Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-13

  • 82 898
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 663
Здравейте на всички Simple Smile
Хули , много късно видях  smile3555че ми  предлагащ среща  LaughingНищо ще го оставим за друг път..Аз съм в Благоевград ,вчера ми направиха вливането.
   Държа се горе долу ,но тази жега ще ме умориии...... sweating ужас.Химиотерапевката ,каза да пием много течности и бяло вино Laughing.

# 76
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Лалева, ти в София ли ходиш на вливки? Как издържаш след това пътуването? Правят ли ти след вливката отново зофран или трябва да минат поне 12 часа/така ми казаха на мен/ За какво бяло вино говориш, то човек вода не може да преглътне, та камоли алкохол, или това е за след няколко дни? Ти вземаше ли нещо специално като храна и напитки 1-2 дни преди вливката, за да засили левкоцитите?  Това коя вливка ти беше втората ли? Аз нещо съм понастинала и много се притеснявам да не ме отложат!Ако ти е трудно сега да пишеш, като се пооправиш напиши, защото аз съм на 16.06. Лек ден на всички! Grinning

# 77
  • Мнения: 972
Здравейте,мили мои!
Май и аз започнах да излизам полека лека от махмурлука на вливането.
Лалева ,успех мила и дано минават леко тези дни! Hug Praynig
Йовче,зофрана се продава в аптеките свободно,но е скъп и аз си го поръчах предварително. Цената му е в порядъка на 80 лева за 10 таблетки. Честно да ти кажа май не върши особена работа,защото и с него и без него два дена съм си реанимация!
Но споко, при всеки е различно!
И все пак става въпрос за два дни ,не за години!
Така че УСПЕХ!!! Hug Hug Hug

Хули ,ама и ти си една терца!...Не била личен състав... Та ти си главната в нашия личен състав и е редно да ни държиш под око всички без изключение... : smile3532

# 78
  • Мнения: 708
Здравейте, дами!

sisko77, там в Сандански всичко ви е скъпо  Laughing, дори и хапчетата. Зофрана се продава навсякъде по аптеките, но едното хапче струва 6 лева. На мен също не ми действаше. Купувах си на две вливки, но и с тях и без тях 2 дни, така е. Но пак зависи от организма, на някои им действаше до толкова, че не повръщаха, но гаденето си оставаше. Изводът е без никакви хапчета, за да може организма да се изчисти по-бързо.
Леко изкарване на всички, които имат химии!  Hug Hug Hug Hug Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 428
Йов ще ти стискаме палци и ще се молим всичко да премине бързо след химиото! Лалева целуваме те и се гордеем с теб! Страхотен
боец си! Сиско специални поздрави и за теб! Колкото до зофрана в аптеката срещу онкото в Дървеница една таблетка струва 7 лв.
има и ампули от 8 мг . Ампулата се добавя към вливката и действието и е около 9 часа.На всеки организъм действа по различен начин
Някои се чувстват по-добре от дегана, други от зофрана, който по принцип е по силен! На трети нищо не им действа. но както казва Сиско става въпрос за няколко дни все пак!Абе ампулата зофран се отпуска безплатно по време на химиотерапията, но често пъти го няма и трябва да си го купиме! Mr. GreenТака беше миналата седмица, в онкото нямаше никакви лекарства вкл. и зофран!

# 80
  • Мнения: 1 567
Здарвейте момичета-кокичета... newsm51
Утре пътувам за София с влака. (Да си видя детето, че ми домъчня за него... smile3518. Ще бъда на вилата, която е мн близо до града.
Смятам да отскоча в събота до София.

Хули, ще бъдеш ли на обекта  yes (този, който знам), да пиеме едно кафе? (или бира студена  Mr. Green)

# 81
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета, да се разпиша и аз  newsm51

Днес ми е 13-ти ден след първата вливка (колко фатално звучи!!!!) и се чувствам подозрително добре.... Два дни си лежах пред телевизора, но нищо повече. Не съм повръщала, още не ми пада и косата.  Само малко ми се виеше свят, нищо по-сериозно. Знам, че всичко е много индивидуално, ама все ми се струва че толкова добре не е на добре  Sad

Йов, Лалева, Сиско, стискам палци и при вас всичко да е наред  newsm03 newsm03 newsm03

# 82
  • Мнения: 91
Днес и аз бях в София ама нали съм нова не си уреждам срещи все още с вас "тъй де - още ми е неудобно
Трябва да си правя костна сцинтиграфия, а незнам какво е. Страшно ли е? По добре ли е да си я направя в София, защото  съм оперирана там от доц. Александрова?

