Младо лице?

  • 4 692
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Съгласна съм с горе написаното,но да е съчетано с хубава козметика,в повечето случаи жените,които ползват скъпа козметика си личат.

# 16
  • Мнения: 158
Зависи кой какво разбира под скъпа козметика. Аз съм на 42 години и поне от 10 го ползвам кремовете на Ейвън и Орифлейм, които смятам за прилични като качество и цена. Не разчитам само на кремове обаче. Спортувам три пъти седмично, не пуша, подбирам си храната, /защото все пак държа и на линията си/, алхолол употребявам в съвсем скромни количества и то твърде рядко. Е, досега никой не ми е дал годините, колкото и нескромно да звучи. Така че според мен нещата са комплексни. Пък който може да си позволи наистина скъпа козметика - няма лошо, не е излишна.

# 17
  • Мнения: 13 625
Според мене бръчки, които вече ги има не може да се махнат и с най-скъпите кремове. Всичко е в превенцията. Аз ползвам активно бяла козметика за лице от както съм на 21. Познавам жени, които и на 30 и кусур не ползват нищо, защото си казват "аз още нямам нужда"! А идеята е да се почне още като нямаме нужда от тези кремове.

# 18
  • Мнения: 11 918
Аз съм на 40+ и съм доволна от състоянието на кожата си.
Съгласна съм, че на първо място е ген.
На второ място е начин на живот.И тук включвам всичко- навици, среда, в която се работи, хранене, спортуване.Спортът е особено важен за поддържане на кожата, дори и разходките на чист въздух/ но наистина чист/ правят чудеса.Аз имам бръчки около очите/ не особено дълбоки/, но това е ,защото винаги по-късно от необходимото сменям диоптъра на очилата.А работата ми е свързана с много писане и четене.И такива детайли имат значение.
Сега за козметиката.Аз полагам грижи за кожата си от 18год. възраст, когато кожата на лицето ми беше твърде мазничка.
Не съм вманиачена по темата, но се старая.За мен е не толкова важно да са ми изгладени като с ютия всички бръчици, а по-важно ми е кожата ми да е сияйна, да има свеж и здрав вид.Това не се получава и без добра козметика.често ми правят комплименти за кожата/само да не помислите, че е някакво чудо невиждано, просто има добър за възрастта ми вид и определено по-добър вид от жени, с около 10 и повече години по-млади от мен/А аз обичам да казвам- за годините си съм доволна от кожата, но за парите, които давам. може да се желае повече. Това е шега, разбира се.Но аз пари за козметика не жаля.
Козметиката си я купувам от моята козметичка.Подбираме кремовете според сезона, според процедурите, които съм правила, според конкретното състояние на кожата ми.През пролетта и лятото нямам проблеми, но есенният вятър ми докарва много неприятности.Тогава сменяме и крема.Пяна за измиване на лице също ползвам от нея.

Веднъж нямах време да ходя и си купих аптечна козметика, също скъпичък крем."За изглаждане на фини бръчки"Мажа аз, мажа, след време отивам при козметичката и тя ми казва-Нещо ти е одрано, лишеи ли имаш.Усетих аз, че на мест ми е по-суха кожата, ама какво толкова, все пак на 40+ съм.И след доста размисли и разговори открихме, че е от крема, който съм си купила.Не че е лош, просто не е бил подходящ за мен.

В едно трябва д сте убедени- козметиката е строго индивидуална.Не правете грешка да купувате каквото и да е, само защото някоя с прекрасно лице го ползва или заради рекламата.Консултацията със специалист е задължителна!

# 19
  • Мнения: X
Според мене бръчки, които вече ги има не може да се махнат и с най-скъпите кремове. Всичко е в превенцията. Аз ползвам активно бяла козметика за лице от както съм на 21.
Познавам жени, които и на 30 и кусур не ползват нищо, защото си казват "аз още нямам нужда"! А идеята е да се почне още като нямаме нужда от тези кремове.

Аз съм от тези жени, които все още нямат нужда от такива кремове и не ме привлича идеята да давам пари за скъпа козметика против бръчки, след като нямам такива и изглеждам доста по-млада от възрастта си. Ползвам овлажняващи на Нивеа и Виши.

# 20
  • Мнения: 13 625
Пак ползваш нещо. Има жени, които даже това не ползват Simple Smile

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм от онези, които ползват крем.
Обаче забелязвам, че сред близки и познати жени с по-хубава кожа и по-млади изглеждат тези, които не ползват нито грим, нито крем.
Ха де.

# 22
Не разбирам защо все още вярвате, че като си мажете кожите с химически боклуци - тя ще стане по-свежа или ще затрие бръчките?! Консервантите в кремовете са убийствени за кожата. Баба ми (Бог да я прости жената) на 80+ нямаше бръчки. Никакви! От нея знам, че, ако я почувствам суха - да я намажа с чисто краве масло! Друг е въпроса колко е чисто днешното масло. Не ви ли стигат боклуците, които приемаме чрез храната (Е-та) та и външно драпате да се охимизирате?! Май ще се окаже вярно тва, че съвременните починали хора се разлагат по-бавно...  Confused

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ех, Ляля, с най-голямо удоволствие бих си мазала лицето с истинско масло, ама де да го намеря.  Laughing
П.П. Бабата на Ляля - още един камък в стената на моята теория.  Laughing

# 24
Василиса - май пак при бабите на село се крие този еликсир  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 324
Ляля, 80+ годишен човек без никакви бръчки е абсурдно. Освен ако не е надебелял до пръсване, но дори и тогава остават бръчките по челото.
А къде има информация относно скоростта на разлагане на съвременните трупове, съпоставена към тази на трупове от отминали периоди?

# 26
Хехе - абсурдно ти се струва щот не си виждал/а. Нито беше дебела, нито прекалено слаба. Нормално сложена жена. С чисто бяла и гладка кожа. Не знам защо намираш за абсурдно 80+ годишна жена да изглежда перфектно?! Може би щото съвременния човек е свикнал болестите и грозотата да са "нормални"  newsm78

Статистики не мога да ти предоставя. А и мисля, че трудно ще се намерят.  Wink Но по пътя на логиката - ядеш консерванти и химии, мажеш се с такива, що да не се натрупват в органите?! Примерно ... нали ...

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ляля сложи една снимка на баба си Praynig,  да видим  това постижение... то си е повод за гордост newsm10

# 28
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Задавам си и аз този въпрос дали качествената козметика оказва влияние да изглеждаме по-млади.  Веднаги се сещам за моя колежка, която е на 55 и през живота си не се е гримирала и само българска козметика е ползвала и мога да кажа, че лицето и е изпънато.Въобще не мога да и дам годините и започвам да си мисля, че преди всичко гена е много важен. По отношение на козметиката не мога да кажа EmbarassedПод 30 год. съм и аз започвам да се замислям, заслужава ли си да се инвестира в скъпа козметика?
Генът е определящ. Но аз казвам-Да на скъпата козметика. Струва си всяка стотинка. Peace

# 29
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Всички сте прави. Добавям само че има значение и хигиената на кожата, и пиенето на много вода. Минимум 2-3 литра.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт