101-ва лятна тема САЩ

  • 16 552
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абе аз не съм напълно съгласна, то и по медиите много ги villify-наха ARM-овете (на чист български Grinning), но си има смисъл и от такива заеми. И от заеми с 0% депозит има смисъл. Обаче трябва да знаеш какво правиш, а не винаги е такъв случая. Просто раздаваха безогледно, и на повечето хора много криво излезе сметката.

# 241
  • Мнения: 7 091
Ааа, аз нямам намерение да пускам дзвера с робота в една стая. Ние заради Крум и заради дребните си имаме инсталирани такива врати:


Та мисля да пускам в стаите, в които не сме в момента- детска, спалня и офис през деня, дневна, кухня и хол през нощта. Ще видим как ще сработи.

# 242
  • Мнения: 3 988
Трябва ми съвет. Нацапаха ми се няколко тенискии с коластра/мляко (не съм сигурна кое цапа) и не могат да се изперат. Жълтите петна останаха. Мога ли да ги изкарам с нещо петната (освен белина, която не проработи много успешно) или да изхвърлям тениските?

Клер, каква алтернатива си намерила за еко/грийн вариант на белината?

# 243
  • usa
  • Мнения: 2 113
Анджи'с лист са анонимни ревюта на всякакъв вид контрактори, хора за чистене, пест-контрол компании. Рекламират се и за дентисти, но аз не знам дали бих ги използвала за това.  Та някой има ли добър опит с тях?

да. ние избрахме от тях контракторска компания да ни смени покрива. струваше си. каним се да сменяме скоро мокета с дървен под, пак от там ще изберем кой да го стори.

гледам за кучета говорите, та да питам. гадината се разписа преди на един килим и сега се каня да го пера, на двора с домашна перална прахосмукачка. някакви идеи как да ликвидирам миризмата от него така че да не я усети повече и да не се опитва да я поднови?

кюбит, аз не успях да изпера кърма. изхвърлих дрехите.

# 244
  • Мнения: 1 800
juturna, хиляди благодарности  bouquet ще пробваме и дано стане.

кюбит, аз купих днес stubborn stain remover(третия продукт от горе надолу):
http://home-wood.com/Products.html, но нямам отзиви, утре ще пера и ще споделя.

миз, този продукт, който го пуснах по-горе, пише, 4е е и за отдорс, ина4е не знам изпробван.

вики, голям е кеф, нали? ЕйДж от отдавна маже и мен и него с крем, по4нах да купувам от големите туби, 4е не ни стига на двамата (гланц и пудра също използва)Joy  

тандури, ей това ми е проблема и на мен, никога не е достатъ4но 4исто за мен у дома.не съм кой знае каква домакиня, но ина4е вси4ко трябва да е под прав ъгъл и на мястото си..
------
нас ще ни пере страшен дъжд и буря, бррр мразя гръмотевици....ох и торнейдо уоркингс..Кларет4е, как издържаш тук? страшни4ко е...

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 05:24 от benson10

# 245
  • Мнения: 0
Моля за съвет. С мъжа ми ще пътуваме за БГ и на него му трябва виза. Знаете ли дали е необходима покана от БГ? Ние имаме американско свидетелство за брак; той обаче не е американски гражданин. Визата ни трябва много бързо и се притеснявам, в БГ консулството в Ню Йорк не са от най-услужливите.... Ако знаете какво е необходимо, моля ви да помогнете! (Аз ви чета често и се надявам скоро да мога и аз да се включвам като една от вас...) Благодаря ви!!!!

# 246
  • Мнения: 2 563
Za myzha ti vazhat pravilata za grazhdani na dyrhzvata mu, bez znachenie otkyde pytuvate ili otkyde vi e brachnoto svidetelstvo.

Az sym vadila viza za myzha mi, kogato beshe samo s rusko grazhdanstvo. Pokana triabvashe. Na konsulstvoto zvyni mezhdu 12:30 I 2;30, togava sa po-svobodni.

# 247
  • Мнения: 7
Трябва ми съвет. Нацапаха ми се няколко тенискии с коластра/мляко (не съм сигурна кое цапа) и не могат да се изперат. Жълтите петна останаха. Мога ли да ги изкарам с нещо петната (освен белина, която не проработи много успешно) или да изхвърлям тениските?

Клер, каква алтернатива си намерила за еко/грийн вариант на белината?

Kюбит пробвай това http://www.shoutitout.com/ . Аз чистех всички петна с него. Има го навсякъде- Таrget, Walmart...

