купих си хляб с буболечки!!!!

  • 3 238
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
Ай стига бе, и аз купувам на "Корн" чат-пат.  Sick
Само че аз съм маниакално гнуслива и редовно щателно оглеждам всяка филия. Досега наистина не ми се е случвало да има (видими) 'бонуси' в хляба, на която и да е фирма.

Aaaa не гледаш тогава достатъчно - от утре със лупа  Crazy

# 16
  • Мнения: 562
пак ли за хляба ще си говорим?ами добре.миналото лято намерих краче от мишка в бял заводски на уни..ек,и хлебарка вув фор.. ти,ако ги знаете закуските Sick
Sick Sick А аз само от техния хляб купувам  Sick Sick

Колкото и да е гадно - краче от мишле е нормално. Все пак мишките си хапват от брашното и даже да го пресяват преди производството на хляба, няма как да спрат мишките да влизат в завода и да "скачат" в брашното в последния момент или вече там, където се меси самото тесто.  Confused  А хлебарките и в хладилниците ни някак успяват да влязат (или поне хлебарките в Студентски град - София го умеят  Laughing ), а какво остава за завода ...

Аз затова си мисля малко по-мащабно (естествено не бих изяла такъв хляб в никакъв случай  Naughty ) и не се притеснявам толкова от естествените природни "продукти". Много повече биха ме притеснили живак, емулгатори (консерванти, оцветители и стабилизатори или т. нар. Е ...), избелване на брашното с хлорна вар и т. н. отврати!!!  Sick

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 11:49 от Pavlina Nikolova

# 17
  • Мнения: 9 441
Цитат
Не гледахте ли новините МНЗ предупреждава  Naughty
  smile3532

# 18
  • Мнения: 51
пак ли за хляба ще си говорим?ами добре.миналото лято намерих краче от мишка в бял заводски на уни..ек,и хлебарка вув фор.. ти,ако ги знаете закуските Sick
Sick Sick А аз само от техния хляб купувам  Sick Sick

Колкото и да е гадно - краче от мишле е нормално. Все пак мишките си хапват от брашното и даже да го пресяват преди производството на хляба, няма как да спрат мишките да влизат в завода и да "скачат" в брашното в последния момент или вече там, където се меси самото тесто.  Confused  А хлебарките и в хладилниците ни някак успяват да влязат (или поне хлебарките в Студентски град - София го умеят  Laughing ), а какво остава за завода ...

Аз затова си мисля малко по-мащабно (естествено не бих изяла такъв хляб в никакъв случай  Naughty ) и не се притеснявам толкова от естествените природни "продукти". Много повече биха ме притеснили живак, емулгатори (консерванти, оцветители и стабилизатори или т. нар. Е ...), избелване на брашното с хлорна вар и т. н. отврати!!!  Sick
                     С ДРУГИ ДУМИ СИ КУПЕТЕ ХЛЕБОПЕКАРНА Laughing

# 19
  • Мнения: 619
Аз си купих бира с муха, ама на никого не се похвалих  Embarassed ..в крайна сметка, не е необходимо да тръбим за всяка промоция, нали?

# 20
  • Мнения: 1 394
Аз само ще кажа,че преди 15 години някъде влизах в една фурна и останах изненадана,как метат брашното от земята ,пресяват го и бум в останалото тесто  Sick....Бая време не ядох хляб и до ден днешен ,като си купя готов го преглеждам...Затова си меся в къщи повечко...
Имала съм и шанса да влизам и в други производствени цехове....за други продукти/не само хляб/....какво да ви кажа....и преди и сега...все тая...хигиена нулева.Ще кажете ,че има изисквания и т.н....ама знаете ли колко дебело си плащат тези хорица на ХЕИ....А пък измежду тях колко коромпирани има незнам дали знаете... Wink...така,че...малко са тези,които отговарят напълно на хигиенните изисквания.И точно тези продукти са най-скъпи!Работила съм дори известно време в цех за хранителни продукти... Sick...не съм и хапнала от тях!...Какво да ви кажа още...Ще има буби в хляба,щото няма кой да следи за това да няма!И вас да ви опънат по 12 часа да бачкате до изтощение,а и норма да гоните,както и да вършите работа още за двама човека...знаете ли колко ще ви е до това да следите за буболечки и мухи....Защото работодателите искат с трици маймуни да ловят,да е евтина стоката,а от там би следвало да имат по-малко персонал,за да се пести от заплати...но един човек не може да върши работата на трима и затова се стига до такива "издънки"...Работила съм и точно това са причините за буболечките,камъчетата,хлебарките и т.н.....останалите "екстри" в хранитлните продукти!

