® Португалия - тема № 10

  • 12 120
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 146
Ооо супер! Благодаря lozeva  Grinning  непременно ще се възползвам от предложението ти да помогнеш с инфо, ще ми е нужно... По принцип имам най-голям опит в спортното облекло, ама нямам предвид ежедневно, ами истинско спортно, а също така в трикотажа, та нещо такова ще да е, ама освен идеите ще трабват и малко сметки преди да започнем, а аз наистиа не съм наясно с бранша в тукашнте условия.
Хубаво е и че има някакви облекчения щото в началото си е трудно...
 Peace



# 256
  • Мнения: 1 101
Еми ние то4но с  трикотаж се занимаваме...
ето някои от марките които правим
http://www.sweatybetty.com/Scripts/prodlist.asp
http://www.boden.co.uk/
http://www.wesc.com/#clothes_overview/sex/ladies/category/campaign
и много подобни

Но аз те попитах как смяташ....да си правиш марка и дрехите за нея като цял продукт или само да ги проектираш. или нещо друго..защото има огромна разлика newsm78
А и сега пазара е много стегнат ooooh!

# 257
  • Мнения: 146
Ох извинявай че не съм уточнила... Идеята ни е за собствена марка. Ние си разработваме моделите и ги даваме на фирма производител да ги ушие. Това в най-общи линии.
Верно че пазара е стегнат, знам го и от собствен опит, но трябва нещо да се прави все пак.. а това е нещото с което съм се занимавала и предпочитам за сега да не сменям бранша, макар че всичко е възможно...
Предпочитам да опитам.
Но както казах и одеве за това си трябват и малко сметки, не само идеи...
А с йога облеклото ме улучи в 10та защото пък йогата е друго нещо което обичам, дори и за варианта облекла за йога си мисля...  Peace
А вие как работите с тези марки?

# 258
  • Мнения: 1 101
Еми ние всъщност ги полу4аваме ве4е ушити и само ги опаковаме(гладя слагаме етикети и в пликове)...но съм запозната как стават нещата по то4но процеса...т.е. познавам фабриките...и на4ина по който се минава до готовия продукт...
предимно работим  с 2 фабрики...но познавам и фирмите агенти(за мен са си посредници) които са връзката между тукашните фабрики и клиентите в Англия,Германия и т. н. и цялата тази предварителна работа като мостри,поръ4ка,продукция....
Така както те разбирам...трябва да помислиш добре..най важното е да намериш пазар(също познавам хора които си произвеждат сами вси4ко и после търсят да си продават продукцията)
След това кой ще ти изпълнява поръ4ките....например пове4ето фабрики имат мин. коли4ество  за даден модел...
Но аз само ти ги казвам тези неща като да имаш идея как е тук....и не те разубеждавам Naughty Peace
Каквото те интересува насреща съм Peace

# 259
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
 Eййй,много хубаво да има новини всеки ден в нашата  си тема   Grinning  Hug
Аз днес не ,че не съм се разписала ,ама да се отчета и сега  Mr. Green

Светле, ами и аз от блоко -то, де!  Laughing Те, другите/PS/ са съвсем взели-дали !
В понеделник регистрираха листата в съда, и оттогава не съм си чувала шефа,ни телефон,ни мейл....нещо ми е под лъжичката едно такова странно .... Thinking ,дано не е както си мисля-   съмнявам се да не ме е изместил някой от обещаното ми място,че на последното събрание нямаше как да идем- късно ни предупредиха ,а и в 22ч.щеше да почне  ooooh!

Доре, дано да ти хареса, и да останеш на работата  Peace
miniemouse, с йога ли се занимаваш ,или си го изсмуках от пръстите и контекста  Embarassed

днес ,като за последен ден от старата луна,моите моми ме докараха почти до ръба на нервна криза-ей,не проговориха тия деца,да почнем да се разбираме по-добре!
всеки 10-15 минути нещо искаха от хладилника, ама ако си мислите ,че ядат  Naughty- ей ,така-и те не знаят какво искат!
или пък се скарат за нещо най-обичайно- табуретка някоя !-да се катерят по нея!-има 6 вкъщи,но те се карат за една определена!и си тръшкат главите в земята от яд, и се дерат до припадък, и съм оглушала вече-като викнат-свръхзвуков самолет все едно ми минава покрай ушите  #Crazy
за капак ,бяща им се прибра уж нормален, ама изтеряса после и се скарахме и с него,та сега спи и хърка ,а аз чаткам по клавиатурата  тука в спалнята , да му е гадно  Mr. Green
ох, ето оплаках се,извинете ме  Embarassed  Hug
ако не сте вие, ще стигна до лудницата някой ден- дано по-скоро ида да работя  Praynig   Praynig
лека нощ на всички   bouquet

# 260
  • Мнения: 1 101
Деси разсмя ме Joy ама на теб хи4 не ти е до смях...дано скоро се укротят...
Е аз къде съм бляла и съм останала с впе4алението 4е за ПС става въпрос...
Е как ще те изместят само с 1 неявяване Naughty
Моя мъж се е запалил по йога ooooh! но прави базисни упражнения и едно за дишане Rolling Eyes

# 261
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Светле имам на Wordфайл едни упражнения ,9 на брой-по Норбеков.Ако искаш-да ти ги пратя по скайпа.
Казвам ти,откакто ги правя-родих се !Преди умирах от болки в гърба, в кръста, във врата, чак се започна някаква форма на дископатия  ...
Супер лесни са ,не отнемат повече от 10-15минути, е ,аз на части с прекъсвания ги правя,че изобщо не ми се дават така даром 15 минути свобода  Laughing