# 248
  • Мнения: 1 593
Кюбит,  newsm78 обикновен тайд не става ли? 90% от дрехите ми бяха с 'този проблем' и се изпираха без петна.

Бенс, препоръчай едюкейшънал тойз с които занимаваш ЕйДжей? Той гледа ли ТВ и какви филмчета гледа? Мерси   bouquet

# 249
  • Мнения: 1 800
марина, ще ти пиша утре на ли4ни, ако някой не ти даде инфо до утре. мъжа ми сигурно знае, но ве4е спи.

лени, писах, писах, но реших да ти го пратя на ли4ни.
ПС- мадам, кутията отново ви е пълна.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 09:16 от benson10

# 250
  • USA
  • Мнения: 559
Бенс, ще ми пратиш ли и на мен, че ме интересуват също, а сме на същата възраст?

# 251
  • Мнения: 7 091
Oh. My. God.  Само това мога да кажа за Dirt Dog-а!!! И да се блъскам по главата защо не го взехме по-рано!!!
Нарочно не чистих от началото на седмицата в трапезарията, исках да го видя като го получа как ще се справи с килима напластен с косми ( това са 5 дни все пак, у нас за 24 ч е мазало), обаче това чудо ги вдишна просто!!! Чисти по много различен начин от хората, мъжа ми първо вика нищо не чисти, защото заобикаляше боклуците и продължаваше напред, но факт е, че то си знае къде е изчистило и къде не и после се връща и си чисти по негова си схема. Оставих го вече почти един час да минава и направо съм във възторг! Вдигнах столовете в/у масата и това чудо на този ужасен килим свърши работа все едно аз съм го чистила цяла сутрин! Просто не мога да го нахваля! Купих му в момента self charging station и бързозареждащо зарядно, което вместо за 7 зарежда за 3 часа.
Качва се дори в кухнята през прага, който е пръст и половина висок! Аз направо се изумих!
Само искам да подчертая, че килима ни в трапезарията е кошмарно качество, но съм го взела само временно докато изциклим паркета и по него дори с нормалната прахосмукачка много трудно се обират космите! В хола ни е по-хубав килима, там си мина без никакви грижи моя малък приятел, но аз много се притеснявах за трапезарията. Качва си се на килима, слиза си, дори се качи в единия ми шкаф, който е на нивото на земята и нямаше нищо на долната лавица!
Vanhorne, ако си купуваш купи си от сайта на IRobot. Там са по-евтини( 129$)! Аз си взех от амазон и беше по-скъп ( 158$).  Confused Като си го купиш и като го регистрираш ти дават 15% отстъпка, тъй че ако искаш някой от аксесоарите, изчаках да си вземеш отстъпката и си купи пак от там.

Редактирам само да допълня, има нов модел ( който от няколко месеца е с нов тип модул), който е специално за домашни любимци,
http://store.irobot.com/product/index.jsp?productId=3250234& … parentPage=family

Ей то и в Амазон да видите ревютата:
http://www.amazon.com/iRobot-Roomba-532-Vacuum-Cleaning/dp/B001I … cr_pr_product_top

Този обаче е прахосмукачка ( Roomba 532), a Dirt Dog-a е sweeper! Държа да го подчертая!
На мен лично ми идва малко скъп Румбата, предвид, че исках да взема и селф чардж, затова се спрях на този вариант.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 16:48 от Tandoori

# 252
  • Мнения: 1 169
Леле Тандури запалих мотора. Звучи много добре. Аз имам килими в ливинг рума. Там, ако чистя аз (не мъжа ми) ми отнема 1час, защото от ливинг рума се излиза на двора. От там кучетата (две са) влизат, излизат и е най мръсното място в къщата.

Тандури два въпроса:

1. Шумно ли е?
2. Как чисти корнерчетата?

Отивам да чета и да преговарям.

# 253
  • Мнения: 3 491
Я кажете сега пак за килимите, че моят случай не мога да го намеря: има едно килимче у дома, и покрай тези ваши теми съм се хванала днес да чистя, че мъка-мъкаааа (що ли не даваха сливи за смет, консервена фабрика щях да отворя ...).
Килимчето уж не е голямо, но не се хваща в пералнята. Отдолу е дървен под, а Тандури казва да не се ползва миеща прахосмукачка в такъв случай. Не мога да викам фирма само за едно килимче. Нямам двор да го мия там с маркуч. Как да го изчистя?

# 254
  • Мнения: 1 777
Блажка има един продукт на Resolve ,напръскваш с него и после с обикновенна прахосмукачка минаваш.

Общи условия

Активация на акаунт