Дали и други са като мен...

  • 1 233
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Да ти кажа като беше малък и моя палавник беше такъв. И също не са ми издържали нервите. И много пъти съм била на ръба на всякаква криза, просто повече сили нямах от къде да извадя. А бях и в сесия, изпити, учене. Мъжът ми първоначално въобще не се сещаше и той един път да стане поне. Даже не се събуждаше. Ама в един момент явно ме видя, че нямам повече сила и се усети нещо. Не стана без караница и с него, ама поне му дойде малко акъл. Че все едно преди това чавка му го беше изпила.
Сега вече, когато всичко това е далечно минало, дори не мога да си се представя как съм изглеждала тогава. Освен кураж и още сила няма какво да пожелая. Налей малко акъл на мъжлето, че и той е нужен в отглеждането. И знай че всичко е преходно. Heart Eyes

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ситуацията е напълно стандартна. Мисля, че е дошъл момента да включиш в действие според тяхната наличност - арсенал от баби, татко, приятел, приятелка, дом. помошница, бавачка и т.н.
Точно преди да навърши 2 мес., моичкия го оставих със се бибероните при баба за седмица и отидох в дълбоката провинция, за да се проветря.
Оттогава е ясно събота и неделя кой си има внук, на официални празници и отпуски също.

# 17
  • Мнения: 1 800
Да, Алекса, в помощниците е истината.
И аз като теб в началото, първите един-два месеца си го гледах сам сама и се бях изнервила до максимум. Не можех да се позная. Обаче пък изпитвах болезнена ревност към детето и не можех да си представя как ще го оставя на свекър и свекърва ми да го гледат пък аз да си почина или да изляза поне за малко. Въобразявах си, че аз съм най-големия капацитет на света в бебегледането и никой не може да се грижи за него така, както аз. Ама свеки излезе човек Hug
Мила, добра и отзивчива женицата, гледаше го винаги когато имам нужда и се съобразява с мен за всичко. Тя работи, но вечерите и уикендите е насреща, което много разтоварва, повярвай ми, ако не изпускаш периодично напрежението ще експлоадираш.  smile3514

# 18
  • Мнения: 287
Спокойно,и аз съм така.То надали има майка,която да не се е чувствала по този начин-даже и най-кроткото бебе на света да и е в ръцете Rolling Eyes

Ако тази тема беше побликувана преди 5-6 месеца, аз щях да кажа че съм издънка. До 9-10 месец бебо не ми е създавал проблеми, не е плакал ( 2- 3 пъти съм викала бърза помощ - защото плачеше, оказаха се колики). За сметка на тези  10 месеца сега е ад, иска постоянно внимание и като не го получава крещи smile3514 newsm61, и аз разбира се smile3511. Но се надявам че всичко е до време Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 370


Мислех да ти кажа абсолютно същото. Нормално е да реагираш така и аз бях така в началото - това е защото си уморена. Само за час или за един ден в седмицата да те отмени някой и ще си, като нова. Аз давам всеки петък или събота Ния на бабите с преспиване от 2 месечна и повярвай ми много добре се чувствам.
точно си мислех да напиша същото,ама се уплаших да не ме вземат за лоша майка. Моята свеки пристига жизнена и пламенна в петък следобед след работа и взима станислав докъм неделя следобед. Хем той не е от трудните бебета и рядко ми реве продължително...всъщност,май никога. Но е любопитко и иска нови и нови неща,а тя му ги дава и не и е писнало,както на мене.
майка ми също добре се оправи с него-докато бяхме на море,тя го гледаше основно,свеки вечер спеше с него. Ако имаш близки,навити да помагат,но и ти да им имаш доверие-действай смело,без угризения

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами мен ме тресе истерия отдавна, напоследък съвсем. Майка ми се изуми как съм крещяла, пък то моментно провикване, просто Мая като се изнерви, започва да врещи като на заколение и се върти като шило и така се вбесявам... Sick чак се чудя, нямам ли нужда от психотерапия. Много съм избухлива и недоспала и уморена... Crazy Уж ще се поправям, обаче все си изпускам нервата.  Confused
Все се упреквам, че съм лоша майка.
А оня ден отидох до тоалетната и Мая счупи чаша на плочките и пада отгоре й. Слава Богу, нищо й нямаше. Затуй, стискам или с бабешки памперс по съвет на приятелка. Ахъм.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт