Туристически походи

  • 24 064
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 289
Здравейте,
Като стана дума за страх, та да ви питам: А от ловци не ви ли е страх? Ние с моя мъж и детето ходихме за дрян (уж,де, то циганите оставят ли нещо? Всичко на пазара се изнася, но това е друга тема.)на 31.декември наблизо до Сливена града. Нещо като традиция ни е всяка година да поскитаме малко из Балканя. Ама таз година мъжът ми ми скъса нервите: Хайде, та, хайде. Сега било ловен сезон и не съм знаела, ако има наблизо ловец/ци колко им е акъла и дали не им се ще да се позабавляват, особено ако са финансово стабилни и имат връзки в съда. Тъкмо се бяха заредили едни новини за простреляни по време на лов. Та, то сега не знам дали е ловен сезон или не, но по принцип вие замисляли ли сте се по този въпрос?

# 151
  • Мнения: 24 467
Дори много ми е притеснително. От години се замисляме и го обсъждаме. Край нас всяко чудо, дето връзва гащи, намерило за изключително модно да метне и по една пушка на рамо. Ей- тъй, да не изостане от "колектива". Според мен е наличен един доста съществен проблем в тази връзка, за който институциите си затварят очите. Разрешителни се раздават на кило. И се гърми като за добър ден. 

# 152
  • Мнения: 289
Джуди, вече си помислих, че само ние сме ненормалните с такива страхове (като нямаше никакво включване се почувствах като нещо от рода "Таа па лудата к'ви ги плещи" Laughing ).
Благодаря ти, че сподели! Точно това имах предвид и аз. Че в момента в тази насока е тъмна Индия. Трябва да развиваме траперски и индиански способности.

# 153
  • Мнения: 644
От ловци и мен ме е страх, в някои ситуации - зависи къде и кога се ходи. Дори съм си мислила, че ако  сме в ловджийски сезон и местност, трябва да сме шумно говореща група. По възможност и пееща  Laughing за да е по-малко вероятно да ни сбъркат с дивеч  Twisted Evil

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Такааа...Организираме се за някой близък уикенд за следния маршрут:

Сопот - х. Незабравка - х. Добрила -вр. Амбарица -х. Хубавец -Карлово
Нощувка на х. Добрила

Сега разбирам, че лифтът от Сопот не работи.
Има ли някой инфо за пътеката от Сопот до х. Незабравка?
Дали се използва? Маркирана ли е? С голяма денивелация ли е?
Защото досега се е ползвал лифта, който е спирал малко преди х. Незабравка...

Благодаря!

# 155
  • Мнения: 24 467
До кога няма да работи лифтът? Мислехме да качим децата скоро точно с него до Незабравка... Имате ли информация кога ще го пускат?

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Не, не знаят..за сега няма да работи...
Държала го няква руска фирма..и хич не им се бачкало... Wink отваряли когато те си решат.
Инфото е от вчера.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Judy, а вие ходили ли сте там и преди? Как е пътеката?

# 158
  • Мнения: 2 037
Бенджи, преди време бяха качвали децата с джип.

# 159
  • Мнения: 24 467
Judy, а вие ходили ли сте там и преди? Как е пътеката?


Преди около пет години и информацията ми е стара. Качихме точно с лифта тогава и сега искахме да качим и  малкият син. Тогава имаше много парапланеристи.

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Последно решихме да тръгнем от Беклемето... Wink
Беклемето - х. Дерменка - х. Добрила - вр. Амбарица- х. Хубавец - гр. Карлово.

Скрит текст:
Обадих се за резервация на Добрила - поискаха ми предварително да им преведа парите за нощувките!!!  Shocked Такова нещо не ми се беше случвало досега  ooooh!, а сме щъкали бая напред -назад по балканите...Ми ако нещо стане и не отидем? Или някой не дойде...всичко се случва...Хмх...

Само още не сме резервирали нощувката..Хич не ми се ще да е на Добрила, но няма къде - Незабравка още не работи, май... newsm78

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Прибрахме се преди малко от планината - уморени, но доволни.

Сопот - х. Добрила - х. В. Левски - х. Балкански рози - х. Хубавец - Карлово

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Страхотен преход сте направили, поздравления - валя ли ви дъждец или е пропуснало там? Колко часа ви отне , с почивките  Blush

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Дъждец ни валя само накрая - влизахме в Карлово вече. Simple Smile

Първият ден Сопот - х. Добрила - х. Васил Левски - дават го по карта около 8ч. и половина, но на нас ни отне малко повечко /закъсняхме с тръването - тръгнахме около 10ч., обядвахме на Добрила и се замотахме..., а и накрая се поизгубихме и се търсихме около час  Blush/, но в крайна сметка бяхме на Васил Левски около 21ч.
До Добрила е доста тежко, лифтът не работи /уж ще го пускат в края на месеца/, после от Добрила до В. Левски е направо песен...ама вече бяхме уморени и така...

Вторият ден: първо ходихме да видим Карловското пръскало /на 15мин. до хижата/. После през Балкански рози и Хубавец / с почивка на Хубавец за обяд  Wink/ към Карлово. Отне ни точно 5ч с почивката. По карта го дават около 4ч. и половина. Маршрутът от В. Левски до Карлово е много лек, пътеката е през цялото време в гората и следва реката - много е красиво и приятно за ходене. Последната част от пътеката, преди да влезе в Карлово е малко камениста, но то без толкова не може.Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 юни 2013, 21:54 от *Бенджи*

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Аз съм правила прехода в последната част от Карлово - Хубавец - Балкански рози- Левски - Рай - Калофер , наистина каменистото е най-неприятното. А хижа Добрила всъщност хижата, до която се качва лифта ли е ? Аз миналото лято се возих на този лифт, но мисля до Незабравка ходихме... само на разходка, не сме нощували.
Исках и още нещо да попитам - малко преди х. Балкански рози - която като минавахме преди години беше без хижар - ( сега така ли е... ), та малко преди нея се строеше нова хижа, незнам към нея или отделна,но тя пусната ли е за туристи или още се строи?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт