Искате да Ви оберат - заповядайте във Фантастико Младост3 до бл.317

  • 12 791
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 662
В Европа до нас са същите, маркират по три пъти едно нещо, а защо не и нещо, което не си купувал въобще... аз пак се усетих с един кетчуп (такова нещо не купувам), а една бабка пред мен си беше "купила", без да знае, бутилка скъпо уиски. Много се беше шашнала жената защо не й стигат парите.
Имаха по същото време наглостта да искат всички клиенти да си разтварят чантите, за да ги проверява касиерката да не са откраднали нещо. Баси кретените. Да не говорим за бездомните кучета, които постоянно спят до входа или се разхождат, ами свръхнехигиенично е. Мразя да пазарувам в този магазин, а заради него всички квартални изпозатвориха. Била ми е на две спирки, иначе изглежда по-приемливо.

Предполагам, че говориш за "Европа" до 43 блок.И на нас тя ни е най-близо и за съжаление ежедневно сме там. Rolling Eyes Колко пъти купувахме развалени продукти, колко пъти ни лъжеха в сметката и безброй подобни изпълнения.Мъжът ми по принцип е спокоен, но след като един ден купи мляко, което само с отварянето си лъхна на старо, се върна и вдигна бесен скандал.Ефект нулев, но той упорито продължи да ги тормози и за най-дребното нещо и всеки път се връщаше, включително започна да търси продукти с изтекъл срок, минаваше касата и в следващия момент вдигаше луд скандал как са му го продали. Twisted EvilВеднъж имахме гости, за най-бързо бяхме купили салати от "Европа" и с хапването щяхме да повърнем /с извинение/.Така побесня, че се върна с един познат в магазина и изсипа салатата в краката на управителя.Вече така ги е дресирал, че като влезе в магазина, всички започват да се усмихват мило и да съдействат.По едно време имаше и един управител на двадесетина години, абсолютно нищо не разбираше, но беше много нагъл-толкова се беше наплашил от нас, че като ни видеше се криеше отзад. Laughing
Сещам се и за този момент, когато проверяваха всичко живо.Дебнеха и ходеха след клиентите.Аз съм от хората, които обичам по един час да се разхождам, да разглеждам т.н.-чувствах се като крадец в този период.Усетих се, че аз дебна дали някой не ме наблюдава и тогава си слагах нещо в количката-сякаш съм някой престъпник...
Освен кучетата пред магазина има един екземпляр с умствени отклонения, който е ежедневно присъствие.Той стои пред една от двете врати и редовно изпросва я някоя цигара, я някой лев от излизащите.Стои като охрана на вратата и няма как да минеш, ако не се отърка в теб или най-малкото не те огледа от горе до долу.

Колкото до конкретното "Фантастико" в "Младост"-тъкмо беше отворило и попаднахме на продукт с изтекъл срок.Видяхме го вкъщи и пратих веднага мъжо-върна се с някакъв подарък от там.И, разбира се, безброй извинения как това е някакъв прецедент и никога повече няма да се повтори...Касиерките са груби, редовно маркират една стока по няколко пъти и т.н.В доста магазини пък адски трудно действат, когато се пазарува с карти и така изнервят цялата опашка.Включително /в "любимата" "Европа" ми се е случвало да ми кажат да ходя да си изтегля пари, защото еди коя си не знаела как да работи с устройството!!!, няколко пъти ме питаха защо пък видиш ли, ползвам карти-вместо да им дам пари кеш ooooh!/.
Въобще, не се сещам за верига магазини, която да е на европейско ниво.Може би "Елемаг", но те са скъпи и за по-специфична клиентела.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 01:51 от sorsha_

# 16
  • Мнения: 5 877
До 110-и в Х. Димитър. Явно и другаде е така.

# 17
  • Мнения: 6 029
Ох, аз посещавам ежедневно Фантастико и Европа и да чукна на дърво - нямам проблем. Даже съм си забравяла неща, и то не в заключените клетки, а отгоре, и съм си ги намирала пак там след 24 часа. Е, не бяха ценни за другите хора, само за мен. Направо ме потресохте, нищо чудно и аз да съм платила нещо, което не съм купила...

