вреда от биберон-залъгалка?

  • 4 537
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз имах обратна захапка, но биберон не съм искала и съответно не са ми давали зор да смуча - така че не е ясно кофти захапка от биберон ли се получава или от липсата му  newsm78

Нашият педиатър настоява да давам биберон, за да не диша бебето през устата, защото оттам най-лесно и бързо влизат вируси, а после си има човекът метод за отучване от бибата.

# 16
  • Мнения: 763
Брат ми има невероятно изкривена челюст от биберона, личи си видимо.

Синът ми е на пет месеца и досега не е пожелал биберон, а пък и аз не се натискам да му го давам.

# 17
  • Мнения: 3 932
И аз имах обратна захапка, но биберон не съм искала и съответно не са ми давали зор да смуча - така че не е ясно кофти захапка от биберон ли се получава или от липсата му  newsm78

Нашият педиатър настоява да давам биберон, за да не диша бебето през устата, защото оттам най-лесно и бързо влизат вируси, а после си има човекът метод за отучване от бибата.

Интересно ми е да науча нещо повече за гореспоменатия метод за отказване от беберона.
Juana, би ли го споделила?

# 18
  • Мнения: 6 472
Мойта щерка почна да смуче биберон на 2 месеца. Взехме ужкем някакъв анатомичен. Джвака го усилено до към 1,6г. После просто и казах, че кучето го е взело и повече не го потърси. Има перфектни зъби и захапка според зъболекарката и Grinning Детето на моя приятелка, което е на същата възраст не искаше биберон и си смучеше палеца до към 2,5 г. Резултата са изкривени предни зъби, неправилна захапка и деформиран палец до ден днешен Cry Тъй че аз съм за залъгалките от определен момент натам.

# 19
  • Мнения: 827
  Виж тук, има и някои линкове към подобни теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17311.msg331245#msg331245

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Интересно ми е да науча нещо повече за гореспоменатия метод за отказване от беберона.
Juana, би ли го споделила?
Не помня точно, но беше пак нещо с кучета - подобна история като на Лулуто

# 21
  • Мнения: 10 264
може и да е вредно но ако се сети че има пръстчета и тогава ще ви питам колко е вреден биберона. вече имам опит с отучване от пръст както и в много други теми се е писало, който не го е патил само той не знае за какво става дума. така че биберона от двете злини е по-малката. ако трябва нещо да се сучи бутай биберона "докато е време".

# 22
  • Мнения: 1 107
Нашият син не ще и да помирише биберон, въпреки че от третия ден му го бутам в устата, но съм предлагала само сплеснатите силиконови. Затова го оставихме да си смуче палеца, пък като стане на годинка и нещо ще го мажем с горчивото мазило /забравих му името/ и дано се отучи.
Иначе съм ЗА бибата, но нямаме избор.
Ако и вашето бебче не ще да засмуче биберон не се учудвай и не се отчайвай най-вече  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 518
Ицо е с обратна захапка и някой ми каза че това било то биберона и шишето/той е на 2 и още смуче млякото от шише/Незнам колко е вярно,но малко е ъпсурдно
много си е вярно даже. мъжът ми е стоматолог и от него знам.......

Моята стоматоложка отрича да има връзка м/у бибероните и захапката или изкривяването на зъбите. Явно всеки си има негова логика  newsm78

# 24
  • Мнения: 763
Явно не е добре запозната.

# 25
  • Мнения: 4 629
След третия месец сина ми отказа залъгалката. Оттогава е на етап палче  Sad Хиляди пъти предпочитам да е със залъгалка и сега се опитвам да я въведа. Имам някакъв частичен успех и се надявам скоро да стане пълен  Praynig

# 26
  • Мнения: 46 518

По-скоро е добре запозната Laughing Всичко това е генетично предопределено ....

# 27
  • Мнения: 763
Става въпрос за изкривяването на челюстта, не за захапката.  Laughing

Трябва да пратя брат ми при нея, за да мисли по-друг начин.

Нищо му нямаше на челюстта, в последствие се изкриви, защото майка ми изпусна забави момента със махането.

# 28
  • Мнения: 46 518
Моя близка на 28 години в момента е с брекети и до сега е хвърлила над 2000 лв. за тези проблеми, никога не е яла залъгалка и е кърмена до захранването. Аз съм яла мляко с биберон до 1 клас  Embarassed а залъгалката не съм вадила до 3 години- нямам никакви проблеми и захапка и зъби- всичко е иделано. С една дума- каквото е писано- това е baby_neutral

# 29
  • Мнения: 108
По-скоро е добре запозната Laughing Всичко това е генетично предопределено ....
да, има и такива слу4аи и не ме разбирайте погрешно. аз също съм ЗА даването на биберон залъгалка, но ако детето не се отучи на време /т.е. след като са му опникнали зъб4етата/ първо запо4ват да се изкривяват предните зъб4ета, а при по-продължително ползване на бибата, следват и деформации на челюстта. който не вярва, да се консултира с ортодонт.

Общи условия

Активация на акаунт