редно ли е да се оставя малко бебе само?

  • 13 570
  • 379
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 197
Аз съм от тези, които са оставяли бебето си само. Естествено на възраст, определена от мен като подходяща - след 7-мия месец. Оставяла съм я за 2-3 часа. Винаги когато спи и абсолютно нито веднъж не съм я заварила събудена. Преценила съм това за безопасно. Поради факта, че моето дете спи абсолютно непробудно и няма сила, която да я събуди. Също така съм я оставяла хиляди пъти в количката пред магазините, а също така никога не съм я наблюдавала като орлица във всеки един момент. В резултат на това детето ми е самостоятелно и се оправя чудесно и без мама да и държи ръчичката.
Така че въпроси от рода на "редно ли е..." не водят доникъде. Можеш просто да изразиш възмущението си от тази "безотговорност", а дали е редно или не не може да се отговори. Защото за мен лично има много нередни неща - примерно пушенето де малко дете, но за много майки това си е съвсем нормално. Всичко е въпрос на лично мнение. И на дете.

# 91
  • Мнения: 9 914
малкия не съм го оставяла.
Големия оставих 2-3 пъти докато спи, в голям сняг, трябваше да размразя колата. На крехка двумесечна възраст. По-късно не, абсурд.

децата стават самостоятелни и без да оставяни сами.

# 92
  • Мнения: 46 662
... В резултат на това детето ми е самостоятелно и се оправя чудесно и без мама да и държи ръчичката ...

И моето е самостоятелно, въпреки, че никога не е оставяно самО, всичко е до характер.

По темата:
Вариантите - пожар, обир, земетресение са съвсем реални неща. Какво може да направи едно бебе, ако се подпали съседния апртамент? Комшиите, докато усетят, то ще се е нагълтало с дим и ще си е заминало.
Може и като изляза някой да ме сгази на улицата, докато разберат коя съм и извикат близък, може да минат няколко часа.
Затова моето не бих го оставила.

# 93
  • Мнения: 2 149
Според мен ме е редно да се оставя малко бебе само.
Като ползвахме зимната количка,много ми тежеше и не можех изобщо да я вдигам.Оставях малкия в къщи и тичах до долу да сваля количката,като през това време съм се пукала от притеснение,че съм го оставила сам в къщи,за по-малко и от пет минути.Какво остава да го зарежа и да тръгна на пазар примерно.Изобщо не е нормално това.

И аз така мисля.Не знам защо,.но аз имам панически страх,никога не я оставям сама,дори като спи,ходя често да я проверявам.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз не бих я оставила , но си е до майка и виждане.

# 95
  • Мнения: 2 090
Не е редно.
Въпреки че признам си се е случвало с първото дете.Оставяла съм го за 5 мин. докато спи,да прибягам до магазина който е под блока.На няколко месеца е бил тогава.Сега си се чудя на акъла Rolling Eyes.
С второто не се е случвало,няма и да се случи.

# 96
  • Мнения: 826
Не е редно. Аз все още преживявам, като трябва да отида в отделна стая или да сготвя в кухнята, а бебка спи в спалнята и притърчам през пет минути да я гледам... пък за шопинг, кафенце... това е направо брутално. Crazy

# 97
  • София
  • Мнения: 44 417
За мен има огромна разлика между самО в къщата и самО в стаята Wink
а за второто има бебефони...за по-параноичните и с видеонаблюдение Wink

# 98
  • Мнения: 14 654
И да не е редно, понякога се налага. Ако е адски студ навън, а трябва да заведа голямото дете на училище, много ясно, че ще оставя спящото бебе само за 15 мин. Няма да го будя и да помъкна и него през снега.
А кой ще сметне това за безотговорно въобще не ме интересува, нито пък бих отговаряла на въпроси от типа на "къде е бебето". Моя работа е къде е, не на нахалницата, която ходи с мазни коси, защото не смее и до банята да иде, да не би случайно да изпусне бебето си от поглед.

