Цитонамазка и ранна бременност?

  • 6 366
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 334
Това е едно от заздължителните изследвания при бременност. На мен ми правиха към 3-я месец. Успех!!!!!!

# 16
  • Мнения: 64
 По никакъв начин не вреди Peace

# 17
  • Мнения: 1 279
Изобщо не се тревожи. Аз знам,че не се прави но в напреднала бременност. В начална бременност няма проблем.

А защо не се прави в напреднала бременност? Моят АГ не ми прави цитонамазка в началото на бременността, защото можело да прокървя от нея  Thinking Вече съм в осми месец и мисля пак да го питам кога ще ми прави.

# 18
  • София
  • Мнения: 590
На мен досега не ми е правена микробиология или цитонамаска. Но щом казвате че е задължително ще подсетя моя доктор. Не се притеснявай, според мен е хубаво да се прави подобно изследване.

# 19
  • Мнения: 1 107
Обикновенно не вреди, но вече не се препоръчва да се прави (освен ако не е наложително-при проблем или ако от доста време не е правена), защото може да има някакъв процент нето1ност при резултата. Така ми го обясни акушерката- аз бях получила покана да отида в клиниката, когато съм в 5 месец и след като разбраха че съм бременна ми казаха да отида 12 седмици след раждането.

# 20
  • Мнения: 6 713
А защо не се прави в напреднала бременност? Моят АГ не ми прави цитонамазка в началото на бременността, защото можело да прокървя от нея  Thinking Вече съм в осми месец и мисля пак да го питам кога ще ми прави.

2. Цитонамазка – бременността не е най-подходящия момент за извършване на това изследване. Все пак с оглед на липсата на истинска скринингова програма за ранна диагностика на рака на маточната шийка, добре е да се използва всяка възможност при жени, които не са били изследвани в последната година.
Цитатът е оттук. Аз знам, че не е хубаво, за да не се дразни шийката на матката.. Thinking

# 21
  • Мнения: 998
Моята лекарка ми каза ,че пак ще ми прави цитонамазка-така процедирала
при бременните.Предполагам на следващата консултация другата седмица
ще ми взима проба за микробиология и цитонамазка ,въпреки ,че последната
беше декември-не много отдавна.

# 22
  • Мнения: 626
На мен ми правиха в 12 г.с. преди това знам , че не е хубаво . Но имам познати на които им взеха още първия път, като отидоха да се установи бременност.

# 23
  • Мнения: 3 158
Това е едно от заздължителните изследвания при бременност. На мен ми правиха към 3-я месец. Успех!!!!!!


Сигурна ли си в това?Къде го пише,ако може източник,моля?
Когато бях бременна и питах дали се прави това изследване наблюдаващата ме тогава гинеколожка ми каза,че съм ненормална да искам такова нещо и било абсолютно забранено за бременни.Не ми каза защо е забранено и тъй като реших,че подобно отношение и език на лекар към бременна е недопустимо я отсвирих.Та не разбрах защо е абсолютно забранено,но ако може искам да разбера защо е задължително?

# 24
  • Мнения: 9 471
Не,няма проблеми.Това е задължително изследване при наличие на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт