Преписвахте ли в училище?

  • 9 760
  • 217
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Кой квото ще да говори "ИНЖЕНЕР" се става с една бала пищови. Няма начин да запомниш 1000 формули за изпит, освен ако не си компютър newsm78
Потвърждавам Laughing Мъжо се сцепи да преписва протоколи 5 години, сядаше да чете за изпит в деня преди него, да не кажа в нощта Twisted Evil, аз направо оплешивях от четене 5 години - право - и сега той ми изкарва заплатата за 5 дни Twisted Evil Няма справедливост в тоя живот Crossing Arms Laughing
Така че - и с преписване се става професионалист явно Laughing

# 31
  • Мнения: 686
ТЦ,от мен преписваха Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
А аз винаги съм се чудели как е възможно човек нищо да не знае и така да изкара училище или университет само с преписване. Поне за тройка човек спокойно може да научи без много да се напъва. Химия, физика и математика не могат да се изкарат с преписване, защото все в един момент истината лъсва.

# 33
  • Мнения: 14 654
Няма начин да запомниш 1000 формули за изпит, освен ако не си компютер newsm78

Аз мога. И то защото знам как да си ги извеждам. Нещо, в което няма формули, не мога да го науча и запомня. Няма ли логика - край. Е закона на Ом поне го помня, но мъжът ми и него си извежда всеки път като му дотрябва Mr. Green
Но ние не сме инженери де, сигурно затова.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 390
А аз винаги съм се чудели как е възможно човек нищо да не знае и така да изкара училище или университет само с преписване. Поне за тройка човек спокойно може да научи без много да се напъва. Химия, физика и математика не могат да се изкарат с преписване, защото все в един момент истината лъсва.

Е, чак така никой не може да изкара или поне не на сериозни места. Wink  Виж назубрянето на 1000 формули ме респектира ужасно и извинявам всеки, който реши да си погледне пищовчето при нужда. Моята чудесна учителка по литература г- жа Руневска казваше, че образованието не е учителят да подаде топка и ученика да му върне същата топка, а учителя подава топка, а ученика му връща пет- шест свои неща. При такъв преподавател не само, че не можеш да преписваш, а и няма от какво да препишеш.

# 35
  • Мнения: 35
Няма начин да запомниш 1000 формули за изпит, освен ако не си компютер newsm78

Аз мога. И то защото знам как да си ги извеждам. Нещо, в което няма формули, не мога да го науча и запомня. Няма ли логика - край. Е закона на Ом поне го помня, но мъжът ми и него си извежда всеки път като му дотрябва Mr. Green
Но ние не сме инженери де, сигурно затова.


Какви формули извеждаш  newsm78
Някой учил ли е Електротехника и Висша Физика 3 та част , а Висша Математика 4 част

# 36
  • Мнения: 35
Няма начин да запомниш 1000 формули за изпит, освен ако не си компютер newsm78

Аз мога. И то защото знам как да си ги извеждам. Нещо, в което няма формули, не мога да го науча и запомня. Няма ли логика - край. Е закона на Ом поне го помня, но мъжът ми и него си извежда всеки път като му дотрябва Mr. Green
Но ние не сме инженери де, сигурно затова.


Какви формули извеждаш  newsm78
Някой учил ли е Електротехника и Висша Физика 3 та част , а Висша Математика 4 част
Когато записах Техническия, един чичо на моя мъж, който е инженер машинен -много кадърен беше човека и все на ръководни постове, ми предложи сакото си с 20 джоба за пищови -разликата в годините на следване беше -30 години
Айде да не се обиждаме кой къде е завършил защото съм  i CISCO, CCNP сертификант

# 37
  • Мнения: 106
на едно класно по литература в 10-ти клас по тема за христо ботев направих опит да препиша и ме хванаха. естествено ми писаха 2-ка и от тогава забравих за преписване. даже след това в университета не съм правила опити. според мен докато направиш пищови, ще си научиш материала.
е, в гимназията преписвах на контролните по физика и математика от съседа зад мен /винаги сядах стратегически пред специалистите по тези предмети/, но те не се брои. то нямаше научаване тази кинематика и онези ми ти тангенси и котаРАнгенси.
ако разбера, че детето ми е преписвало, мисля, че няма да му се скарам. но все се надявам и да не се стига до там. дано се излюпи добър ученик /тепърва ще тръгва на предучилищна/

# 38
  • Мнения: 35
Признавам си за първото си висше в УНСС не съм преписвала грам, но там една тема да научиш и другите може да си ги смучеш от пръста до безпаметност. Grinning
там едно магаре да вържеш ще е с магистратура. Като записах Техническия за малко щях да се откажа.  За първия изпит по Материалознание -учих 2 седмици и смятах тангеси и котангенси на диелектричната проницаемост.  На изпита седнах гордо и пасах ли писах, накрая само аз имах 3 ка, всики други бяха с 5-6. newsm78Реших че съм много тъпа ,а те страшни мозъци да запомнят толкова формули, закони и тн.Тамън да се отчая и да се откажа от инженерството ,сядаме на кафе след изпита  и кво да видя всеки вади от джобовете си пищови  Grinning
А за протоколите да не говорим , бях 100% сигурна, че зимата се отоплява университета само от тях.

