Младо лице?

  • 4 701
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 373
Мога да дам за пример свекърва ми. След около месец ще направи 60. Изглежда много добре за възрастта си и никога не бих и дала годините. Но според мен това е ген. Майка й почина на 87 със съвсем малко пачи крак и бръчки навсякъде. Брат й и той е с много хубаво лице въпреки че е по-възрастен от нея с 5 години. За нея мога да ви кажа, че не ползва козметика, освен за ръце. Другото е, че не обича сладко и много внимава с килограмите в смисъл да няма резки промени.
Аз обаче съм за качествената козметика, но и за правилното й прилагане и за правилния начин на живот, без обаче да се стига до крайност, защото и това не го разбирам  Peace

# 31
  • Мнения: 1 298
Имам кожа, която е далеч от идеалната, но няма и много сериозни проблеми. Мисля да залагам на еко козметиката, в смисъм Plante System, Nuxe и подобни, а не толкова на медицинската - Виши, Клиник, Ести. Резултатът ще се види с годините. За околоочния контур от опит съм много доволна от маслото от пшеничен зародиш. Обаче най-големият проблем с пачия крак са мимиките, и недовиждането...
Редовните срещи с козметик, който ви кара да се чувствате добре, аеробният спорт и сауната са силни помощници. В семейството ми няма ни една възрастна жена с хубава кожа, ама да се гръмна ли? Факт е, че нито една от роднините ми не си е поставила за цел да се грижи за запазване на младостта си - пък аз ще направя каквото мога, в разумни граници де, без вманиачаване, доколкото възприемам грижите като удоволствие...

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Слънцето май е най-големият враг.
Мога да разкажа и история по повода. Laughing Преди доста години семейството ми заживя на село (не по своя воля, а по политическа, но това е съвсем друга история). Голямо село, не е далеч от София, но в онези години висшистите там бяха голяма рядкост. И понеже родителите ми бяха такива, хората ги смятаха за учени, тоест за доктори.  Laughing
Един ден съседки потърсиха майка ми спешно - една баба умирала. Майка ми, художник по образование и професия, едва ли можеше да направи нещо, но хукна да помага. Отишла при бабата, която лежала и беряла душа, както се казва. Лицето й черно, сбръчкано. Посред лято облечена с кенарена риза, отгоре вълнен сукман. Задушавала се и затова жените я съблекли. Майка ми беше изумена. Бабата имала тяло на момиче! Бяло, бяло, с гладка, алабастрова кожа. Само лицето и ръцете й били черни и стари.
Бабата се съвзе и поживя още десетина години след този случай. Умря много, много стара, почти стогодишна.

Общи условия

Активация на акаунт