Когато детето удря мама и тате...?

  • 4 694
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
Откакто синът ми тръгна на ясла започна този период и още се борим с това.  ooooh! Никога не сме го шляпали, чак вече чувам мнения, че това ни е грешката. За лелите в яслата знам, че не удрят, но едно от друго се учат. От малка будаличка, която не умееше да се защитава, сега той е тероризатор  Sad Постоянно съм зад него по градинките, за да го хващам навреме. Извинява се, гушка след като е ударил и така до следващия път. Говорим, говорим, говорим, той казва няма повече и после всичко се повтаря. Много е емоционален, много енергичен и не умее да си сдържа емоциите-чак се чудим как се е получило така, при положение че и двамата с баща му сме спокойни натури. Страшно контактен е, закача се, гушка и целува и си говори с непознати, няма страх от нищо и е много чаровно детенце. Лелите ни съобщават за непослушанието с усмивка и все повтарят, че не могат да му се карат, защото е много сладък. Говорих и с тях, че вкъщи се опитваме да сме твърди по въпроса, казват, че е период, че ще отмине и че не го прави от лошотия, а просто има много енергия и още не може да изразява желанията си. Трудно ни е, защото е много буен, тръшка се, плаче за всичко и се надявам с много търпение и разговори да премине и тази фаза.

# 16
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви момичета ! Hug Hug Hug

Започнах да хващам ръчичката когато посегне и гледайки го в очите да казвам не, така не се прави. Каква беше изненадата ми когато детето каза "Дане, дане"  (Дани е момиченцето което го поступва на детската площадка). Аз казвам нека Дани бие, Лео не бие. Това не е  хубаво.  - и виждам как се появява някаква мисъл в малката главичка.

Много ми хареса и подхода на Главна буква, но той още не умее да говори всичко - в бъдеще обаче ще го ползвам.

Благодаря още веднъж  Hug

# 17
  • Мнения: 1 800
На тази възраст  е нормално, децата попиват вси4ко от нас, в парка, по тв и тн.

Също не знам дали в Б-я втората година се води като трудна, но тук се казва в превод ужасната втора година или бебешки пубертет. То4но това е проблема на деца, които преминават през него-биене, щипане, тръшкане и тн.
По принцип отминава около третата годинка.

# 18
  • Мнения: 2 641
На тази възраст  е нормално, децата попиват вси4ко от нас, в парка, по тв и тн.

Също не знам дали в Б-я втората година се води като трудна, но тук се казва в превод ужасната втора година или бебешки пубертет. То4но това е проблема на деца, които преминават през него-биене, щипане, тръшкане и тн.
По принцип отминава около третата годинка.


Това което се нарича първо юношество ли? ама то не е ли от втория до около третия рожден ден? Много ориентировъчно и относително разбира се.

# 19
  • Мнения: 1 800
Същото е, но при сина ми запо4на, когато беше на около година и половина. Отмина за известно време. Сега разбира пове4е и е по-лесно да му обяснявам, но още се слу4ва да посегне.

# 20
  • Мнения: 2 331
Много ми хареса и подхода на Главна буква, но той още не умее да говори всичко - в бъдеще обаче ще го ползвам.
Само да ти споделя, че действам по този начин отдавна.Не чаках да проговорят, защото бях сигурна, че разбират какво имам предвид-по интонация, по жестове, по интуиция, нищо, че не могат да изразяват всичко с думички.Можеш да го питаш за емоциите му така, че да може да ти отговаря с "да" или "не"."Тъжно ли ти е сега?Мъчно ли ти е сега?", като преди това си му обяснила какво чувства, а той само да потвърди или отрече.
Радвам се, че си намерила правилен път към детенце и той е дал ответна реакция! Peace

# 21
  • Мнения: 2 641
Много ми хареса и подхода на Главна буква, но той още не умее да говори всичко - в бъдеще обаче ще го ползвам.
Само да ти споделя, че действам по този начин отдавна.Не чаках да проговорят, защото бях сигурна, че разбират какво имам предвид-по интонация, по жестове, по интуиция, нищо, че не могат да изразяват всичко с думички.Можеш да го питаш за емоциите му така, че да може да ти отговаря с "да" или "не"."Тъжно ли ти е сега?Мъчно ли ти е сега?", като преди това си му обяснила какво чувства, а той само да потвърди или отрече.
Радвам се, че си намерила правилен път към детенце и той е дал ответна реакция! Peace

Много ти благодаря че сподели! Hug Определено имам нужда!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 520
Освен всичко друго, втората година обикновено е времето, когато майката тръгва на работа.
Преди това тя непрекъснато е била с детето.
Имам чувството /а и бях чела някъде/, че детето изразява чрез тази агресия тъгата си от това, че мама го е изоставила.
Ако е тръгнало и на ясла, нещата са още по-тежки.
Моята хубавица обикновено ме нападаше вечер, когато се връщах от работа.

# 23
  • Мнения: 2 641
Къде да намеря стойностно инфо за тази прослувута втора година или първи пубертет?

# 24
# 25
  • Мнения: 1 763
Не посяга да удря като изблик на злоба, а когато ни се радва. Това не ме притеснява. Обаче, когато е ядосан, се опитва да ни хапе. В градинката други деца са му посягали, виждал е майки да плясват децата си, но това хапене от къде го измисли въобще не знам. В такива спучаи гледам да му отвлека вниманието. От обяснения на този етап няма смисъл, защото нарочно прави обратното. Напоследък започна да  разбира от по-строг тон, но гледам да го използвам рядко, най-вече, когато прави нещо, което пряко застрашава него или друго дете, за да има ефект. Други деца до момента не е посягал да удря или хапе, само им се "кара", когато влязат в спор за играчка. Когато започне и това да прави, ще трябва да мисля за по-ефективен метод за справяне със ситуацията.

# 26
  • Мнения: 8 242
Еха.. мойта тема Simple Smile
Удря не само мама и тати.. ами който му падне  ooooh!
И не е период - даже се задълбочава във времето.. При все всякакви опити по какви ли не начини да го превъзпитаме - с добро, с лошо, с необръщане на внимание.. Еми..
Няма.
Като "го ухапе нещо" .. и като включи..
Чети после и в темите за агресивните деца..

# 27
  • Мнения: 2 448
Да удряше, хапеше, ужасно беше. Но отмина, когато започна да разбира повече и да говори. И понеже при него стана доста по късно от обикновеното за децата, по дълго продължи трудното поведение. Но с много търпение и обич се преодолява.
Сега е изключително миролюбив и мил както към нас, така и към децата.

# 28
  • Мнения: 542
децата започват да се осъзнават и не винаги са съгласни с нас!моята хубавица същоняколко пъти се е опитвала,но и аэ хващам ръчичката и не позволявам да удря!

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Според мен е мьничко и не осьзнава добре постьпките си Peace. Или е игра от негова страна или като се разсьрди не знае как да изрази емоциите си. Моят син на около годинка и половина опитваше да ни хапе рьцете Crazy

Общи условия

Активация на акаунт