Колан за стягане на корема след секцио или фитнес?

  • 24 679
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 165
Всичко е много индивидуално. На изписването си влязох в дънките и се закопчах даже без проблем, никой не вярваше, че съм родила преди седмица.
Аз не съм носила колан, само ластични гащи след като родих, да ми държи корема, за да не ме боли от провисването. И на мен ми остана по-скоро малко провиснала кожа, с дрехи не си личи хич даже.

# 16
  • Мнения: 1 291
дамм индивидуално е.При мен кофтито е че бях с 2 бебета.Първия месец след раждането бях с корем като в 6ти месец,на 2рия месец все едно в 4ти.Почнах гимнастика,тичане,коремни преси,планина и така.Без колан.

# 17
  • Мнения: 395
ще ми кажете ли кога и как успявате да вмъкнете в програмата си и гимнастика, тичане, фитнес, планина и т.н.? Аз едва намирам време да се изкъпя и то обикновено след 24ч., когато всичко е тихо и спокойно и би трябвало да си поспя и аз Thinking

# 18
  • Мнения: 75
Bliznachkova някой беше казал,колкото месеци си бременеела,толкова ти трябват да се възстановиш.При мен беше така,и сега вече не личи че съм раждала,е, освен стриите и белегчето от операцията.Когато децата бяха на 3,4 месеца повече имах време и желание за упражнения,сега ми изпиват силиците и много рядко ги правя.
Иначе колан си купих от магазин за бельо,така си стои.
villyh на мен много ми помага бебефона,с него влизам в банята,с него съм на двора или на кафе в съседката(разбира се когато децата спят),и до магазина съм ходила,когато ми се е налагало.А упражнения съм правила почти всяка сутрин,дали ще спят бебетата или не-няма значение.Но аз не съм кърмила,може би за това съм имала време.

# 19
  • Мнения: 395
и ние си имаме бебефон, но за съжаление от 2 седмици някъде мъниците решиха, че на мама й е скучно ако и двамата спят. Тъй че постоянно има някой буден и рядко се занимават сами. Най-малкото искат да им се мяркам Simple Smile
и понеже темата е все пак за коланите - вече 2-3 седмици така си стои, защото ми е много горещо с него.

# 20
  • Мнения: 4 473
Еххх, болна тема ми е тази.  ooooh! Наддадох цели 30кг през бременността, половината свалих с раждането. Винаги съм била със стегнат корем, без да съм спортувала и сега при вида му ми призлява. Sad Кожата ме боли - не знам доколко това е нормално.
За по-сериозни упражнения и фитнес разбрах, че трябва да изчакам поне 3 месеца да минат, но се чудя дали мога поне велоергометър да карам - имам си такъв вкъщи. Rolling Eyes
 Ще следя коментарите ви по темата - дано се включат повече момичета с опит.

# 21
  • Мнения: 395
Що се отнася до болката - едва сега, като махнах колана, започвам да приемам по-леко ритниците на бебоците. Преди, ако се случеше да ме ритнат без колана, много ме болеше

# 22
  • Мнения: 3 376
И аз си влязох в джинсите от преди бременността на изписването. След още 1 седмица, като скриех добре корема под дрехите, не си личеше, че съм раждала. Друг е въпросът, че онова, дето беше скрито, си беше грозна гледка. Аз раждах естествено, но не вярвам това да има значение. По някое време към 2-3ия месец се поналях малко, но от тичането покрай децата се стопи. Сега има понамачкана кожа и поразтегнати мускули на корема. Дали някога и те се оправят?

# 23
  • Мнения: 57
 При мен в началото беше невъзможно да нося колан ,тъй като ме болеше операцията-пробвах за по няколко часа,но никак не ми беше комфортно. SadОсвен това кърмех през 3 часа до третия месец ,а следващите няколко месеца бях тотално изтощена за да се справя с прибирането на корема с упражнения....В последствие се поизгуби този бременен вид на корема ми,но остана малко поувиснала кожа ,която вече стягам  Grinning с коремни преси и ИМА резултат!!!  Успех и търпение Wink!

# 24
  • Мнения: 395
Ето нещо обнадеждаващо  Grinning И аз все още кърмя през 3 часа.

# 25
ох момичета настъпвате ме по мазола. не искам да ви отчайвам ама провисналата кожа си е до гроб или до пластика Confused иначе мускулатурата се стяга, индивидуално е кой кога, ама тази свита гайда дето имам вместо кожа на корема вече 5 години ме тормози. Ама пък като си погледна съкровищата как растат и като се върна назад във времето - струва си  bouquet
Аз нямах никакво време за фитнес ама в къщи доколкото можех правих преси и др. упражнения, ама гърба много ме болеше.

# 26
  • Мнения: 741
А ластичен колан колко време след секциото може да се носи?
Мажете ли с нещо корема след раждането?
Акушерката в болницата ми каза, че ако се носят ластични гащи трява да се слагат в легнало положение, защото в изправено матката и пикочния мехур все още не са на мястото си? Има ли ефект от ластични гащи?

# 27
  • Мнения: 4 792
И аз вече си влизам от седмица в старите дрехи. Бях станала близо 80 кг, вече съм си старите 54. Обаче  имам коремче. Не просто провиснала празна кожа, а си личи че под кожата си има тлъсто някакво. И паласки имам, което е потресаващо. Мъж ми ми купи още на третата седмица един колан 1 номер с едни лепки за регулиране, но така ми спарваше че го носих само два дни. Иначе и аз мисля, че в пресите е истината. Съпруга ми обаче спортува от години и каза че тоя корем с преси ще го сваля след 1 година, което тотално ме обезкуражи Confused

Общи условия

Активация на акаунт