# 262
  • Мнения: 146
Lozeva знам че не е лесно защото в БГ съм правила същото но за други, ама то какво е лено. В БГ нещата са организирани по същия начин. Работила съм и с китайски фирми производители и там е така. Тука обаче ми липсват контакти и представа за цените и количествата, макар че количествата си зависят от капацитета на конкретната фирма. Ех нещо много "браншови" взе да става разговора  Laughing
Благодаря ти наистиа че би ми помогнала с инфо, като има въпроси ще питам непременно!
Имам още време да дообмислям нещата... но бих съжалявала ако не опитам. А пък като гледам заплатите на колегите ми тук в ПТ те същите ка,то в БГ  newsm78...
като и да е, стига по темата...
Mamagemelar  не си си го изсмукала от пръстите. Да занимавам се с йога, въпреки че тука все още се назландисвам, ама и на това ще му дойде времето  Laughing

Хайде лека нощ и от мен на всички!
  bouquet

PS. Охооо значи утре може да си поговорим и за йога  Grinning Grinning

# 263
  • Мнения: 66
miniemouse, добре дошла  Hug  Между другото аз те бях засякла да 4етеш  нашата теми4ка и предполагах 4е може да се вклЮ4иш   Wink
Светле, наистина в4ера имах много работа а от понеделник просто не ми се мисли. Колежката в Порто напуска и това което тя правеше ще се прехвърли на мен така 4е това което сме правели преди две, сега не зная как ще се справя сама. #Cussing out
Във връзка с онзи проблем все още не съм взела решение, а  времето си те4е.
 
 
 Hug  на вси4ки !

# 264
  • Мнения: 146
Здравейте и днес от мен   bouquet,
Явно всички си имате някаква работа през деня или сте се отдали на лятно мързелуване...
Аз си приготвам обяда и реших да се разпиша тук и ако мога да ви опразбутам и вас   Wink

 Grinning Значи си ме засякла че ви чета fortee и правилно си предопложила, беше въпрос на време Wink
А работата като е двойна поне заплатата няма ли да мръдне нагоре, че то иначе само неприязън се трупа...

Mamagemelar, значи ти и в политиката.. Интересно аз не съм много в течение на тези неща тук. Знам че скоро има избори, то най-малкото е очевидно от билбордите навсякъде.. И знам за 2 партии или коалиции може би, не съм сигурна също - PS и PSD и до там са ми за сега познанията.. опитах се да намеря саит на английски с новини за Португалия, ама не попаднах на нещо добро...

Хубав и успешен ден от мен!
 Peace


# 265
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
miniemouse , не съм още навлязла в дълбокото  Laughing
кандидат съм за кметски наместник в Одемира, от Блоко де Ешкерда

никаква работа не ме е налегнала-освен обичайната-къщната !
ама малките не ме оставят за секунда   #Crazy

# 266
  • Мнения: 146
Блоко де Ешкерда каква партия е?
Разгледах симките на двете ти слънчица - страхотни са  Grinning изглеждат големи дяволета... Знам че хич не ти е лесно, щото едната ми приятелка също има близначки, а от година и нещо дори още една дъщеричка и лудницата е пълна обикновено.. Да са ти живи и здрави.  Peace
А какви са тези упражнения на Норбеков?
Щом така ти се отразяват подозирам че може би са нещо близко до йогистките...

# 267
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Блоко-то е сборна партия от отцепници от социалистическата партия и Зелена партия.

Упражненията ги намерих в един сайт за здравословно хранене ,културизъм,и др.подобни,но вече не си спомням къде newsm78
Имат нещо общо с йога, защото аз малко разбирам,но пробвам и упражненията от един филм- ´´  Йога за всеки´´, и ми се стуват близки.

само едно от тях ще постна-да сравниш


Всеки човек може да си “отгледа” млад гръбнак независимо от възрастта. Курсистите след редовни тренировки видимо източват ръст.
Последователно тренираме всеки сегмент на гръбнака (шиен, горен гръден, долен гръден, поясен). Основните движения са сгъване - разгъване, компресия -декомпресия (свиване и разтягане), усукване разсукване. Всяко движение се прави 8-Ю пъти. Дишаме само през носа - тренираме лигавицата и съдовете.
Шиен сегмент на гръбнака
1.  “Чистене на перцата”. Брадичката се спуска надолу, докосвайки гърдите. Главата следва брадичката. Шията е леко напрегната. Птичка си чисти перцата

# 268
  • Мнения: 146
Мдаааа това си е чиста проба йога... поддържането на гъвкав гръбнак си е едно от основните неща.. а и самото упражнение има подобно също..
Аз по начина по койо каза че са ти въздействали се досетих...
А блокото е соц значи..  newsm78 аз малко не си падам по соц... ама може би си там заради зелените  Wink

# 269
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Ами,и да ,и не!
Аз по принцип съм много зелена,но съм там ,защото ме поканиха  Mr. Green

сега дочетох,че ми е убягнало/много съм разсеяна последно време  ooooh! /-тая твоя приятелка е герой! да се реши на трето след близнаците!ако са диваци като моите!  о ние щяхме да сме с три,но едното изчезна към 10та ГС  Cry Praynig

Общи условия

Активация на акаунт