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 22:58 от dodyniki

# 21
  • Мнения: 190
Само хлебопекарната решава въпроса -донякъде разбира се-не можем да си произвеждаме брашното,а и него го метат с метлата при пакетажа.А точно вчера ,докато паркирах пред Метро гледах как един собственик на магазин или ресторант претоварваше 2 големи колички хляб и ги подреждаше направо в багажника на колата си.Без всякаква опаковка...Моите деца,като отидем на гости и ни предложат хляб от магазина ,казват -ние такъв хляб не ядем.

# 22
  • Мнения: 562
пак ли за хляба ще си говорим?ами добре.миналото лято намерих краче от мишка в бял заводски на уни..ек,и хлебарка вув фор.. ти,ако ги знаете закуските Sick
Sick Sick А аз само от техния хляб купувам  Sick Sick

Колкото и да е гадно - краче от мишле е нормално. Все пак мишките си хапват от брашното и даже да го пресяват преди производството на хляба, няма как да спрат мишките да влизат в завода и да "скачат" в брашното в последния момент или вече там, където се меси самото тесто.  Confused  А хлебарките и в хладилниците ни някак успяват да влязат (или поне хлебарките в Студентски град - София го умеят  Laughing ), а какво остава за завода ...

Аз затова си мисля малко по-мащабно (естествено не бих изяла такъв хляб в никакъв случай  Naughty ) и не се притеснявам толкова от естествените природни "продукти". Много повече биха ме притеснили живак, емулгатори (консерванти, оцветители и стабилизатори или т. нар. Е ...), избелване на брашното с хлорна вар и т. н. отврати!!!  Sick
                     С ДРУГИ ДУМИ СИ КУПЕТЕ ХЛЕБОПЕКАРНА Laughing

Е, хайде сега - искаш да кажеш, че нямаме право да се оплакваме и да изискваме здравословно качество на продуктите и липса на отрови в тях?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 519
                 С ДРУГИ ДУМИ СИ КУПЕТЕ ХЛЕБОПЕКАРНА Laughing
Ха! А брашното - какво, ще си го мелиш ли?

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Обърни се към комисията за защита на потребителя  Rolling Eyes
Аз не бих го изхвърлила, едва ли ще се разправям за стотинки, но бих се разправяла за ниското му качество.

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 476
Обърни се към комисията за защита на потребителя  Rolling Eyes
Аз не бих го изхвърлила, едва ли ще се разправям за стотинки, но бих се разправяла за ниското му качество.
По принцип, РИОКОЗ-ите осъществяват контрол по качеството и съдържанието на храните. Peace Там ще я препратят.

# 26
  • Мнения: 660
Ох то само бубки да имаше,какво ли не вътре можеш да си откриеш,късметчета да искаш.
Ще взема да стана анорексичка с качеството на тези храни тук,вече от всичко се отвратих,не бяха мишки в ядки,не бяха хлебарки,не беше пластмаса и още куп бонуси Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 604
да споделя-днес пазарувах в Т-маркет и на щандовете със зърнените храни ми се наби в очите пакет с ориз-вътре гъмжеше от бубулечки. Загледах се и в другите пакети от същата марка ориз-и те бяха така. Скоро имаше тема за бубулечки в ориза-няма ли кой да контролира тези неща и да глобява, аман ooooh!

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 21:53 от Dilirium

# 28
  • Мнения: 1 394
Ами ние трябва да сме тези хора,ама докато си траем така ще е!Ако си знаехме законите и правата на потребители щяхме да сме добре.Ама тука и да си говорим във форума няма да махнат бубите в ориза или хляба ,така,че ...трябва не да се бърбори,ами да се действа!

# 29
  • Мнения: 51
                 С ДРУГИ ДУМИ СИ КУПЕТЕ ХЛЕБОПЕКАРНА Laughing
Ха! А брашното - какво, ще си го мелиш ли?
ПОНЕ НЯМА ДА СЕ НАТЪКНЕШ НА НЯКОЕ КРАЧЕ ИЛИ КВОТО ТАМ СЕ СЕТИШ.....А БРАШНОТО МОЖЕШ ДА СИ ГО ПРЕСЕЕШ!И ОЩЕ НЕЩО,В ГОТОВИТЕ ХЛЯБОВЕ ИМА ОЦВЕТИТЕЛИ,КОНСЕРВАНТИ.АРОМАТИ И ПР.ВСЕ"ПОЛЕЗНИ ВЕЩЕСТВА"А В ДОМАШНИЯ ПОНЕ ЗНАЕШ КВО СЛАГАШ!

Общи условия

Активация на акаунт