Още мъничко остана всички Юнски бебчета да гушкат мама! Тема №73

  • 13 617
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 35
elde, в нашата болница се процедира точно така. Всичко се дава на самото изписване. За лекаря който е израждал например уиски,бонбони,безалкохолно или някакъв подарък. А за акушерките - безалкохолно,бонбони, сладки, соленки, ядки или кой каквото си реши Peace

Абе хора днес голямо мъртвило във форума. То вярно, че вече 50% от пишещите са родили и си имат занимавка с бебчетата,но другите нещо липсват. И сега се сещам, че Гъди не е писала цял ден. newsm78 какво ли става с нея?

# 256
  • Мнения: 187
Здравейте и от мен!
Едва сега успях да се добера до компютъра!
На бързо да ви кажа какви са новините от вчера: бебчо е гигант според лекаря е минимум 3,5 кг. вчера ВЗ не успя да го измери, формулите не го хванаха  Confused Главата му е 10 см и е готов да излиза, НО не иска! Никакво разкритие, главата е високо, шийката не е чула да се скъсява, няма контракция, а бе с две думи на човека му е много добре и хич не му се чува да търси изхода! Лекаря беше  #Crazy още повече като му казах, че е "предсказал" до края на май! Питаме дали как смятам да раждам и като му казах нормално ми отговори "Дано да стане!"  ooooh!  Лошото обаче е, че нашия док заминава на почивка във Франция и ще се върне на 16-ти, т.е. точно на термина ми! Обещах да го изчакам, ама то не зависи от мен! Иначе ме предупреди, ако ми изтекат водите веднага да тръгвам! Чудя се дали да изчакам още малко и дали да не отида във Варна  newsm78 Това е за сега.
Отивам да ви чета!
Бела, ей сега ще ви добавя на първа страница!

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 19:15 от the1

# 257
  • Мнения: 165
Гъди беше писала, че тези дни може да няма нет и помоли другите вестителки да се включват по-активно с добрите вести. Peace
The1 тя си беше добавена bella и Емили на 1-ва стр., сега я виждам на 2 дати - на 21 и на 22 май, но не знам коя дата е вярната... Blush
Днес голямо ходене из МОЛ-а му ударих, дано да няма изненади, настроила съм се за др.седмица, иначе все си имам болки и стягания...

# 258
  • Мнения: 187
Хммм, тя ми е изпратила лично съобщение и там пишеше 21-ви и не обърнах внимание на 22-ри! vanny_76, благодаря ти ще видя какво ще ми отговори Бела!

# 259
  • София
  • Мнения: 2 658
мима 1977, честито ти бебче!

за коликите, за всяко бебче разлизни неща помагат, а на някои като Габи, нищо. Време си трябва. Rolling Eyes

за дупето на Марти кремчето на себа мед не помогна и каквото е останала от Стелактив на Мистела му слагам и се оправи. На Габи само той и помагаше, въпреки, че никак не харесвам Мустела.

за свикването на децата с разлика Габи първата нощ много ревеше като се разплаче и брат и, но сега не се буди. Тий също не се буди, колкото и тя да реве. За мен това е много важно, за да свикнат от началото още на шум и двамата да спят.
Относно болестите, Габи онази нощ нали ми беше с много висока температура, оправи се за един ден, но си беше вирус. Педиатърката, която си викам на астно, ми каза, че това си е изпитание за имунитета на бетето, но кърмата трябва да е достатъчна, а и за напред това ни предстои и не трябва да го изнежвам. За Габи ми каза да и слагам кърма в млякото, което аз не се бях сетила, а много исках да пие това, което хвърлям, то поне е много силен имуностимулатор.

# 260
  • Мнения: 1 924
За изписването- на нашето изписване ни взе една приятелка Laughing
Роднините не успяха да се организират толкова бързо(аз леко нарочно се обадих по-късно Mr. Green).Ми така де,за какво са ми...тати още не си е дошъл в България,други не ни трябват!
Изписването хич не мога да го приема като някакъв специален празник.
На изписването на Яско поднесохме цветя на акушерката,а сега-нищо не дадох,съвесем забравих да кажа на приятелката ми да купи едни бонбони...но нямах търпение да се разкарваме от болницата вече Wink

Който ражда в ТК,да знаете,че там си има професионален фотограф за изпписванията,всеки ден е там и прави много хубави снимки!За 20 лв 6 големи снимки плюс всики нащракани пози,качени на диск.

