Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-13

  • 82 736
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 995
Здравейте дами,
вчера си получих хистологичните резулати след електроконизация на маточната шийка.
Преди нея бях с ca in situ, сега обаче е по-сериозно:

периферия- ниско диференциран сквамозен карцином инфилтриран до 3мм
маточна шийка - микроинвазивен до 2мм сквамозен карцином.

Ясно ми е, че ще има операция, но не ми ясно доколко е сериозно. Разбирам, че това е начален стадий на раково заболяване, но доста се порових в нета и прочетох, че при инфилтриране 3мм може да има разсейки по лимфен път. А също така разбрах, че от ниско, умерено и високо диференцираните карциноми първият е най-лош, защото са в обратен ред... Embarassed
Ще ви бъда благодарна ако ми помогнете да си подредя мислите и да разбера доколко сериозно е състоянието ми. Дали имам време да проучвам кой,къде и какви операции прави или възможно най-бързо да се оперирам...

# 61
  • Мнения: 1 567
Първо се успокой. С паниката нищо няма да постигнеш.

Прстани да четеш в нетаbashИзлишно се натоварваш.

Не си внушавай глупости за разсейки...иначе ще има  box
Тук повечето сме с рак на гърдата, за това не мога дам някаква смислена информация.
Трябва Маги да се включи, тя ще ти даде по-конкретни съвети...

# 62
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро! Simple Smile
Нова тема,рожденни дни,вси1ко съм изпуснала.....
Ами хич не ми е добре по тези жеги,а те сега започват......с тази жлеза и хормон....то едно ли да пазиш.друго ли....Искам да ви попитам има ли туморен маркер за повече органи-общ някакъв. Искам да си пусна освен за матката/то и за нея няма / ?
 Катка,на въпроса ти избирай от Онкологията хирург,там са по-добри. Не знам точно за този вид карцином,но 3мм и 2мм е малък. Моя карцином беше измерен различно от различните патолози като започна от 2ммм до 4.6мм . Не могат точно да измерят,така ми обясниха.Но,щом е под 1см е добре. Може би ще правиш терапия след операцията и тя да е само брахитерапия/лека е/ Не са ми махали лимфни възли.
Спокойно си избери хирург,не е толкова фатално да бързаш,но  ти предстой така че се захващай за работа!  Няма страшно, радвай се че е открито на време!!!!
 И не се научих да слагам картинки,а исках да ви покажа кафето ,което съм сервирала вече....??!!!!
И понеже станах рано - установих ,че птичките започват да пеят към 6ч....досега не съм забелязвала кога точно,но днес ги хванах...!!!! Simple Smile
Хубав слънчев ден,мили момичета!!!!  bouquet

# 63
Здравейте на всички!От една седмица баща ми е с диагноза рак на стомаха.Не знам какво да правя от тук на там и в коя болница да отидем.Искат ни много пари за изследвания и операция,които не мога да намеря  Sad.Моля ви кажете ми изследванията и операцията не са ли безплатни,след като е здравно осигурен?А и след операцията какво следва? Въпросите ми сигурно изглеждат глупави,но съм много отчаяна и въобще не съм запозната с тези неща.

# 64
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Сиско и Маргич, ако знаете, колко ви мислих и много се радвам, че бързо се оправяте! Grinning На мен ми предстои на 16, но ме е страх да не я отложат, ако не са ми добри изследванията. Сиско, ти какъв деган пиеш - ампули или таблетки и по колко?
Пожелавам хубав ден на всички!!! newsm03

# 65
  • Мнения: 20
еsstrella,отиди при личния лекар на баща си и виж какви направления може той да ти даде.

# 66
  • Мнения: 92
Esstrela, отивате в най-близкия онко диспансер при съответния специалист, Там изследванията и операциите са безплатни.Успех!

# 67
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Здравейте, днес се видях с Хули и Кана. Страхотни дами smile3525 newsm10 За жалост беше за кратко, но се надявам да успеем пак да се видим, както и с останалите момичета тук Hug
Естрела, наистина трябва да се обърнете към ЛЛ на баща ти. Коя е болницата , в коята ви искат пари?
Йов, дано не ти отложат вриването.Това, кое  ти е подред?
Целувки на всички smile3503 

# 68
  • Мнения: 92
Optimistche, нали ти питаше за ПЕТ скенера ?

2009-05-27

До 2-3 седмици в МБАЛ „Света Марина” във Варна ще бъде пуснат позитронно емисионен томограф (ПЕТ), който е последна дума на техниката в диагностиката на всякакви болестни промени.

