редно ли е да се оставя малко бебе само?

  • 13 516
  • 379
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 376
Едва отскоро взех да я оставям сама в стаята (в кошарата) докато взема нещо от кухнята например. До момента си я носех винаги с мен, ако няма кой да я наглежда. По магазините ходим заедно без значение какво е времето. Мадам излиза при всякакви климатични условия. За мен е странно и когато майка остави бебе в количка пред магазина. Ако наистина трябва да вляза, а с количката не може, взимам бебето на ръце. Случвало ми се е веднъж до сега да не мога да не мога да намеря нито един магазин, в който да вляза с количка, макар че почти всички магазини не са пригодени за целта.  #Cussing out

# 76
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Не мисля, че е редно да се оставя малко дете (камо ли бебе) само в къщи.Без да съм параноик знам, че има безброй възможност за нараняване и начини то да пострада. Явно всеки решава според собствената си съвест.

# 77
  • София
  • Мнения: 93
на мои роднини бебето почина като повърнало и не могло да аспирира докато бабата го оставила за 5 минути само в стаята преди да влезе майката при него Sad .Това доста ме стресна и не съм оставяла децата ми дори и за да отида до тоалетна сами(срам-не срам слагах ги в количката и пред тоалетната-да си ги виждам Embarassed ).Всеки сам си преценява риска,но след като се обърне колата-пътища много....
 е ще редактирам,че ще ме изкарате някоя мърла-и за банята пак така процедирах-в количката и пред вратата Wink
Е, айде сега, чак пък да не се къпем докато детето спи.... ooooh! Ще ми кажете сигурно, че седите на главата на детето докато спи. Айде моля ви се  Stop
Познавам майки, които са слизали да хвърлят боклука или да изтичат до магазина докато детето им спи. Колкото и да не съм съгласна с това, ако си самотна майка или ако си сама и е кучешки студ навън, сори, ама предпочитам и аз този вариант. На мен самата ми се е слувало да притичам до магазина, но слушалката на домофона беше отворена  Crazy

с голямата бях самотна майка,но въпреки това не съм я оставяла сама-Тмаркета ми беше до блока и колкото и да е било студено я взимах с мен,и до боклука също...и наистина е имало доста случаи тя да спи,а аз да и стоя до главата и да я гледам Embarassed,най-малкото винаги съм била в стаята докато спи.Не претендирам,че съм свръх отговорна майка,просто съм страхлива Peace

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 13:53 от izi55

# 78
  • Мнения: 5 577
Ходила съм до магазина в съседния блок когато спи, за 5 мин се връщам. И до мазата съм ходила, дори когато не спи.  Rolling Eyes
Не казвам, че е правилно, ама като съм пуснала котлона и водата за супа е завряла, а се окаже, че нямам олио, и нямаме друго за ядене, какво да правя?
Не я оставям когато е яла току-що, или когато е пила, или когато хленчи и не е в настроение.

Учуди ме въпроса с къпането.  Laughing  Как така се къпете само вечер, когато има кой да гледа бебето? Неизкъпани ли излизате на разходка?  Laughing
Това ми се струва абсурдно, аз се къпя по 3 пъти на ден, сутрин задължително - децата си играят сами, пускам на баткото филмче, слагам бебето в кошарата - гледам да е заспала, неизкъпана няма да изляза, чудо да стане.  Rolling Eyes  

# 79
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Е, айде сега, чак пък да не се къпем докато детето спи.... ooooh! Ще ми кажете сигурно, че седите на главата на детето докато спи. Айде моля ви се  Stop
Познавам майки, които са слизали да хвърлят боклука или да изтичат до магазина докато детето им спи. Колкото и да не съм съгласна с това, ако си самотна майка или ако си сама и е кучешки студ навън, сори, ама предпочитам и аз този вариант.
Peace
По темата, признавам си

Да, оставяла съм бебе самО много пъти.
Аре сега линчувайте ме!

# 80
  • Мнения: 2 131
Не съм го оставяла сам и едва ли скоро ще се случи. Не знам дали това ме прави свръх отговорна майка, но със сигурност съм от страхливите майки.

