Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 137 460
  • 770
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 15 281
Що се отнася до това дали съм джипи-не, казвам Ви, че съм професор по детски болести.

Да бе, да..... Лелееееее!!!!  ooooh! Престани, моля те! Някой ще вземе да те вземе насериозно!

Като си професор по детски болести, защо ти трябва друг педиатър, на чието мнение и лечение се доверяваш изцяло?

Много съм доволна от Д-р Дюлгерова / 3-та поликлиника в Бургас / изключително добра като лекар-педиатър. Дори не и искам направления, а се доверявам изцяло на нейното мнение и лечение. Досега винаги се е справяла. Говорила съм и с други майки и всички имат високо мнение за нея. Харесва ми това, че не изписва антибиотик, когато не е необходимо.

# 136
  • Мнения: 50
Да Вие сама си отговорихте на някои въпроси - разбира се, че имам деца. Бих препоръчала да избягвате млека в които има соево или рапично масло, соев лецитин, и много важно да няма нишесте / дори и да е оризово /. Обосновката съм я направила в по-горните публикации, да не се повтарям.

Важно в млеката е следното:

съотношение казеин/суроватъчен протеин да е в съотношение 40/60 - за първите формули, за по- големите може и 50/50
съотношение алфа-линоленова/линолова к-на да е около 1:7 - това съотношение стимулира ендогенната синтеза на докосахексоева и арахидонова киселина.
Да има докосахексоева и арахидонова киселина - стимулира развитието на мозъка
Да има прЕбиотици- вече знаете защо.
Да има Селен-доказан антиоксидант. Предотвратява оксидативния стрес, който съпътства кърмачето неизменно.
Да има Нуклеотиди.

# 137
  • Мнения: 50
Тя е личен лекар на синът ми, който живее в Бургас. А аз в момента ползвам неговия акунт.
А и какво от това, че няма да ме вземете на сериозно. Ще продължите да си приказвате врели-некипели и това, а няма да имате сериозни мнения. Изглежда Ви преча с моите издържани в медицинско отношение мнения. Но ако не искате, просто няма да участвам.

# 138
  • София
  • Мнения: 15 281
Наистина е досадно.
Този профил е регистриран на 17.09.2009.
От първия ден пишещия от него говори за себе си в женски род. Какъв е този син?
Нали знаеш, че постовете остават и са видни. От първия пост от този профил е започнало едно предписване на лечение из форума. Повтарящи се постове за едни и същи препарати... за млеката на една и съща марка....  Ако си професор по детски болести-защо синът ти не ти вярва, а се доверява на мнението на друг педиатър?

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 23:10 от Vivi

# 139
  • Мнения: 50
Благодаря ти за разследването Vivi, толкова ли е трудно да разбереш. Синът ми ми регистрира профила за мен, за да ме улесни. Какво сега да се извинявам ли, че съм написала някое и друго мнение за този или онзи препарат / в който съм убедена, че върши работа / или за някое мляко, в което наистина вярвам.
Или, че сина ми е написал някое мнение от свое име.
Нали не мислиш, че мога от 400 километра да лекувам.
Абе защо изобщо съм тръгнала да ви се обяснявам.

# 140
  • София
  • Мнения: 15 281
Не е никакво разследване. Прочетох старите ти постове. Искам да знам кой е човекът, който се представя за професор по детски болести и дали не си позволява да заблуждава майките.
И колкото повече чета, а ти-колкото повече пишеш, толкова по-неясно ми става що за човек пише от този акаунт.
Ти ли, говорещият за себе си в женски род син ли,  колко е голям, ти ли си с бебета, той ли, кога ти порасна синът дето с Фризолак си го отгледала, кога със собствени деца се е сдобил, дето пак с Фризолак ги отглежда..... 
Уж ползваш акаунта на сина ти, пък после той го бил регистрирал за теб, но бил написал някое мнение от свое име....  ooooh!
В този форум пишат лекари, но не се притесняват да застанат зад написаното от тях с името си. Това проблем ли е за теб?

# 141
  • Мнения: 50
Аз отскоро / от година и нещо се занимавам с интернет /, но изглежда повече разбирам от теб от АйПи-та и акаунти. Ти си модераторка и би трябвало да ги разбираш тези неща. Наистина ли не разбираш или се правиш, че не разбираш?
Ако провериш АйПи-то ще видиш, че то е от Бургас. Синът ми живее в Бургас. Когато съм при него имам свободно време да пиша, но когато съм в София- не. Какво толкова има за разбиране? Синът ми най-вероятно е написал добри думи за своята лична лекарка, защото я харесва, както и по други теми.
Какво точно искаш да знаеш - кои неща са писани от мен и кои от синът ми, така ли?
Не искам да си правя реклама, защото не знам дали знаеш, но лекарите нямат право да си правят реклама. Именно заради това не се разкривам. А и нямам нужда от реклама, за да имам пациенти.
Повече няма да споменавам препарати или млека / независимо дали ги харесвам или не /.
Просто ще казвам / за млеката / какво трябва и какво не трябва да съдържат.
Мисля, че за Лактаната изчерпахме темата.
Това, което казах за Лактаната важи и за другите млека, най-общо.
Ще се радвам, ако майките разберат кое е важно за тяхното бебе и не се поддават на внушения.

