Преписвахте ли в училище?

  • 9 722
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Не, не съм преписвала.
Ако разбера, че детето ми преписва или го видя да се подготвя за това, бих се постарала да му обясня логично и аргументирано. Но не храня илюзии, че процесът ще е изцяло под мой контрол  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 183
Не съм преписвала Flutter или по-точно преписвах,ама учителите се правеха,че нищо не виждат,понеже хич не ми се отдава това нещо. В унито също е имало единични случай,понеже не ми се отдава преписването  ooooh! В училище залагах на подмазване,станеш ли веднъж любимец на учителите после е песен-н-н защото кой каквото иска да казва,но учителите си имат любимци и към тях винаги са благосклонни и ги поощряват  Mr. Green
Не мога да кажа как ще се отнеса с детето си,ако знам че учи и преписването е единичен случай ще го попитам защо го е направило и според отговора ще решавам. Аз 'преписвах' в гимназията и не са ми се карали,нашите знаеха ,че уча и че дипломата ми не е от преписване<нито оценките на края на срока>. Ще съм по-доволно ако детето ми е креативно и хитро,защото в живота тези хора преуспяват<хора способни да се нагаждат според ситуацията>,но ако учи не виждам защо трябва да правя проблем от едно преписване,няма да го насърчавам,но и скандали няма да правя <предполагам>.

# 17
  • Мнения: 4 785
Ето виж това за подмазването, вече ще имаме много сериозен разговор - направо го ненавиждам този метод, малко плужески ми идва - не искам цял живот тертипа на поведение да му е подмазвачеството (този тертип именно в детството се формира).... и другото не го одобрявам - по цял ден на компа, защото ще препише - не, по химия като не я разбираш препиши - нито ще ти трябва в живота (просто пример давам с химията - може и химик да става), нито нищо - но литература, български, математика, история, география - там съм твърдо да си научи уроците!  Naughty Има си граница и се надявам да успея да му покажа къде е, за да може само да отсейва нещата,  за които си заслужава да научи и нещата, които не - базата да я научи, но не мисля че е нужно да се тормози с излишна информация. На мен цялата ми диплома е предимно 6 и няколко 5-ци (за средно) и една 3,50 по химия, която изкарах с преписване - еми не ми вървеше и това си е - какво да повтарям годината ли - изхитрях колкото можах и така!

# 18
  • Мнения: 183
Ето виж това за подмазването, вече ще имаме много сериозен разговор - направо го ненавиждам този метод, малко плужески ми идва - не искам цял живот тертипа на поведение да му е подмазвачеството (този тертип именно в детството се формира)....
Зависи кой как се 'подмазва'  Flutter аз на никого не съм правила комплименти,подаръчета,мили очи и т.н.,но някак без усилия ме харесваха,в 11 клас като дойде една нова химичка и още от първия час си ме хареса,не знам как,като дума не казах,но до края ме поощряване и химията накрая ми стана песен,с класния пак беше така,и с много други преподаватели,разбира се това не означаваше,че не учех и ,че не ме изпитваха всеки час<особено класния>,но се усеща разликата. Затова и казах,че ще се радвам ако детето ми съумява да се справя според ситуацията Peace

# 19
  • Мнения: 4 785
А виж - харизмата е друго нещо  Peace много различно от подмазвачеството.

# 20
  • Мнения: 46 520
Пуснах темата, защото бях изненадана от крайно мнение, винаги съм приемала преписването като нещо, през което един ученик рано или късно минава, а изключенията са само, за да го потвърдят  Simple Smile

В гимназията преписвах по математика ...

И аз  Mr. Green въпреки, че в техникума влязох с математика, след това преподавателя, демонстрираше пълна незаинтересованост и това ми се отрази, освен това материалът задълба в дебри, които за човек, който няма намерение да се занимава с математика бяха излишни (според мен) и малко на инат минах изцяло на царски, защото даваше само задачи от учебника ...

Преписвала съм и по история - тия пусти дати, въпреки, че съм добра в наизустяването, определено ми идваха вповече  Sick

Формули по химия също, от какъв зор ми е да ги уча? Когато ми потрябват (едва ли някога ще се случи), винаги мога да си ги намеря.

Като цяло има доста гляма част от материала, която е излишна и заради нея човек се изкушава да прави глупости ...


П.П. Забравих и литературата - един единствен път, пищова ми беше под каишката на часовника, а учителката мина и ми сграбчи ръката, изтръпнах  Mr. Green а жената просто искала да види колко е часа  Joy не ме хвана  Blush

# 21
  • Мнения: 1 860
Преписвах ама много некачествено, постоянно ме хващаха.  ooooh! За детето не знам. Стига да не му става навик, не смятам че е чак ще ми е чак такъв проблем.

