Малта

  • 170 825
  • 836
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
sea-star аз съм здравно осигурена в Малта,но нямам тази карта,те първа ще си изкарвам.Задължително ли я искат или мога да представя документи,че съм плащала? Simple SmileВсъщност аз утре съм в болницата за пръв път за изследвания и регистрация,така че ще разбера Simple Smile
Хубаво е,че има позитиви отзиви за болницата и отношението Naughty Simple Smile

 nocturnal мога да Ви пратя сайтове с обяви и за квартири за да придобиете представа  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 695
миналта година родих в Матер Дей и съм много доволна от отношението на персонала. Всички говорят английски. Не се плаща в тази болница, ако имаш европейска здравноосигурителна карта. Чисто е и храната е добра.

Искаха ли ти някакъв друг документ в Матер Дей, освен европейската карта? Питам, защото ние сме пресни "малтийци" и ми е притеснено, ако не дай Боже ми се наложи да търся лекар за детето. Ние и двамата имаме европейски карти, но всички друго документи още ги чакаме (ID, resident permit) и засега се разхождам с pay-slip-a на мъжа ми, за да доказвам, че бащата на детето е осигурен в Малта.

# 62
  • Мнения: 2 695
nocturnal, Iki_to ти е казала за полетите на Еър Малта, а иначе можеш да правиш комбинации. Ryanair летят много до тук. До пролетта имаше удобна връзка на Wizzair от София до Тревизо и после с Ryanair до Малта, но сега полетът на Wizzair е спрян. При всички случаи обаче има варианти, можеш да провериш с Турските авиолинии през Истанбул.

Всички говорят английски тук, няма проблеми с езика. Иначе за това, какви са хората - вероятно различни от човек до човек, като по целия свят Wink Тук, където живеем, всички имат удивително добро отношение към децата, а на мен това ми е важно. То си е показателно и за самите хора, де.

# 63
  • Мнения: 0
здравеите решил съм да замина за малта защото в България с всеки ден става по зле и по зле заминавам за малта на 8 july  и искам да попитам някои случаино да си търси съквартирант или да познава човек които да си търси

# 64
  • Мнения: 5
Само с Европейска здравно осигурителна карта и с моята лична карта -Българска /никога не съм работила в Малта, не съм омъжена, живея с приятеля ми, той работи тук/. Попълних една декларация, от болницата ти я дават, слагат ти печат, че си освободен от плащане.
Малтийците ми се чудят, че нямам  малтийска лична карта за чужденец, който живее в Малта. И международен паспорт нямам, пътувам с личната карта.
Ако някой знае как се получава тази лична карта за чужденец, който живее в Малта, нека сподели, ще ми е полезно - искат я в банката, в офисите на мобилните оператори...

# 65
  • Мнения: 3
seastar до 2012  малтийска лична карта се изкарваше за седмица много лесно само с документи за самоличност.Със Новатангодина влезе и нов закон ,с който сменят всичкинстари лични карти,а нови се издават само ако имаш договор или си самонает.Аз започнах да се самоосигурявам за да имам права като всички останали граждани Simple Smile
vrabeza кварталните поликлиники са безплатни,винаги може да отидете ако ви се наложи.Аз съм ходила и на такава и на частен лекар,разликата е €20 . Относно евр.здр.карти те осигуряват безплатна спешна помощ във почти всички страни  от ЕС  Simple Smile
ftn не познавам хора,които търсят квартира,но може да погледнеш в justlanded.com там със сигурност може да намриш нещо.Бих препоръчала да се ориентираш към Buggiba,Msida,Gzira,San Gwann, St Julians  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 695
sea-star, Iki_to, благодаря Simple Smile
Тук, в наше село ми направи впечатление, че хората ходят на лекар по аптеките. Мисля че няма поликлиника, но трябва да проуча още, защото засега не съм се ориентирала. Отидох само един път досега на педиатър в аптеката - идва веднъж седмично, за да прегледа картона с ваксините на детето и лекарствата и да ми каже, тук дали ги имат и т.н. И за тази услуга ми взе 20 кинта Wink

За ID-то и пермитите ще споделя опит, когато/ако въобще получим. Иначе на моя мъж му изкараха work permit работодателите по каналния ред, той само седя и чака.

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 18:26 от Vrabezza

# 67
  • Мнения: 3
Благодаря Ви много за отговорите,засега просто събирам обща информация,за да реша дали изобщо да обмислям следване там,но като цяло всякаква информация би ми била полезна и ще следя темата с интерес.Поздрави!  Peace

# 68
  • Мнения: 5
Това са поликлиниките в Малта:
Floriana Health Centre (Floriana)
Gzira Health Centre (Gzira)
Qormi Health Centre (Qormi)
Paola Health Centre (Paola)
Cospicua Health Centre (Cospicua)
Mosta Health Centre (Mosta)
Rabat Health Centre (Rabat)
Birkirkara Health Clinic (Birkirkara)

Vrabezza, ако живееш в Бирзебуджа => ти си към поликлиниката в Паола
"Paola Health Centre is a public clinic giiving treatments and serving persons residing in Paola, Tarxien, Santa Lucia, Birzebbuga, Zejtun, Marsaxlokk, Zabbar, Marsascala, Xghajra, Fgura, Gudja, Ghaxaq, Benghajsa."

# 69
  • Мнения: 2 695
sea-star,   bouquet

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте на всички и ние се ориентирахме към Малта. Събираме информация и до месец ще пътуваме. Някой може ли да сподели какви са условията да се пристигне с кола ? Какво трябва да се заплати? Имаме намерение да останем повече от 3 месеца какви са процедурите за да останем, дори и без да работим? Както се казва завинаги! Благодаря!!!

# 71
  • Мнения: 2 695
slan4ice75, не мога да ти дам много информация. Само две неща, които сме обсъждали с хора с коли. Легално с българските номера можете да карате тук 6 месеца и цените на фериботите, които са доста високи. Можете да скъсите пътя с ферибот през Игуменица до Италия, можете и да го избегнете. Има вариант за ферибот от Сицилия в двете посоки по 80 евро на човек и 80 на кола, но за еднопосочен не зная.

# 72
  • Мнения: 1
Дали имате инфо какви са изискванията за да си направиш банкова сметка в малтийска банка. И как трябва да докажа , че имам достатъчно наличност , за да не съм в тежест на социалната система.

# 73
  • Мнения: 8
За да Ви се издаде кредитна карта в Малта е нужен working permit + reference от бг банка,че сте лоялен клиент.Не е от значение дали имате пари в бг банка.

# 74
  • Мнения: 8
Пътуване с кола България-Малта за 3-ма възрастни и  2 деца излиза около 700 евро,включително горивото,винетки и  всички фериботни такси в една посока

Общи условия

Активация на акаунт