# 142
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Kaka Mata, вземи да разработиш едно мляко, ще го купуваме Joy Ако напишеш и книга, и нея ще прочетем.
Дотогава ще ползваме Лактана, понеже не разбрах всъщност какъв му е реално недостатъкът.

# 143
  • София
  • Мнения: 15 281
Аз отскоро / от година и нещо се занимавам с интернет /, но изглежда повече разбирам от теб от АйПи-та и акаунти. Ти си модераторка и би трябвало да ги разбираш тези неща. Наистина ли не разбираш или се правиш, че не разбираш?
Ако провериш АйПи-то ще видиш, че то е от Бургас. Синът ми живее в Бургас. Когато съм при него имам свободно време да пиша, но когато съм в София- не. Какво толкова има за разбиране? Синът ми най-вероятно е написал добри думи за своята лична лекарка, защото я харесва, както и по други теми.
Какво точно искаш да знаеш - кои неща са писани от мен и кои от синът ми, така ли?

Уви, от този профил пишеш не само от Бургас.
Но, понеже други ги разбират повече от мен тези работи, помолих да потвърдят.
Не сортирай кои мнения са твои, кои-на сина ти, пишещ за себе си в женски род, защото мазалото ще стане пълно.
За мен са важни две неща-1. ти, като потребител на този форум, да не подвеждаш и заблуждаваш останалите му потребители; 2. ти, като потребител на този форум, да не обиждаш и нагрубяваш останалите потребители.
На промяна на тона ти не се надявам.

# 144
  • Мнения: 50
За качествените млека работят хиляди учени. Ако финансирате книгата може и да се съглася. Това ще ми е третата книга.
Съжалявам, че не четете между редовете, може би затова не сте ме разбрали. Всъщност ползвайте си Лактаната, при нея специално има само един по-сериозен проблем-няма прЕбиотици. Но  другите важни съставки, които по-горе изброих се съдържат в нея. Лично моето мнение е, че прЕбиотиците са много важни и аз не веднъж съм го изтъквала това.

# 145
  • Мнения: 50
Уважаема Модераторке, изглежда Ви преча, и затова ако се притеснявате от мен, защо просто не ме баннете?
Тогава ще можете да си пишете каквото желаете, без никой да Ви пречи.

# 146
  • София
  • Мнения: 15 281
И това ще стане, ако не спазваш правилата и политиката на форума.

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 786
Моля Ви ,спрете  Praynig Praynig Praynig
Аз по-горе писах -всяка майка решава сама за себе си с кое АМ ще храни бебето си и защо  Peace Очевидно млеката с прЕбиотици и прОбиотици си имат своите фенове и не е нужно да се караме кои са по-добрите  Peace
Кака Мата,разбрахме твоето мнение ,моля те само не се опитвай да го налагаш на някого (това се отнася за всички)  Peace
Нека да запазим добрия тон във форума ,това за мен винаги е било много важно  Praynig Peace Нека всеки споделя своето собствено мнение и своя опит  Hug
Искам последно да попитам Кака Мата този неин цитат кой го е писал:
Цитат
Жълтата капачка, по-скоро златистата е новата формула. Не разбирам Блонди с нейните крайни коментари, но моите деца, както и децата на много мои приятелки израстнаха с Фризолак и не виждам проблем. Ако трябваше пак да използвам АМ, пак бих използвала Фризолак - заради пребиотиците в него, които са изключително важни. А и децата ми много го харесваха.

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 08:35 от Veni76

# 148
  • Мнения: 50
Какво Ви смущава в изказването. Това беше отговор на крайното и напълно отричащо мнение на Блонди за Фризолак. Наистина не виждам проблем, при условие, че млеката на Фризо отговарят на всички критерии, изброени по-горе от мен. Какво толкова съм казала? Наистина в два-три поста защитих млеката на Фризо, защото няколко души ги нападаха и плюеха срещу тях, без да имат основание.
А Veni76, съгласна съм с Вас, че трябва да спазваме добрия тон, но и аз си имам мнение, а тук няколко майки / които се изживяват на свръхкомпетентни / се опитват да налагат марки АМ. Именно срещу тях си позволих да направя някои коментари.

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 09:25 от Kaka Mata

# 149
  • София
  • Мнения: 30 222
Цитат
а тук няколко майки / които се изживяват на свръхкомпетентни / се опитват да налагат марки АМ.

надали някой ще наложи някоя марка точно във форум. Всеки споделя опита си, а майките имат глава на раменете си и могат да вземат решения за децата си. Затова на пазара има десетки марки млека за всеки вкус и джоб  Peace

Общи условия

Активация на акаунт