Нормално ли е течението през бременността

  • 19 089
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 755
Да имаш увеличен вагинален секрет е едно,  но течението с бледо жълт или бял цвят си е жива кандида! Казвам го от личен опит вече съм в началото на 9-ти месец и почти цялата втора бременност карам с подобно течение . Прави микробиология/изледване на влагалищен секрет/ , след което се  назначава лечение с  вид голбули, които се  да слагат известоно време. Ако се появи пак, отново се повтаря същата процедура.  До сега съм слагала 2 пъти полижинакс глобули , а сега вече съм на гино певарил, с цел да се прочиства вече родилният път за предстоящото раждане. Няма отърване от тези гъби, но е важно док. да знае и да ги контролирате. Успех и не се притеснявай.  Peace След раждането може по- сериозно лечение да се предприеме! Peace
За сравнение при първата си бременност със сина ми, нямах подобен проблем , явно всеки път организма реагира по различен начин. Rolling Eyes Peace

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 14:45 от Fortune

# 31
  • Мнения: 240
Зависи от течението, но по- добре иди да ти вземат секрет, че да не е някоя гъбична инфекция- те не са безобидни.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако изглежда като нормалното влагалищно съдържимо, без да имаш парене сърбеж, лоша миризма, а единственото оплакване е че количеството е повече от нормалното - да, нормално е при бременност. Въпреки всичко може да пуснеш една микробиология Лека бременност   bouquet

Да имаш увеличен вагинален секрет е едно,  но течението с белдо жълт или бял цвят си е жива кандида! .....

Тези разцветки могат да значат не само "Кандида албиканс", а далеч по сериозни инфекции  Close

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 21:06 от Miss Dior Cherie ®

# 33
  • Мнения: 755
[
Ако изглежда като нормалното влагалищно съдържимо, без да имаш парене сърбеж, лоша миризма, а единственото оплакване е че количеството е повече от нормалното - да, нормално е при бременност. Въпреки всичко може да пуснеш една микробиология Лека бременност   bouquet

Да имаш увеличен вагинален секрет е едно,  но течението с белдо жълт или бял цвят си е жива кандида! .....

Тези разцветки могат да значат не само "Кандида албиканс", а далеч по сериозни инфекции  Close
Да , така е затова се пуска микробиология... но чак пък да е супер страшно... Laughing всичко е преодолимо , стига да се вземат някакви навременни мерки!!! Peace

# 34
  • Мнения: 2 374
По принцип е нормално по време на бременност секрецията да се увеличи,но  все пак си зависи от течението и това може да ти каже само гинеколог,прегледай се.

# 35
  • Мнения: 51
В началото на бременността ми имах гъби, ама ги оправихме с доки.Сега вече съм накрая и докторката ми каза ако имам някакво течение,че може да са водите... смисъл може да ми изтичат водите по малко... Wink
Имам и аз някакво ама другата седмица ще ходя да си пусна изследвания нали сега пак трябва.. Wink
Лека бременност...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 817
....Да , така е затова се пуска микробиология... но чак пък да е супер страшно... Laughing всичко е преодолимо , стига да се вземат някакви навременни мерки!!! Peace

Не съм казала че е супер страшно просто течението винаги е симптом че нещо не е наред. Течение можеш да имаш както от най обикновени гъбички, които можеш да лепнеш едвали не от въздуха, така и като при гонорея примерно или други подобни. Май никак не са безобидни, а? Случая със сигурност няма нищо общо с последните, но го споменах по повод твоето твърдение  Hug

# 37
  • Мнения: 334
Аз съм в началото на 5-ти месец, преди няколко седмици си изкарах акъла. По принцип от началото на бременността имам засилено бяло течение, но изведнъж стана жълтеникаво-зеленикаво и много по-обилно. На следващата сутрин веднага бях да ми взимат секрет за микробиология. Оказа се някаква бактерия. 6 дни слагах свещички и сега всичко е отново нормално Задължително, ама задължително консултация с лекаря ти . Леко бременеене  bouquet

# 38
  • Мнения: 755
....Да , така е затова се пуска микробиология... но чак пък да е супер страшно... Laughing всичко е преодолимо , стига да се вземат някакви навременни мерки!!! Peace

Не съм казала че е супер страшно просто течението винаги е симптом че нещо не е наред. Течение можеш да имаш както от най обикновени гъбички, които можеш да лепнеш едвали не от въздуха, така и като при гонорея примерно или други подобни. Май никак не са безобидни, а? Случая със сигурност няма нищо общо с последните, но го споменах по повод твоето твърдение  Hug

Да , права си , но гонореята си има и други симптоми... така че само по цвят можем да си измислим каква л ине диагноза... важна си е микробиологията, нали ?!? Hug Peace Hug

# 39
  • Мнения: 142
aз също имам много идиотско течение.. по скоро сутрин като стана от леглото примерно след 10тина мин и ми потича течност абс прозрачна...и ми се мокри бельото.. примерно едно кръгче с диаметът4-5 сантиметра.. сега ме е хванала паниката да не би да ми се е спукал мехура Sad(
в понеделник съм на жк.. ама се чудя дали да чакам дотогава

# 40
  • Мнения: 334
Aguto, моето течение е същото и сутрин като се събудя в 6 да пишкам по същия начин го  усещам. И аз се притесних да не са окоплодни води и се консултирах с лекар, но слава богу всичко е наред за сега!

# 41
  • Мнения: 162
Аз и при първата бременност имах бяло течение, и сега отново имам. Пускат микробиология, слагам свещички, течението намлява за около седмица, после пак се засилва, карам на ежедневни превръзки. При следващия преглед казвам какво се е случило, гинеколога вдига рамене и казва "Еми така ще е". Иди на лекар и виж какво ще ти каже.

# 42
  • Мнения: 9 449
Като бременна имах мнооого обилно бяло течение.Нормално е.След като родиш всичко ще отшуми.

# 43
  • Мнения: 3 372
Може и да е нормално, но за всеки случай си направи микробиологично изследване, че може да се окаже някоя гадинка Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 589
Момичета обадих се на доктора за да си запиша час, но тъй като бях в Сряда при него / по горе съм написала/ той ме попита какъв е проблема. Обясних му че когато съм ходила на консултация при него още преди да забременея е установил гъбички, на които им спряхме лечението защото зъбременях. Казах му че според мен / защото трябваше да пия и Кондизол/ не сме ги лекували и в момента имам течение. Той каза да си слагам свещички Полижинакс. Някоя правила ли е подобно лечение. Искренно благодаря на всичики, които са отговорили.
п.с  Реших да отида някъде все пак за изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт