За сложните взаимоотношения майка -дъщеря?!?

  • 10 775
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 986
Тормозът може да е под различни форми, но резултатът- един и същ
При моята майка проблема е че се раздели с баща ми и че искаше аз да живея живота, който тя не е имала
Най-много ми тежи , че не одобрява съпруга ми и не се зарадва на бременностите ми, както и че смята че децата ми са една голяма грешка, но ...аз също я обичам каквато е, като просто сме свели контактите до минимум  и така е добре

# 16
Спокойно щом това е характера на твоята майка и не можеш да я промениш и да  и угодиш  това ще си продължава винаги и само се измъчваш ти . Трябва да избереш единият от вариатните  на който ти е по-малко тежко . Вземи се в ръце и не оставяй да те командва  сложи я на място кажи и истината .   Peace   успех и дано се осъзнае майка ти .

# 17
  • Мнения: 14
След като баща ми почина, останах да живея при майка ми в тристаен апартамент, с дъщеря ми / беше вече в 1ви клас/

Брат ми беше от 15г. в чужбина, майка ми всячески ни сгорчаваше живота, искаше брат ми- не мен, но аз бях твърдо зад нея/ първия ми мъж беше в това време в Москва/ ....и така, от мама благодарност тогава не получих, бях лоша и нищо не правех, така че да й хареса... разделихме се с мъжа ми/ защото не отидохме при него/
Сега, на днешна дата живеем под наем  с новия ми мъж, дечкото ни- на 1 г. и кака- на 18г. в маломерен двустаен без никакви удобства, но имаме спокойствие, е, купуваме си го с пари, но все пак....спокойствието преди всичко. Това пожелавам на всички  Peace

# 18
  • Мнения: 0
Здравей копринена принцесо!Съветът който ще ти дам е гледай си децата и семейството.Отрежи квитанциите на майка си завинаги-тя никога няма да се промени !!!!не допускай моята грешка да се опитвам да я науча да ме обича.Накратко-На 32г.се омъжих имам деца на 7г.и на1г.4м.Майка ми гледаше малката по програмата"в подкрепа на майчинството" и оттам от нова година ми превърна живота  в ад.Обвини мъжът ми че се отнася зле с децата гони го -думите и бяха той е живял 7г.в моя апартамент сега да изкара толкова при майка си.Настрои големия против бащаси против мен-той освен"бабчето "друг не признаваше.В крайна сметка се махнахме от апартамента/до тогава тя живееше на село/вземахме си всичко което беше наше като вещи дрехи.И сега водим дело че сме я окрали психически сме я тормозили.Естествено че съм и казвала че не искам да ми гледа детето но тя казваше"Аз тук ще лежа няма да го гледам но ще стоя тук -мъжът ти не го искам.О бяха невероятни панаири забравих същото беше и като бях бременна пак ни гонеше.
З Naughtyа това че не се мъчи тя никога няма да те разбере

# 19
  • Мнения: 562
Добър ден, пише ви една объркана млада жена, която има страшно нехармонични отношения със своята майка. Ако се опитам д а изляза от обръча на нейното властно поведение, ме  осъжда ,че съм се отказала от близките си и съм ужасната роднина и дъщеря и най-вероятно имам направена магия... SickА ако се държа добре и я допускам в живота си да помага за децата, започва да пъшка и охка ,че си е дала здравето за да ни помага и това всеки път когато дойде да гостува. Натяква помощта си, а когато я откажа  и я уверя ,че нямам нужда от нея, защото съм безкрайно наранена от думите й, тя обръща на другата крайност звъни ми по телефона иска да дойде....Позната картинка най-вероятно, но за мен си е психо тормоз искам да общуваме да ,се радваме на присъствието си ,а не да се нараняваме по този начин. Не знам как да постъпя, много ми е болно Praynig
Ако не беше името на госта,щях да си помисля,че съм пуснала тема в пристъп на сомнабулизъм. newsm78 Просто е същата работа при нас.Игра със здравето го наричам.Или Радостта на маниака(от Кронин).Аз вече не издържах и си наложих да престана да се поддавам на тормоза.Старая се да сведа контактите с майка си до минимум.Тя продължава да се обажда и да иска отчет какво правим,как го правим,как е облечено детето когато е навън,какво яде,как го яде....Не мога да изкажа всичко,което прави,ноо...по едно време ми се струваше,че полудявам.Тормоза е жесток!И коментарите относно моето семейство....ПОзволила съм си да изведа детето с приятели с деца до късно(20 ч) ,тя ми казва,че си съсипвам семейството и че ще остана сама.Повтаря ми,че мъжа ми ще ме напусне,щото не измивам чиниите със скоростта на светлината.Забравила е какво е да гледаш дете .Всъщност,за нея домакинската работа винаги е била по-важна от всичко.Аз съм най-лошата домакиня,най-неудачната майка,най-отвратителната съпруга.И всичко това си позволява да го коментира и със съпруга ми!


Леле, не бих си представила, че е така!  Sad  Съчувствам ти много, а съм с толкова добри впечатления от теб!!!

Съчувствам и на авторката.  Sad

Не мога да ви кажа друго освен това ...  Sad

# 20
  • Мнения: 1 749
Благодаря,Павлина!

# 21
  • Мнения: 7 947
Сложни са отношенията, да, в моя случай пък - моята не се интересува и никога не се е интересувала особено, съответно и аз не се интересувам от нейните грижи и радости и..така хармонично си живеем  Wink Не мисля , че това е проблем обаче - хора всякакви, семейства всякакви, отношения всякакви. Идеята е човек да вярва в себе си и да се нагоди с близките си, така че да няма поне сътресения.

Общи условия

Активация на акаунт