# 99
  • София
  • Мнения: 44 417
Ако си самотна майка може и да се налага понякога.....да кажем...въпреки, че със сигурност може и да се избегне.....но пък все пак повечето деца имат и баща.....той къде е в гледането точно??? чесно казано предпочитам в такива случаи да ми влиза в помощ, от колкото да мие чинии в къщи или да мине с прахусмукачката или да сменя вечер памперси.....

Иначе - права си....къде е и какво се случва с детето ти си е чисто твоя работа и отговорност......

Аз пък съм чувала, че в някои страни със закон е забранено деца под еди каква си възръст да бъдат оставяни сами в къщи....

И със сигурност дали ще е или не самостоятелно едно дете не зависи от това колко часа е прекарало само в къщи като бебе или пред колко магазина е чакало в количката си, докато мама е мерила рокли или избирала пюрета.....

# 100
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Категорично не! Представи си, че стане пожар, докато те няма и детето ти изгори. Аз лично съм чувала за такива случаи. Предпочитам да си събудя бебето и дори в най-лютата зима да си го помъкна с мен, отколкото да го оставя само в къщи.

# 101
  • Мнения: 568
И да не е редно, понякога се налага. Ако е адски студ навън, а трябва да заведа голямото дете на училище, много ясно, че ще оставя спящото бебе само за 15 мин. Няма да го будя и да помъкна и него през снега.
А кой ще сметне това за безотговорно въобще не ме интересува, нито пък бих отговаряла на въпроси от типа на "къде е бебето". Моя работа е къде е, не на нахалницата, която ходи с мазни коси, защото не смее и до банята да иде, да не би случайно да изпусне бебето си от поглед.

Косите ми са чисти,но съм достатъчно нахална да попитам-Ако в момента в който трябва да се заведе голямото дете на училище,навън е адски студ и сняг,бебето обаче не спи ,а се къса от рев.Какво правим-оставяме бебето в къщи да реве (без да ни интересува дали е редно) или голямото не отива на училище с извинението-"Вчера бебето ревеше" ?

# 102
  • Мнения: 31
Ми аз на това му викам параноя как пък всички сте такива супер маики наи добросъвестни и грижовни не се къпете аиде стига сте се пристисквали.Всеки си гледа детето както намира за добре и не значи че вечно шашкаштата се маика за всичко е по добра от мен като не се вманиачавам чак толкова в такива неша.Чак ми е смешно как може чак такова вманиачаване.Да ме съди които иска това е мое мнение и не значи че съм безотговорна или че не си гледам детето досега никога не е падал от където и да е за разлика от други бебета на които маиките им са все на главите и все са с раните от падане то колкото повече се шашкаш по зле.Да се ходи на кафе и на шопинг мисля че е безрасъдно но да отида до магазина когато просто няма как не мисля че е чак толкова подсъдно.Когато няма кои да ти помага и да ти го гледа и всичко теб чака правиш чудеса от храброст.Знам сега ще ма наплюете линчувате и не знам си какво но истината е такава няма лоши маики всяка е наи добрата за детето без значение дали ако и се е наложило е притичала го магазина за храната на бебето си или за да измие терасата.За да съществува бебето тази маика полага всекидневни грижи понякога на границите на силите и такива краини изказвания че трябва социалните да ми вземат бебето че сам отишла до магазина са прекалени.Какво мислите че като съм излязла моето сърце не се свива ли няма такава маика сигурна съм да не и пука че бебето е само .Хаиде оставям ви не искам никоя маика да обидя всяка една от нас е безценна за детето си.

# 103
  • София
  • Мнения: 44 417
Аз пък не мога да разбера защо след като мислите , че сте прави така нападате и обиждате, жените които не искат да си оставят децата сами в къщите......

# 104
  • Мнения: 96
Какво, какво, какво? При всички трагични случеи именно при ей такива безмозъчни родители, които си оставят децата сами...?Само бебе никога не се оставя, та дори и само дете не се оставя!Ами само си припомнете, ако сте чували случаят, в който родители оставили детето си вкащи уж за 15-20 мин. и като се върнали било паднало от терасата (ще излъжа за етажа)....Ужасна трагедия...

Общи условия

Активация на акаунт