Каква според вас е тайната на успешния брак

  • 4 535
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 371
Дори незнам какво е успешен брак.
Но само при споменаването му ми намирисва на нещо гнило.
Като (ако)стигна да обич,общ език,компромиси...ще се откажа от брака.
...за да дойде пак любовта Simple Smile

# 31
  • Мнения: 183
Жената да е сляпа, а мъжът да е глух. Laughing
Не беше ли да е или жената  няма или мъжът  глух  Wink Laughing

# 32
  • Мнения: 620
Дори незнам какво е успешен брак.
Но само при споменаването му ми намирисва на нещо гнило.
Като (ако)стигна да обич,общ език,компромиси...ще се откажа от брака.
...за да дойде пак любовта Simple Smile

О, да разбираме ли , че любовта изключва обичта, общия език и компромисите?

# 33
  • Мнения: 202
За мен тайната е комуникация и взаимни компромиси.

# 34
  • Мнения: 171
Тайната на успешния брак е:
Любов.. Heart Eyes
Доверие един към друг... Sunglasses
Разбирателство... Hug
Честност един към друг..  luvbed
Комуникация.... 1dating
Взаимно уважение...  bouquet
Компромиси..  love001
и т.н. и т.н.  Laughing

# 35
  • Мнения: 289

При нас е така - ние никога не си казваме - не , не може и тн. Когато той ме помоли за нещо казвам ок. но утре аз ще помоля и той също трябва да каже ок.  Гаранция действа.

# 36
  • Мнения: 22
    Внимателно отношение към партньора,  компромиси и повече "игри само за двама".  Wink

# 37
  • Мнения: 917
Не беше ли : Той да я уважава, обича, глези, защитава, задоволява, боготвори и да и казва "Обичам те, ти си жената-мечта!" , Тя да му пълни стомаха, празни т**ките и да му казва "Обичам те, ти си мъжа-мечта!"  newsm78

# 38
  • Мнения: 22
Не беше ли : Той да я уважава, обича, глези, защитава, задоволява, боготвори и да и казва "Обичам те, ти си жената-мечта!" , Тя да му пълни стомаха, празни т**ките и да му казва "Обичам те, ти си мъжа-мечта!"  newsm78

     Laughing Да, аз го казах по-меко.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 068
Жената да е сляпа, а мъжът да е глух. Laughing
Не беше ли да е или жената  няма или мъжът  глух  Wink Laughing

Като се замисля май си прав да знаеш. Ама и този вариант е добър нали?

# 40
  • Мнения: 631
Освен всичко изброено : да гледаме в една посока, отговорност и наистина добра комуникация.

Сега в кръга на шегата :
Да не забравяме и добре оформения "предбрачен" договор. Все пак не всичко е само любов и секс - винаги има и нещо по....така. Laughing Laughing семейството е институция, която трябва да дава сигурност.

# 41
  • Мнения: 593
Много хубави неща сте написали.
В предишната тема с подобно заглавие, една съфорумка беше публикувала 10 правила за добро съпружество. Извадих си този цитат.
Не помня ника на съфорумката, но ще си позволя да я цитирам:

Цитат
ДЕСЕТ ЗЛАТНИ ПРАВИЛА ЗА ДОБРО СЪПРУЖЕСТВО

1.не излизай от дома преди да ми кажеш къде отиваш!

2.не ме укорявай в присъствието на чужди хора и пред децата ни

3.защитавай ме винаги ,дори когато не съм прав(a)

4.кажи ми неприятното,което има да ми казваш,с любезни думи

5.не ме обвинявай за всичко,което се случва в къщи

6.не ме карай да да те чакам напразно,предупреждавай ме ,ако ти се наложи да закъснееш

7.отнасяй се с мене също така,както със свои приятели и колеги -с уважение

8.позволявай ми някои покупки и разходи,които биха ми донесли радост и удоволствие

9.бъди учтив(a)към мен,въпреки че нашия брак  е твърде дълъг-не съм вехта дреха

10.подреждай задълженията си така ,че когато си ми необходим(a)да имаш време и за мен

"когато бях млада се чудех,как може толкова дълго да се живее с един човек и той да не ти омръзне и да не го  изхвърлиш като вехта дреха,тогава майка ми продиктува тези правила и ми заповяда да ги спазвам строго,както тя ги спазва от 1927г.
(майка ми намерила тези правила в една стара книга.преписали ги с татко и ги окачили на стената.там висели и ги чели,докато ги научили наизуст)
ТОВА Е ЕДИН ОТ ЗАВЕТИТЕ НА ВСИЧКИ РОДИТЕЛИ,АКО ИСКАТ ДЕЦАТА ИМ ДА ИМАТ ЩАСТЛИВ СЕМЕЕН ЖИВОТ!
                                                                                            Мила Тумбева

# 42
  • Мнения: X
За мен ....след много теми в тоя дух и размисли още повече..., най-важно като че ли /след любовта,
която е задължителна/ е да искаш другия да е щастлив с теб.И да правиш така,че да се получава.
И той да иска същото.Няма как да не се получи.

# 43
  • Мнения: 2 448
Тука всеки пише това, което той би искал да е налице, за да нарече собствения си брак успешен, но дори и авторката не разбра поста, който написах в началото, ами имало правила важещи за всички. Няма такова нещо.
Ето пример:  мъжът си е взел кукла, с която да се гордее в обществото, на всичкото отгоре да го гледа в очите и да се занимава с децата и дома (разбирай да командва прислугата), тя да го е взела заради това, че парите му и осигуряват стандарта, който я кара да се чувства уверена и спокойна. Това, че той има еднократни забежки, за които тя се досеща, не я тревожи.За някой това си е чист брак по сметка, но след като и двете страни са доволни от ситуацията и никой не мечтая за промяна на статута , значи този брак е успешен.

# 44
  • Мнения: 342
Любов,комуникация и компромиси.

Общи условия

Активация на акаунт