# 81
  • София
  • Мнения: 39 848
Въпросът с къпането...
Дияна не беше мирно бебе. Ще ми се смеете като ви кажа как се къпех преди - Дияна в количката, количката пред банята, вратата на банята отворена Simple Smile

Веднъж като бебе (7м, спеше в леглото) я оставих сама и се качих до 8мия етаж за 5 мин (живеехме на 3тия, на квартира). Беше пред някакъв празник (великден мисля). Та връщам се след 5мин. Някакъв (на вид наркоман) стои на площадката пред вратата ни. Изрепчих се. Той избяга. Но като си видях патрона на вратата да се търкаля на площадката коленете ми се подкосиха. Успях да намеря комшийка, от която да звъннем на полицията и на мъж ми. Полиция не пожела да дойде, защото апартамента не бил разбит... и за доброто на детето да разбием вратата и да влезем. Е, да ама то такова едно никакво време (3 след обяд) няма кой да разбие вратата Simple Smile Накрая намерихме един дядо. Дияна се беше събудила и си пееше в леглото.

Може би и затова не съм смяла много, много да я оставям сама у дома.

# 82
  • Мнения: 236
Оставяла съм го 2 пъти за по 15 мин,но докато спи в кошара-а от там няма как да излезе. Но вече не беше бебе. Като бебе даже през нощта го проверявах как е. И наистина се къпех само вечер когато баща му си е в къщи. То в началото така се бях шашнала,че понякога не знаех кога за последно съм се къпала  Simple Smile!!

# 83
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не е редно, да се оставя само в къщи.
Преди години една далечна позната, се хвалеше, че вечер,
го закопчавала с безопасни игли за завивките и излизала на дискотека  Shocked
Бях изумена.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 606
Не е редно, да се оставя само в къщи.
Преди години една далечна позната, се хвалеше, че вечер,
го закопчавала с безопасни игли за завивките и излизала на дискотека  Shocked
Бях изумена.
Eeee ти просто ме шокира! Не съм оставяла малката сама в къщи, а да не говорим, че и доста дълго време сама и в стаята ме беше страх да я оставя.

# 85
  • Мнения: 7 474
Оставяла съм - за да слезна до магазина, да отида за храната, ако вали, да се изкъпя (което си е все едно ме няма) и т.н. Не страдам от мании и страхове.

# 86
  • София
  • Мнения: 119
На 6 месеца го изнесохме от нашата спалня и спи самичък. През ноща включваме бебефона, но през деня като го сложа да спи се качвам я да се изкъпя, я да чистя на 2-рия етаж, да полее цветята, да простра прането и такива неща - през 20 - 30 мин го проверявам дали не се е събудил.
В началото ми беше притеснено, но сега го правя без особенно притеснение, защото знам че като се събуди ще си играе в креватчето.
Може би като стане мобилен и като почне да излиза от леглото тогава ще е по опасно, но ще го мислим тогава.

# 87
  • Мнения: 568
Разбира се ,че е не е редно.Тук не става въпрос да го оставиш да спи и да миеш чиниите или да се изкъпеш.А да излезеш навън ,което е безотговорно според мен.Дори супата не си заслужава риска и ако много се налага ще го събудя и ще излезна,а кенгуруто е добро решение в такива случаи.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Според мен ме е редно да се оставя малко бебе само.
Като ползвахме зимната количка,много ми тежеше и не можех изобщо да я вдигам.Оставях малкия в къщи и тичах до долу да сваля количката,като през това време съм се пукала от притеснение,че съм го оставила сам в къщи,за по-малко и от пет минути.Какво остава да го зарежа и да тръгна на пазар примерно.Изобщо не е нормално това.

# 89
  • Мнения: 2 662
През ум не ми е минало да оставя бебе само и да излезна дори боклука да хвърля #CrazyСега дори не бих посмяла да ги оставя за 5 минути сами.Всичко може да се случи.

Общи условия

Активация на акаунт