Преди години ми правиха конизацио, но при мен тогава се оказа доброкачествено и нямаше терапия, а само вагинална операция.

# 83
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 018
Здравейте и от мен... Днес бях в манастира при леля, която е монахиня в един манастир над Банкя. За това цял ден се загубих и не съм се разписвала Peace
 Утре ме чака стягането на големия багаж, че през нощта с/у събота излитаме за съседна Турция Joy Вече нямам търпение. Освен, че жегите ме морят, съм наред. Нямам късмет в последно време. Миналото лято в тези жеги бях бременна, дебела и тромава, а това пък ще имам химиотерапия Rolling Eyes Да се надяваме , че следващото ще е по - човешко. Поздрави на всички Hug
Хули, къде ти е "обекта"? smile3503

# 84
  • Мнения: 430
          Здравейте,
 Маргич ,радвам се, че си добре , и аз съм добре  ,благодаря ти, че се сети за мен ! Пътувам всеки ден до Русе за лъчето, остават ми още 5 и свършвам.Изгорях порядъчно, пръскам си Пантенол- дадоха ми го безплатно от отделението , за инфо ,да знаете, че явно ни се полага.Вече почвам да мисля химиите, още три ми предстоят  Sad, но и това ще преживея. Почнах работа в къщи.Други новини нямам.
    Пепито1, сцинтиграфията въобще не е страшна.Първо ти слагат венозно някакво вещество, пращат те на разходка 2 часа, и после лягаш и отгоре ти върви съвсем бавно един скенер 30 мин, това е!
      Хули ,да, къде ти е обекта  newsm62

# 85
  • Мнения: 972
Milmich,да ти завиди човек-Турция,морето белите вълни... Joy Joy Joy
А ,това беше за едно друго място ,но общо взето нещата са такива! hahaha
Да си прекараш добре,мацко,и да не ти пука...
Миналото лято е било за добро,това не е много розово -но пак всичко е в името на доброто ти...
А следващото лято-Ривиерата или Копакабана?! Кой знае?!...

А бе вие софиянки сте голяма работа-срещички,явки...
Егати мадамите!
Е аз пък имам една голяма тераска,около 25 квадрата ,с алпинеумчета ,езерце и много цветя,и сега отивам да ударя едно антиоксидантче за мое и ваше здраве! НАЗДРАВЕ!!!
Всички сте поканени!!! cheers lalalala

# 86
  • София
  • Мнения: 5 074
Обожавам терасите  smile3521
Сиско, не ме покани, ама аз идаааааааааааааааа  newsm44
Веси, в събота съм там до 14 часа.
На другите не казвай къде е  smile3532
Пардон, взимам си думите обратно - Сиско, видях че сме поканени  Joy Joy Joy
Ами бабичка съм вече, моля за извинение  hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 21:49 от Хули

# 87
  • Мнения: 1 567
Няма, няма да издавам  smile3505 smile3532
Ще се опитам да мина и да те видя... smile3521

Сцинтиграфията е изследване на костите. Отиваш сутрин на гладно. Праскат ти радиоактивното вещество. След около 2 часа, 2 ч и нещо, вече е из целия организъм и се прави изследването. Не боли. Слагат те на една "маса" и отгоре е уредът. Минава върху тялото и те сканира. С дрехите си. Не трябва да имаш метални катарами, ципове...
Докато чакаш да пиеш много течности. Водица.
След това избягвай контакти с млади хора и деца... Това е...

Искааааам и аз на терасатаааааа, леко да подухва и по една ....

Пуснала съм си климатика и отмарям. В момента е 21:45 и Т, вътре показва 30 градуса... Mr. Green

# 88
  • София
  • Мнения: 5 074
Веси, да те допълня - забрави да кажеш да се изпишка обилно, преди да легне на сцинтиграфа  newsm62
Сега сериозно.
Вчера и днес се мотах в диспансера в Младост.
Новия сцинтиграф вече е монтиран и е въпрос на време да заработи.
Даже вече събират и имена, аз записах една от нас.
Само ще чакам да ми се обадят да кажат дата.
Така, че май отговарям на въпрос зададен тази вечер, няма да се връщам да чета от кой.

# 89
  • Мнения: 623
Леле пак среща уговаряте

Маги, къде си, влез и прочети ще изпуснеш срещата

Момичета, все нямам време да надничам в темата
И моля да ме извините, че чета през ред

 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт