Спомени - първите и най-ярки в живота ви

  • 4 927
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 892
Бях на около 3.5 Дядо /Бог да го прости/ ми се скара за едно плюшено куче, за което се дърпахме с малката ми сестичка. Напиках се от срам и притеснение. Той беше най-добрият старец, и благ, но такъв респект не съм имала към никого. А не ми е давал много поводи да се страхувам по детски, бих казала хич.

# 61
  • Мнения: 2 821
Помня как се загубих в съблекалнята за мъже в Албена. Помните ли ги? Едни метални големи заграждения и отвътре отделни клетки. Може би съм била около 3г. Влизам след баща ми, но той не ме вижда и на излизане също, минава покрай мен и излиза. Помня краката на мъжете около мен Crazy...едни космати и паниката, която ме обзе. Брат ми ме познал от вън по крачетата и ме прибра. Навремето ходехме на плаж с голяма компания и докато се забележи моята дребна липса, всички са били излезли от пясъчната ивица вече Rolling Eyes

# 62
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Имам спомени от когато съм била на 1 година и 2 месеца (може и по-малка да съм била) - това са първите ми спомени наистина. Помня огромното ни овчарска порода куче, на име Мечо, бяло с кафяви уши, изключително предано. Помня как ухапа един наш семеен приятел, защото решил да го погали докато ядяло - помня как влезе в стаята и държеше ръката си напред, и точно в меката част имаше една доста страшна кървава рана, просто ми се е запечатало в паметта, личеше си захапката на кучето...  Confused Това го разказвах като по-голяма на майка ми и тя гледаше така  Shocked и не можеше да повярва , че го помня, "Ти си беше още едно бебе", ми вика Simple Smile
Пак около тая възраст помня как татко се прибираше от работа, и аз тръгвах по улицата да го посрещна, той клякаше с огромната си усмивка и ме изчакваше да стигна до него клатушкайки се, после ме нарамваше на гръб и ме носеше до вкъщи...

Вече от 2-3 г. и нагоре имам още доста и по-ясни спомени. Бе бая съм паметлива явно (жалко че в сесиите напоследък много не се проявява това мое качество  Rolling Eyes )

# 63
  • Мнения: 2 491
Още като ученик се вълнувам от трансформацията на безмозъчната бебешка кратуна във висш разум, първите съзнателни спомени и момента, когато се осъзнаваш като личност. След дълго лежане на кожената кушетка и ровичкане в съзнанието ми, успях да стигна до първият си истински спомен. В яслата (значи около две годишен) ми откраднаха един бонбон (от ония малките, шарени топчета, май се казваха "Детска радост", едно време ги слагаха в житото за погребения), аз се спуках от рев и след като всички лелички вдигнаха ръце от мен, от някъде ми намериха един огромен, зелен, желиран бонбон (тогава бяха доста дефицитни).

...Сега, като се замисля, освен първи съзнателен спомен, това ми е и първата успешна сделка, която е дала тласък в един успешен бизнес модел, който следвам и до днес.  Peace

Моята тактика беше друга. Аз хапех.
Което ми върна още един спомен...Как госпожата ни чете приказки и Еленка решава да се цвъкне пред мен със столчето си. Помолих я любезно да се премести, че не виждам госпожата, а тя се обръща и с ехиден тон ми заявява: "Няма пък!"...Тъй ли, взех й показалчето на ръчичката и като го захапах и така, докато усетих метален вкус в устата си ooooh! Едни кървища, едни мед.сестри, едни ревове тая ти ми Еленка...голяма патардия настана, и аз вместо приказка, получих солидно наказание и също толкова солиден бой от баща ми, но пък резултатът беше, че Еленка изпълняваше всяко мое желание до края на градината Mr. Green
Не си мислете, че съм жестока, не съм, много съм си добричка даже, не знам какво отключи тази жестокост в мен в онзи момент, но...
Не искам да си представям, ако някой беше откраднал нещо мое, какво ли щеш да избие от мен тогава ooooh! Laughing

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Тъй ли, взех й показалчето на ръчичката и като го захапах и така, докато усетих метален вкус в устата си ooooh!


Това направо ме изплаши, честно Shocked

# 65
  • Мнения: 2 491
Тъй ли, взех й показалчето на ръчичката и като го захапах и така, докато усетих метален вкус в устата си ooooh!


Това направо ме изплаши, честно Shocked

Не се плаши, де. Както споменах не съм толкова жестока, ама съм била едно диване ooooh!
Гадно съм постъпила знам, ама...

# 66
  • Мнения: 262
Аз си спомням леля Митка в яслата,много ме обичаше и бях нейна слабост но ми лепна един шамар който никога няма да забравя Sick.Бях се качила на перваза на прозореца в яслата,бях добре надупена а тя ме хвана за дрехите и още не ме беше свалила когато ме изплющя Mr. Green.