# 39
  • Мнения: 1 192
Ако детето ми преписва,се надявам да ми го споделя...Не бих го смъмрила или наказала.Човек не може да знае всичко.Самият Айнщайн не е знаел собствения си телефонен номер-защо да си затормозява паметта,като може да отвори указателя и да го види.
Като ученичка съм преписвала,не системно,но при определени ситуации.Понякога го правих не заради незнание, а защото вълнението ми пречи да се съсредоточа и да мисля,един поглед в пищова ми беше достатъчен да се подсетя...пък и чувстваш странно удовлетворение,че си надхитрил по-умния учител.
Какво действие ще предприема спрямо детето, ще зависи единствено от конкретната ситуация.Принципно считам,че и преписването е някакво умение и е белег за изобретателност,както и за развито до развинтено въображение...  Wink

# 40
  • Мнения: 25
чакайте да се включа и аз по темата.На мен ми се е случвало веднъж дваж Embarassed

# 41
  • Мнения: 35
Аз бих наказала сина си ако препише от чужд пищов, защото така наистина нищо няма да му остане в главата. Ако той го е направил - проблем няма, представете си т.е всеки знае колко е дълга една тема и колко е малък пищова. Иска се поне малко усмисляне на материала, за да можеш да извадиш най-важното  и  да го напишеш на пищов. И поне 1/3 ще е запомнил.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Няколко пъти съм си приготвяла пищови с ясното съзнание ако се затрудня някъде да препиша. Да, но... точно когато ми се наложи, при ваденето на листчето, ръцете ми се разтрепериха, изчервих  се, топли и студени вълни ме заливаха поетапно. Отказах се. Реших, че не ме бива за тази работа  Embarassed. Междувременно си спомних написаното на пищова. Значи и от тях има полза  Grinning. А какви съученици и колеги имах... Покрай тях минаваше учителя и те продължаваха да си надничат в листовете, необезпокоявани и със завиден непукизъм. Дарба си е. Не е за всеки.

Какво бих посъветвала сина си!?  newsm78 Вероятно, че ако възнамерява някога да го прави е по-добре да разчита единствено на себе си, а не на съученици. Следва поговорката за якия врат на вълка.

# 43
  • Мнения: 1 217
Преписвах, но и подсказвах Grinning Даже и като студентка Embarassed Когато се говори за навлизането на интернет в живота на хората в 2000 страници няма как, скучно е. Или за методико-дидактико-нАучните методи за изготОвляване на седмична програма  smile3544 в 3 тома.

# 44
  • Мнения: 1 788
Преписвала съм, но рядко. В случаите, когато ми се е налагало, все е било за нещо малко или нещо, което в момента на притеснение от самата контролна, класна ми е излизало от акъла.
В интерес на истината, никога не съм криела от майка ми, когато ми се е случвало. Знаех, че не е честно спрямо останалите, които не го правят, но знаех също, че съм се подготвяла добре и мъничкото нещо, което ми е изкочило от ума, не е толкова страшно като го погледна.
Затова, директно си бръквах в раницата и поглеждах от тетрадката Simple Smile Знаех си точното място и страница, където ми е "липсващото нещо"
Учителите не ми обръщаха особено внимание, защото като са ме изпитвали в последствие съм си знаела нещата.
В университета ми се е случвало също да препиша нещо. И там го правех от лекциите си и за нещо малко ( то не бяха формули, физики, математики, електротехники...не може просто всичко да ти е бистро напълно в рамките на една сесия и 8 изпита Grinning)

А един ден детето ми - ами незнам. Ще се опитам да му обясня, че не е коректно да се преписва и че ще е по-бързо и безболезнено да го научи, отколкото да прави пищови. Не очаквам да НЕ препише поне един път. Това е нещо, което на всеки се е случвало и ще се случва - било то от любопитство, било то от незнание на нещо дребно и т.н.
Но определено не бих била съгласна, ако знам, че си изкарва оценки само с преписване и е просто "оценкаджия"...

Общи условия

Активация на акаунт