Колан за стягане на корема след секцио или фитнес?

  • 24 674
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Колан за стягане на корема след секцио?Питам момичетата които са носили такъв.Дали има смисъл да поръчвам.Или да изчакам малко и да почвам фитнес.Родих близнаци и корема ми е като в 6ти месец.
И какъв да взема ако сте доволни.Гледам размерите в Данет, обаче -талията ми е 87 което отговаря за размер XL, а ханша е 93 което отговаря за S. newsm78 Как да преценя какъв да взема newsm78 и да взимам ли изобщо. Близо 20 см съм над талията която бях.

# 1
  • Мнения: 359
на мен не ми беше удобно да нося колана, пречеше ми като ставам и сядам, стягаше ме и ми беше топло с него. Точно 2-3 пъти го носих.
1 месец след раждането корема се прибра значително, въпреки че не кърмя.
За фитнес дано имаш време, аз нямам време да се къпя повече от 10 мин.
При мен фитнеса е- пране, гладене, чистене, готвене, дундуркане и вече ми се броят ребрата...Simple Smile

# 2
  • Мнения: 133
Две деца и двете секцио.С първото си купих колан, но ме болеше и го изхвърлих.С второто носих колон без проблем, но коремът ми още не се е прибрал Sad(малчо е на 1г и 5м.), да отбележа ,че съм си мързеланка и чаках само колана да свърши работата. Mr. Green
От мен съвет -прекалено близки ти са мерките(съотношение талия -ханш) и не си поръчвай колан от Данет, а пробвай в магазин за бел/о.Аз имах същите мерки и си купих най малкия колан Rolling Eyes, като продавачката държеше да взема по-големия и за това пробвай. Peace

# 3
  • Мнения: 3 638
Е-е-е, не очаквай след близнаци корема да се прибере след 2 седмици  Simple Smile Аз съм раждала нормално и не съм носила колан, слагах обикновени ластични гащи докато ми спряха лохиите, така ми беше по-удобно и с превръзките, но не са били много стегнати. Коремче си имах няколко месеца след раждането поне  Peace

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако имаш възможност по-добре изчакай да ти дадът докторите зелена светлина и започни да спортуваш!
Колана е малко нож с две остриета - може и да ти прибере корема, но прави коремните мускули лениви. Корема ти рано или късно ще се прибере, но мускулите без упражнения не могат да се стегнат!

Каквото и да решиш - успех! Peace

# 5
  • Мнения: 395
Да се включа и аз и дано съм полезна на някого.
Бях си взела един колан още докато бях бременна. Тогава много ми помагаше да си нося корема  Grinning
След като родих доктора каза да го нося постоянно и го носех до края на първия месец. На мястото където колана притиска корема започна да ме боли. Свалих го и започнах да го слагам само като взимам децата, за да не ме ритат по корема. За тези 2 седмици съвсем спрях да го нося - корема ми си е все още отпуснат, но поне не ме боли. Сега искам да си купя дълбоки ластични гащи Laughing или някакъв по-мек колан, ако не намеря - ще карам така. В края на краищата и тези 8-9 см ще се приберат по някое време.
Мисля че в първите дни ми беше много полезен колана, защото не ми се люшкаше така свободно корема, но след това вършеше работа само като бариера пред малките крачета  Wink
За каквито и да било упражнения доктора ми каза да изчакам след третия месец, но така или иначе, то с двамата юнака си е постоянен фитнес - навеждане с бебе, изправяне с бебе; сядане с бебе, ставане с бебе... и то по два пъти.
Каквото и да решите - успех!

# 6
  • Мнения: 1 291
Точно това ме притеснява-да чакам времето когато мога да почна фитнес

# 7
  • Мнения: 4 308
На мен още  в болницата ми казаха,  че с тази преразтегната матка и корем, фитнес най-рано след 6 месеца. Самата аз се почувствах готова около 8 месец след раждането. Добре е да се започне с плуване, защото натоварва равномерно.
Дори и не си помислих да слагам колан след раждането. Всяко нещо, което дори леко се опираше в корема, ми носеше силна болка Confused
Доскоро ходих на фитнес два пъти в седмицата, но започна да ме боли около операцията и спрях. Сега коремните преси в къщи са рядкост някаква, но се задоволявам с това и търчането около децата. Коремът ми е почти прибран, по моему е останала само малко преразтегната кожа.

# 8
  • Мнения: 1 291
Малко ме отчайваш

# 9
  • Мнения: 4 308
Съжалявам, но при мен беше така. Ти може да се възстановиш по-бързо. Прекалено рано е за да очакваш да ти се прибере корема. Аз дори имам познати, наскоро родили 1 дете, коремът им е по-провиснал от моя /както беше/. Индивидуално е. 
Като излизате на разходка, стягай корема силно докато буташ количката. Ще развиеш не само гръб, но и коремна преса  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 69
И аз родих моите близнаци със секцио на мен колана не ми беше удобен! За фитнес нямам никакво време защото през деня съм сама с бебоците! Аз наддадох точно 20кг и сега след 8 месеца вече си влизам в старите дрехи! Със или без колан 6те се възстановиш!

# 11
  • Мнения: 355
Моят корем се прибра изключително бързо, нищо не ми се е люшкало и висяло. Мажех се, за да избегна появата на стрии.  Не съм носила колан, но и със спорта не бързах. Съветът на лекаря да се изчака, доколкото си спомням, не беше толкова свързан със самата операция, а по-скоро с това, че на органите, разместени от бременността, им трябва време, за да си дойдат обратно по местата. Около 4-5 месеца. След това идва ред за спорта. Ако имаш време де  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 395
При всички е различно. Аз вече влизам в някои по свободни дрехи от преди да забременея, но почти не свалям колана. Купих си нов, който е по-мек и не се забелязва под дрехите и то само за 5лв. Не пречи да се пробва. Купих си го от санитарния магазин зад Пирогов - в началото на първата пряка. Определено мисля, че колана ми помага, но освен това се старая и винаги щом се сетя да свивам корема - това също помага. Имам да свивам още само около 5-6 см до предишната си талия Grinning
Със или без колан - успех на всички мами в борбата с коремчетата, пък и да не се приберат толкова бързо - заменили сме тънката талия за прекрасни дечица Wink Нима за тях не бихме дали всичко?

# 13
здравейте аз имам 2 деца родени със секцио минаха 6 месеца и още не се е прибрал коремът ми носих колан 40 дена след ражд. но не помогна мн. сега се опитвам да правя коремни преси мажа се с стягащи кремове и ве4е съм от4аяна не могада вляза в старите си дрехи запо4нах и да се ограни4авам след първото секцио се бях възстановила по бързо моля ви за помощ дайте ми съвет как да го прибера  newsm78 Thinking.Нямам време за фитнес фитнеса е вкъщи благодаря предварително !

# 14
  • Мнения: 1 291
май коремните преси са решението Peace

Общи условия

Активация на акаунт