Помня после в десктата градина че Петко беше подстриган 0-ла номер,и всички казваха че е имал въшки.Петко се и напишкваше,пък ние гадовете му се смеехме.Боже едва сега се замислям  колко му е било гадно ooooh!.

И нерядко татко ме пита какво помня от игрите с него.Помня как сваляше от простира замръзнатие детски чорапогащи и ги местеше като 2 крачета ходещи,беше много сладко а сега ми е мило Laughing

Като се змисля имам доста спомени,но първия кой е Rolling Eyes

Помня как дядо ми ме наби с една пръчка от розата,защото бях избягала по гащички в снега.
Помня и как му налях бг-роза в най новите обувки защото и за друго ме наби newsm78.Имахме зайци,много малка бях.Едната мама зайка имаше бебета.А на двора имаше голяма лята мивка.Аз извадих бебетата и едно по едно ги пробвах в кофа с ледена вода кое плува и кое не Sick.Ми нито едно не плуваше Joy.Ама ме биха после Joy

# 67
  • Мнения: 6
Зайци да плуват? Mr. Green Sick Joy hahaha smile3532 newsm62

# 68
Първият,може би първа или 2ра група,не знам .Зимен шлифер в стил инч-хай,и на влизане в ДГ си слагам снежна топка в джоба за след градината,естествено беше протекла в гардеробчето.После ,един следобед с буря и дъжд в ДГ и единствения път,когато нашите ме взеха последна беше този,почувствах се като изоставено пале,може би и затова гледам все да съм някъде по средата като отивам за детето.И още ред сладки спомени за детството ми на село.

# 69
  • Мнения: 262

Ми много тъпо,но бях на около 4 що да не ги "пробвам" Embarassed
Ко съ смееш,найш как мъ  fight

# 70
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Помня как тиках ( по -скоро подпирах) количката на брат ми , а разликата ни е две години. Малко по-късен спомен е как , докато се разхождахме в парка с майка ми се качих на един камък и изпях "Вятър ечи, Балкан стене". Малко по-голяма ще да съм била .
Помня и как се скарах на дядо ми (лека му пръст!), за това ,че ме попита нещо за книжката, която разглеждах, аз му се сопнах нещо, келеша му с келеш, а малко след това той влезе в болница и скоро почина.
Всъщност, най-най ранния ми детски спомен е как ме оставиха да спя за пръв път сама и на тъмно. Татко каза да не се страхувам, да си затворя очите и ако се притесня , да го извикам, той е в съседната стая. И изгаси лампата. Понеже брат ми е бил много болно  бебе и с майка спяха в друга стая, когато ми се прихдеше по мналк анужда през нощта, си взимах гърнето ( куку му казват тук 0 , слагах го пред вратата на стаята, в която спеше татко и така свършвах работата. Simple Smile Оказа се, че и това помня , а съм била най-много на две и половина.

# 71
  • Мнения: 6

Ми много тъпо,но бях на около 4 що да не ги "пробвам" Embarassed
Ко съ смееш,найш как мъ  fight

И какво стана с зайчетата?

# 72
  • Мнения: 262

Ми много тъпо,но бях на около 4 що да не ги "пробвам" Embarassed
Ко съ смееш,найш как мъ  fight

И какво стана с зайчетата?

Е не плуваха какво да стане с полуголи зайчета,споминаха се Banghead

Следващия ми як бой беше кът малко поголяма.Имаше нашествие от калинки и аз на терасата включих кутлона и ............малиии кът ма фана оная лудата(майка ми).Крещях от терасата че иска да ме пребие.Мнооого бързо се скри вътре,що съседите почнаха да надничат Mr. Green.
Абе като цяло ей такива случки се сещам с шамари свързани newsm78

# 73
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спомням си една неделна утрин, в която баща ми ме заведе на гости в къщата на дядо ми, а там негов приятел ме почерпи с лукчета, които извади от джоба си, заедно с дребни стотинки. Преди 3 годинки е било, точно колко - незнам.

След това, когато станах на 3, дядо ми почина и кристално си спомням как в един работен ден баща ми се прибра около обяд и започна да търси някакви документи, баба ми (майка на майка ми) изскочи, за да го попита какво става, а той й каза, че баща му е починал и се разплака.

# 74
  • Мнения: 445
Първият ми ясен спомен е когато бях на пет и половина,но тази вечер десетгодишният ми син ме изуми,когато на въпросът ми,кой е първия му спомен ми отговори,,Заспивам,гушкайки зелено зайче,,Нищо особено,ако не знаех,че детето заспиваше с това зайче до 6 месечна възраст,след което/беше за Коледа 99г./му подариха мишенце ,с което заспиваше до скоро.Зайчето замина в коша с пухени играчки,с който детето никога не играеше и никога,по никакъв повод не сме споменавали с какво е заспивал преди .

Общи условия

Активация на акаунт