Активация на акаунт