За обличането-мен все ме е страх да не им е жега на дребните.Обличам ги с боди с дълъг ръкав+ританки.За навън и шапчица.Завивам ги с леко одеалце.

Забелязах,че като са гушнати двамата,спят много по-спокойно,отколкото ако са разделени дори на двайсетина см.Душички Heart Eyes
Много са дребни,ако знаете как излизаме с количката...баткото от едната страна,а близнаците заедно от другата Laughing

Петя,много хубава идея ( за кърма в млякото на големите деца)-виж как не съм се сетила,пък той ми е малко хремав в момента.Обаче аз не цедя,та май ще трябва малко да поцедя заради него.

Гъделичкова къде изчезна? Party

# 261
  • Мнения: 165
Да съобщя още една добра новина:

На 03.06.  toni81 стана мама на прекрасно момченце с името Павел!
Малкия се е родил 2100кг, наддава добре, а мама се възстановява от секциото Simple Smile


# 262
  • Мнения: 35
Честито на Тони. Много да ги радва малкия Павел Party

# 263
  • Мнения: 187
Още едно бебенце! Да е живо и здраво! Винаги и само радост да носи на мама!
Момичета, забравих да ви напиша, че заради хемороидите и заради кг. на бебчо ме подготвят за секцио! Малко са стреснах, защото даже не съм си помисляла за това! Зная, че не е сложна операция, но все пак ми звучи доста страшничко! Въпреки, че ще държа на нормално раждане, ама ако се наложи.... На Георги и неговото сърчице се свило и се надява да е нормално (нали ви писах, че ми е много залостлив и не иска да ме режат!), но се опитва да изглежда спокоен и ме успокоява, че всичко ще е наред! А аз сега се опитвам да свикна с мисълта за секцио...Дано все пак да ми се размина! Praynig

# 264
  • Мнения: 1 475
Честито на всички нови мами!![/b][/color]    bouquet

Добре дошли на завърналите се вече мами!

Днес голямо ходене му ударихме  и в най-голямата жега бях отвън-луда работа, но предвидливо се бях намазала със слънцезащитен лосион 12 фактор и въпреки това са ми се зачервили рамененете, сега привечер пак се разхождахме и на връщане, усетих на 3-4 пъти много остри пробождания отдолу, явно си проправя път дребната, да излиза!! За секциото/въпреки ,че ще раждам нормално/ аз и преди съм казвала, че не ме е страх ,стига да знам, че съм попаднала на кадърни лекари, затова  и много разпитвам и на повечето  лекари съм им досадна- ама днес с една дружка се виждах дето роди преди месец секцио, ами белега си е доста голям и неприятен бих казала и според мен с по-изрязан панталон или бански ще се вижда,но пък иначе мацката  е пушка, няма никакви болки, корема и се  е прибрал напълно, все едно никога не е била бременна ще направя всичко възможно да не стигна до секцио, но каквото детето покаже, това ще е , всички ще се съобразим с нейното желание!! Heart Eyes А по принцип моята лекарка каза ,че колкото по-скоро родя, толкова по-лесно ще бъде за мен и каза, че си му е време да излиза!

Определено голямо затишие има във форума, а като родят всички не ми се мисли, колко тихичко ще бъде, а на Гъди изчезването ми е много странно newsm78, забелязвам тенденция в нашата тема, че има мами, които се покриват известно време преди да родят, явно от суеверие, незнам и едва след това пишат??!!!!  Thinking

# 265
  • Мнения: 1 924
Така е , somebody , за затишието-като родят всички , едва ли ще изпишем 70 теми за отрицателно време Grinning