# 18
  • Мнения: 7 263
sofia68 и Lioness преди няколко години и мой близък работи за много кратко във тази верига и също бях потресена от нещата, които тогава ми разказваше и за това как се пробутват залежали и негодни продукти. И за лошата хигиена и за механизма на шмекерии на касата, с които си избиват част от загубите. Аз обаче като типичен оптимист бързо забравям лошото. Този магазин е сравнително нов, сравнително добре подреден и ми е много близо - затова и от време на време пазарувах там.
Но до тук бяхме.
Хит-а и Билла са ми на по 5 минути с кола и вече няма да повторя със сигурност подобни емоции.
Идеята ми беше да са информирани повече хора за опасността, която ги дебне Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Иначе относно скандала - то на тези и скандал не можеш да им вдигнеш като хората. Човек може да спори с противник, който е поне близо до нивото му - с индивидите, с които трябваше да общуваме  ooooh! ooooh! ooooh! и за скандал не може да става дума.
Мъжът ми не взима уста на заем - както се казва с това си вади хляба и беше много язвителен и саркастичен, но надали разбраха и половината от това, което им каза  #Cussing out Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 5 228
В Европа до нас са същите ...

Аз вчера за първи път пазарувах в Европа в Хаджи Димитър, иначе пазарувам от Фантастико - няма такъв отвратителен магазин. През входа лежат кучета, вътре е мръсно и гадно, няма никакъв избор. Повече няма да повторя.

# 20
  • Мнения: 958
Аз имам отзиви за Фантастико на Оборище. Там не са ме обирали, тъй като и нищо не смея да оставя в келтките, те не се и заключват, но редовно ми продават нещо с изтекъл срок. Айде там аз съм си виновна уж, че не гледам, но номера с марката ФФ, си е направо за съд.
Никога не съм купувала нещо с ФФ, което да е хубаво, или вкиснало или миризливо, или и аз не знам вече какво. И понеже магазина е малък и няма много наоколо, ни налагат тяхната си марка.
100 пъти съм се карала и връщала стока.
Най-тъпото беше, колкото и смешно да звучи, като купих данонино, а в него нямаше магнитче. Минахме касата и тогава видях. Малката се тръшна за магничтето, касиерката каза не може да го смените да сте гледали. Разправяхме се 10 минути и от тогава не ходя там. Sad Ходих в една фамилия пак до нас, ама в последствие разбрах че Фантаскито и Фамилия са на едни собственици, и сега вече не знам къде да пазарувам.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лени, а защо не пожелаха да върнат записите от камерите?
Поискахте ли среща с управителя на конкретния клон на Фантастико и отделно с върховния такъв?

Ужасия...  ooooh!
Аз понякога и ценности съм си оставяла в подобни касетки в Технополис, в Техномаркет и в КОМО... Ужасия  #Crazy

# 22
  • Мнения: 325
Вие за София говорите, ама аз да споделя за Плевен, че то май нещата навсякъде са едни и същи. Последно се възмутих от едни местни магазини Фантазия. Започнали да маркират найлоновите торбички, от тези най-обикновените по 0,05 лв.всяка, а самата касиерка преценява в колко торбички да ти сложи продуктите. Ама нито някъде пише, че се плащат, нито цена, нито те питат искаш ли торбичка или не. Направих скандал на няколко пъти, ами в крайна сметка може да съм си изчислила точно парите, а те ще ми слагат допълнителни стотинки. След скандала сложили цена и питат всеки клиент дали иска торбичка. Значи можело.... А в Кауфланд дават по 1 лв.за всяка намерена стока с изтекъл срок на годност. На рафтовете с хляба и млеката винаги има поне 5-6 броя с изтекъл срок и ние с мъж ми правим бизнес  Mr. Green А колко са зле на информацията, майко мила.... Отиваме първия път с 4 хляба Бонус с изтекъл срок, /когато още го имаше на пазара/ и те започват да пишат протокол и искат имената на мъжа ми. Той ги пита дали ще му искат лична карта и те отговарят, че не. Той им се представи, че се казва Жан-Клод Ван Дам и тя го написа в протокола г-н Ван Дам  ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 289
Аз пък искам да споделя пак случка във Фантастико в Sky City мол в Слатина.
Продават на рибния щанд (насипно) копърка за аншоа. Забелязах разликата едва в къщи, когато и баща ми потвърди, че това няма нищо общо с аншоата и на вид и на вкус. Вярно, цената беше по-евтина от аншоата в бурканчета, но пък и друг път съм купувала насипна от ХИТ-а наример и си беше наред.
Но и на етикета на щанда си пишеше аншоа, и на касоваа бележка! Е, какво да ви кажа - отиде в коша после. От тогава Фантастико - не! А аншоа - само в бурканчета!