http://moreto.net/novini.php?n=46620

# 69
  • Мнения: 972
Йовче,пия зфран по 2 таблетки от 4мг,дегана е 10мг , когато ми е много гадно ми правят 2мл деган мускулно.
Не се пият всички неща наведнъж. Ако ми е по-слабо гаденето пия хапче деган,при по-силно -Зофран, а сутринта ми беше много тежко на стомаха и тогава ми направиха инжекция.
Но общо взето това вливане ми е малко по-леко от първото.
Не се плаши ,всичко ще мине ! И всеки път е различно от предния!
Така че УСПЕХ и бъди силна! newsm10 newsm17

# 70
  • Мнения: 995
veselinap, мм, много ви благодаря за вниманието  bouquet

Не мисля, че съм паникьосана, струва ми се дори, че съм твърде спокойна. Просто искам да съм наясно с нещата, за да разбирам какво ми говорят лекарите, да задавам адекватни въпроси и да взема най-доброто решение.

Желая на всички ви здраве!

# 71
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Милмич, това ще ми бъде второ вливане.
Сиско, зофрана свободно ли се купува от аптеките или с рецепта? Днес ми е 15 ден от първата и косата ми започна доста да пада. Ти на кой ден се подстрига, че забравих?Аз си мислех, че след първата вливка ще ми спре цикъла, но не е и сега съм така. При вас как беше?

# 72
  • Видин
  • Мнения: 23
Много ви благодаря за помощта,утре баща ми заминава за София,за резултатите от биопсията.Силно се надявам,че е доброкачествено,въпреки,че лекарите са му казали,че са 98% сигурни,че не е така,но и в двата случая ще се наложи операция.

# 73
  • София
  • Мнения: 5 074
Е, здравейте дами  newsm51
В този ден съм по късните консултации. И оттук насетне ще е така.
Катка, аз не мога да ти кажа нищо, което ще ти помогне да разбереш.
Едно обаче мога - главата горе и смело напред. Нищо лесно няма в нашето състояние.
Подреди си мислите, не чети, защото нета обърква и навява  страшни мисли.
Остави нещата лекарите да определят, каквото кажат - това е.
Далеч съм от мисълта, да не се информираш за процеса на лечение, но от тях.
Естрела, миличка, зная че си притеснена много, но  нещо не разбрах от първия ти пост.
Кой постави диагнозата, къде отидохте, кой ви поиска много пари и за какво ?
Напиши подробно и ние тук ще ти кажем, ако можем разбира се.
Чета в последния пост, че баща ти утре заминава в София за резултати от биопсия?
Там ли му я правиха ? Наистина не разбирам нищо!
Ей, вие другите, няма да ви изброявам поименно, щото не съм личен състав  Joy Joy Joy
Отчитайте се своевременно с какви коктейли ви черпят  smile3532
Не, че ще ви помогна с нещо, ама поне няма да си мисля, че съм само аз  Sick
Малко гадничко, а  newsm61

# 74
  • София
  • Мнения: 428
Добър да е деня ви милички! Laughing
Сигурно сте изпили вече сутрешното кафе, но аз все пак ще ви го предложа!  food010 А пък за тези които предпочитат beer наздраве!  Joy Какво пък, малко е раничко, но на тези жеги, защо не! Laughing
Да ви призная, колко ми е хубаво на душицата, че сте мислили за мен! Целувам ви и много ви обичам!
Катка, аз мога да те посъветвам, тъй като преди две години бях с проблем подобен на твоя, т.е имам "злопоучен опит" да се обърнеш към лекар от Майчин дом в София - много са добри, а пък консултация да направиш с проф.Карагьозов, който доколкото знам има свободен прием и в Майчин дом и в болница Токуда!Аз се оперирах при доктор Начев от Майчин дом - отличен професионалист! Дали заболяването е в начален стадии или по-напреднал, според мен няма никакво значение, трябва да реагираш
бързо и да не отлагаш. Избора на място и специалист не би следвало да бъде продължително време, така че действай! Аз също мисля
като останалите момичета, че прочетеното в нета само ще те разстройва, което не би ти помогнало! А колкото до адекватните въпроси, те ще ти дойдат от самосебе си когато застанеш пред доктора, който би следвало да ти обясни какво лечение ти предстои
и колко време, какви са прогнозите и т.н Това е миличка от мен Peace
Чао до довечера от мен! Успешен ден! newsm10

p.s. Момичета липсва ми във форума Пясъчето! Нещо по въпроса!

Общи условия

Активация на акаунт