# 266
  • Мнения: 187
Аз лично се притеснявам повече за това, че моя лекар няма да е тук! И искренно се надявам да устискам до 16-ти! Специално за него съм чела изклщчителни коментари за секциото! Иначе за нормалното раждане зная, че ако всичко си върви нормално лекаря не е чак толкова активен! В смисъл намесата му не е чак толкова много! Доста ме успокояваше, че той ми е лекаря, но сега наитина стискам палци да изкараме докато се върне! Пък и някак си свикнах с идеята той да е наоколо! Някак си му се доверявам, а сега ми е малко едно никакво! Е, ако мъника тръгне няма да го връщам, но се надявам и той да си иска лекаря, който вече два пъти му се е карал  hahaha

# 267
  • Мнения: 1 425
Честити бебенца на всички нови мами!


Някой питаше за съхранението на изцедена кърма ето линк. където много хубаво е обяснено http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0;all

За коликите  - тук са много популярни възглавничките от черешови костилки, аз имам две все още ги ползвам за децата ако ги боли корем, дори и за мен. Затоплям ги във фурната, но може и в микровълновата.
А и да знаете бебета плачат често вечер, защото така преработват преживяното през деня. Това беше редовния номер на Килиан от към 18.00 до 20.00 часа рев или мрънкане.

Чета, че много от вас мислят да подаряват алкохол на израждащите лекари. Позволено ли е това в болница? Тук не е прието по принцип да се носят подаръци на доктори и акушерки, но аз миналия път занесох торта и безалкохолно, този път мисля да направя същото.

Лека вечер!

# 268
  • Мнения: 1 291
Честити на всички обебили се и успех на чакащите  Hug

Засега коликите продължават с пълна сила, но имаме облекчение от:
1.Еспумизан-капки, преди всяко хранене по 25 капки.Само дето храненията са по десетина и повече на денонощие и се чудя дали не превишавам дозата  2.По топло облекло  3.Сешуара е с мигновенно действие.
Но явно ще си ги боли.

Да ви питам: Цедите ли се? В смисъл като накърмите,отделно цедите ли?И ако да-колко често?

При мен кърмата стига за да ги накърмя, после след час и половина -два пак са гладни.Цицките са ми меки.В болницата цедях по 100 мл,от огромни болящи цицки, но сега имам чувството че нямат време да се напълнят, пък камо ли да цедя newsm78  Само на кърма сме, АМ не давам.

# 269
  • София
  • Мнения: 124
Извинявам се, че пак нахълтвам тук. Включвам се за да помогна доколкото мога в борбата с коликите. Ето ги моите съвети: Ако бебчето е на изкуствена храна и страда от силни колики пробвайте да смените храната. Най - малко дразнещи  стомахчетата са Аптамил и Симилак. Аптамил не се харесва като вкус обаче на всички бебоци и има вероятност бебето ви да я откаже.  Симилак не съм виждала от 8 години, но може и да има все още в някои аптеки. Нан и Фризолак от собствен опит знам, че силно запичат и дразнят стомахчетата, а и това е мнениенто на много майки, с които съм разговаряла. Хубаво е при хранене шишето да е изправено нагоре за да не остава въздух между шишето и бибата. Последните глъдки не ги давайте, защото с тях влиза и много въздух. Ако бебето е само на кърма избягвайте храни като портокали, грейпфурти, ягоди, боб и т.н. Относно средствата за облекчение на коликите - въртеливите масажи на коремчето в посока на часовниковата стрелка облекчават много. Също и слагането на бебчо по корем.
Първото си дете дохранвах с адаптирано  мляко и имаше много колики. Тогава давах Саб Симплекс и Инфакол, но нямаше особен ефект. Накрая просто смених храната и мъката свърши.
Сегашното ми бебче е само на кърма и когато сме на зор мажем с едно кремче, което загрява и облекчава светкавично - поне при нас. Почти веднага след като го намажа  и го сложа по корем спира да плаче и заспива. Вечер с последната смяна на памперса мажа с кремчето и бебо спи цял нощ непробудно. Ако искате го пробвайте. Казва се babynos - кремче за коремче; немско е в жълта тубичка.
Дано съм била полезна поне малко и се извинявам отново, че нахлух в темичката ви.


Тук има много интересни съвети за хранене, кърмене и колики. Гале виж го пише  за изцеждането и за всичко свързано с храненето на бебето:

http://missby.wordpress.com/bf/


Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 15:23 от djreni

Общи условия

Активация на акаунт