# 22
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
В гимназията - никога. Като студентка се опитах веднъж и то си опуснах пищова на земята , та треперих да не ме хванат

# 23
  • София
  • Мнения: 16 042
Естествено, че преписвах. Така завърших и у-ще и Вишуту. И на държавния изпит бях с царски пищови.  Имах си специална пола с големи външни джобове/тогава бяха модерни/ и от там стрелях. В университета просто си ги предавахме от по-горния курс, имах познати там. И на матурата по математика преписах. Ама тя другарката беше виновна - набута ми задачите за да не ми праснат 2 и после да се занимава с мене цяло лято.
А дъщеря ми сега преписва модерно с тел, слушалки и приятел на комп. от другата страна.
мин. година на матурата след като започна самите учителки им бяха организирали пищови за въпросите. Благодарим за което.

# 24
  • Мнения: 14 654
Да. По история, география и право - мразех тези предмети от сърце. И литературата ненавиждах, но там не съм преписвала, че тези малоумни теми от по 20 страници не можех да се прежаля да пиша по 2 пъти. Пищови не съм правила никога, защото този труд не си заслужава да се полага заради предмет, който не ми е важен, преписвах си директно от учебника.
По физика, математика и химия никога не съм имала нужда да преписвам, защото задачи можех да решавам всякакви  Sunglasses
В университета не преписах нито веднъж.
Ако детето ми преписва по предмети, които са му скучни и досадни, изобщо няма да му се скарам. Важно е да има интереси в някои области, не във всички.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 140

В гимназията преписвах по математика ...

И аз  Mr. Green въпреки, че в техникума влязох с математика, след това преподавателя, демонстрираше пълна незаинтересованост и това ми се отрази, освен това материалът задълба в дебри, които за човек, който няма намерение да се занимава с математика бяха излишни (според мен) и малко на инат минах изцяло на царски, защото даваше само задачи от учебника ...


В гимназията бях в паралелка с литература и история, а математика учехме веднъж седмично. Учителите гледаха на нас като на абсолютно неспособни и предизвикваха такива резултати. Аз имам проблем със пресмятането и колкото и да е логически вярно решението на задачите ми, резултата винаги е различен от правилния.  Sunglasses Преписвах верният резултат, а логиката до него си оставаше от мен.
Същият проблем имах и с датите по история, но там разсъжденията и логиката се зачитаха повече от преподавателката. Наизустяването, наистина е безполезно, специално в гимназията.

Докато учех в Испания /вече 25 годишна/ на един тест не бях съвсем убедена за някакво окончание и понечих да погледна в теста на една приятелка ... Следващите два дни прекарахме с нея и още две приятелки, които ме подложиха на кръстосана психоанализа, за да ме убедят, че неувереността ми не е нещо хубаво, а желанието ми да имам висока оценка е много тревожен знак.  Joy Бяха прави, но ако знаех, че това ме чака никога нямаше да надничам в чуждите тестове. Та има лек за желанието да препишеш или да свериш резултатите. Wink Ако малчо се увлече прекалено по преписването ще го пратя да учи испански за месец- два и ще го откажат завинаги. hahaha

# 26
  • Мнения: 3 459
Преписвах много ясно, особено пък по математика и физика  ooooh! (двата предмета, които ненавиждам). Нищо, че съм завършила информационни технологии и математика.  Mr. Green
Сега пак си преписвам, особено пък по предмети, които не ме интересуват грам. Дори съм се запасила за утрешния изпит.
Само дето, докато си направя пищовчетата взех та ги научих горе-долу.  Joy


Ако детето ми преписва по предмети, които са му скучни и досадни, изобщо няма да му се скарам. Важно е да има интереси в някои области, не във всички.
Подкрепям!

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Ооо, да, много Laughing Завършила съм МГ, обаче в осми клас ни пое една пълна кукувица математичка, която ме скара с тази иначе страхотна наука. Имах щастието да имам гадже и приятелче математически гении и на практика две години преписвах редовно на контролни ooooh! Резултатът беше огромни пропуски в подготовката, които решиха бъдещето ми - извън сферата на математиката. Имало е обаче и случаи на напълно оправдано преписване - месец преди завършването, главата ми пламнала от теми по литература и история, остават броени дани до изпитите за университета, как пък няма да седна да чета за контролно по биология за оформяне на срока Naughty Така че ако синовете ми искат да преписват, ще им обясня рисковете и ползите, пък те да си преценят.
Преписвала съм и в университета на един изпит, понеже всички преписваха, то се знаеше, че така се взима. Пълна тъпня, даже не помня името на предмета Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 35
Аз от малка уча като пиша, но не съм преписвала докато не записах второ висше в техническия. Кой квото ще да говори "ИНЖЕНЕР" се става с една бала пищови. Няма начин да запомниш 1000 формули за изпит, освен ако не си компютер newsm78

# 29
  • Мнения: 81
Аз преписвам по физика. Tired
Нищо не разбирам,нищо...
Предпочитам литература и философия,там се справям без проблеми.
Някой друг ще научи,докато прави пищовите,обаче аз се обърквам още повече. #Crazy

Не знам дали нашите знаят,че преписвам. newsm78

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 22:36 от Плюшено Мече

Общи условия

Активация на акаунт