# 24
  • Мнения: 5 370
Не пазарувам във "Фантастико", ако ми трябва нещо набързо, слизам до кварталното магазинче.
Иначе за голям пазар ползвам в 95% от случаите "Пикадили", откакто е открито, разочарование не съм имала. Веднъж бях взела някакви пасти от сладкарския щанд, едната имаше мухъл, явно поради станиола, в който беше увита. Без грам мрънкане ми я подмениха, пазех касовата, и толкоз.
Апропо, все се каня да отскоча до Елемаг, ама пусти мързел../....

# 25
  • Мнения: 9 814
Друг приом на магазини "Европа" е разликата в цените на щанда и на касата.
Често ми се е случвало да купувам нещо, което по етикет в магазина е например 1,25 лв., а на касовата бележка да е 1,27 лв. Може и да е минимална разликата, но все пак е дразнещо. Да не говорим, че редовно ми "чукват" и по нещо дребно, което не съм си купила.

# 26
  • Мнения: 1 289
Друг приом на магазини "Европа" е разликата в цените на щанда и на касата.
Често ми се е случвало да купувам нещо, което по етикет в магазина е например 1,25 лв., а на касовата бележка да е 1,27 лв. Може и да е минимална разликата, но все пак е дразнещо. Да не говорим, че редовно ми "чукват" и по нещо дребно, което не съм си купила.

Хмм, за такава измама не се бах сещала, а в Европа пазарувам сравнително често, ще го имам предвид и ще гледам другия път Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 299
Докато живях в София преди години и мен са ме обирали веднъж- в магазина им на Тодорини кукли,в Сухата река.Слава Богу,че нямах кой знае какви покупки в торбата,но ми стана ужасно тъпо.Тогава ми казаха,че нямали камери и не носели отговорност за багажа в шкафчетата.И до ден днешен вляза ли в голям магазин гледам да не оставям кой знае какво в шкафчетата,за да не бера ядове после.

# 28
  • Мнения: 2 891
В СВА купувам 1 шницел, чинно опакован в плик. Девойката от щанда обаче, написала 2 на стикера, който залепи на плика. Когато отидох на касата видях, че ми маркират 2. Попитах ги дали са слепи. Държи плика в ръката, вижда, че е само един вътре и пак чуква два.  Thinking

# 29
  • Мнения: 7 263
Лени, а защо не пожелаха да върнат записите от камерите?
Поискахте ли среща с управителя на конкретния клон на Фантастико и отделно с върховния такъв?

Ужасия...  ooooh!
Аз понякога и ценности съм си оставяла в подобни касетки в Технополис, в Техномаркет и в КОМО... Ужасия  #Crazy

Шани - нали това писах в началото, като помолихме да викнат управителя се яви онова недоразумение с което комуникацията течеше само по едната жица  Wink - тази от нас към него!
Другата беше шунтирана нейде! Wink Wink Wink
Не успяхме да ги накараме да видим камерите - не помня вече какъв аргумент изтъкнаха, но някъде там вече аз реших, че ми е по-здравословно да не го слушам, защото иначе щеше да има заглавия в Нощен труд от типа - "Разярена бременна извива врата на управител за кило череши Twisted Evil #Crazy"
Та реших, че имиджа ми е по-важен Heart Eyes
Днес съм една идея по-спокойна, но нали ти казвам просто думите ти се блъскат в стената от неразбиране, бездушие и въпиюща некомпетентност.


... Отиваме първия път с 4 хляба Бонус с изтекъл срок, /когато още го имаше на пазара/ и те започват да пишат протокол и искат имената на мъжа ми. Той ги пита дали ще му искат лична карта и те отговарят, че не. Той им се представи, че се казва Жан-Клод Ван Дам и тя го написа в протокола г-н Ван Дам  ooooh!

Оххх  Joy Joy Joy 4o4olina след някой месец може ли да се запозная с мъжът ти  Heart Eyes Flutter Flutter...... Joy Joy hahaha hahaha
Шегата настрана, но и това за пореден път доказва на какво ниво са им служителите и с каква обща култура са!

Франческа Салиери и на мен това ми е правило впечатлетние за Европата, но поне там вече пазарувам много, много рядко.

Общи условия

Активация на акаунт