детски рождени дни и подаръци за родителите

  • 2 602
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Синът ми получава всякакви подаръци -дрехи, играчки, книжки. Радва се на абсолютно всичко, а има блузи, които не иска въобще да съблече, толкова са му любими. Тази вечер изпадна в истерия, че искам да му съблека една любима блузка подарък, за да го изкъпя. Колата на щампата му била приятел Laughing Легна облечен с нея.

# 16
  • Мнения: 567
защо книгите се нареждат сред омразните от децата подаръци ? а, Anelia11 ?
моите деца обичат да им подаряват/ме книги.

дрехи също обичат по принцип.

има и много неподходящи и тъпи играчки, ако трябва да сме точни.

Изказвам мнението си единствено на база практическия ми опит.  Peace
Не съм била свидетел нито веднъж на ситуация, при която дете искрено и неподправено да се зарадва на книга, като подарък специално за рождения си ден. Възможно е да познаваме само ниско-интелигентни деца.
Децата мечтаят и за книжки, освен за играчки! Сигурно говориш за по-малки деца. Дъщеря ми дълго мечтаеше за Меденосладката енциклопедия на Мечо Пух-втори том, защото имаше първи и много искаше да "си събере" и останалите два тома и баща и да и чете. Сега с голям интерес ги чете сама. Тогава беше на 6 год. А "оная Книга за пиратите със скъпоценните камъни", я писа в писмото до Дядо Коледа и с такъв трепет чакаше дали е получил писмото й и дали ще й я донесе.  Crazy Може би като станат малко по-големи дечицата /след 5 г./ започват да се радват на книжките. И ние трябва да отключим интереса им към книжките! Това за мен е много ценен подарък! Дано да радва и децата!

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ами и аз на по-малките деца (под 2 години) обичам да подарявам дрешки - просто ми е приятно да разглеждам, особено за момиченца  Embarassed А на по-големите обикновено взимаме някакви игри или книжки.

# 18
  • Мнения: 3 034
дъщеря ми за Коледа си поръча рокля. това написа в писмото, това получи.
тази вечер им подарих по една книжка и на двете, задължително трябваше да прочетем по няколко странички от всяка преди да заспят. малката седя с книжката и я разглежда поне 5 мин. когато й я подарих ми каза 'бъя, мамо' /'благодаря, мамо'/ и ме целуна.

всъщност няма никакво значение какъв точно е подаръка, стига да се радва детето на него. едни деца се радват на едно, други - на друго. моите се радват на всичко. ако ще дъвка да им подариш, пак ще изпаднат в екстаз.
важното е да се съобразяваме с вкуса на детето, а не на майката, независимо дали този вкус включва дрехи, книги, играчки....

# 19
  • Мнения: 1 800
Ами и аз на по-малките деца (под 2 години) обичам да подарявам дрешки - просто ми е приятно да разглеждам, особено за момиченца  Embarassed А на по-големите обикновено взимаме някакви игри или книжки.


и аз имам склонност да купувам дрешки за РД на моми4енца, ина4е кога ще купя, а така имам повод Simple Smile


по темата- за няколко при4ини се сещам: родителите на рожденника са сноби и няма на4ин, показност от страна на купуващия или също 4есто се подарява нещо, което му харесва или го иска този, който купува, без да се съобразява.

# 20
  • Мнения: 6 039
Anelia11, моето дете е от тези, които най-много биха се зарадвали на книга. За улеснение на гостите ни, винаги съм казвала, че книга е изключително подходящ подарък за нея.
Познавам няколко момиченца, които изключително се радват на дрехи и аксесоари.
В повечето случаи играчките са скъпи и тъпи.
Приемете, че децата са различни и че това, което ще зарадва моето, няма да зарадва вашето и обратно.

# 21
  • Мнения: 4 841
Не обичам да подарявам дрехи. Ако щете вярвайте, но на един рожден ден миналата година едно момиченце получи три (!!!) еднакви розови рокли-балон с щампа на някакви русалки  ooooh!
Не обичам и на сина ми да му подаряват дрехи - не че съм претенциозна, но обикновено не ни улучват цветовата гама - като му подарят нещо синьо, няма с какво да го комбинираме, защото 99% от дрехите му са в зелено-кафявата гама.
Не обичам да питам и родителите - като ми завъздишат "Ох, ами той/тя всичко си има"  Whistling

Измислям разни неща, които да са нестандартни, ефектни, да се харесат на детето, да има закачка, дори и да не е най-практичното нещо на света. Когато става въпрос за приятелче от детската градина, или дете, върху което нямам наблюдения, допитвам се до сина ми, и заедно решаваме. Общо взето сме по шантавите подаръци. Случвало се е да ме гледат "особено" родителите, но в крайна сметка празника не е техен, а на детето, и е важно то да се зарадва.

# 22
  • Мнения: 2 331
Аз правя друго-подарък за детето, съобразен с възраст и интереси на самото дете и цветя за майката.Така и вълкът сит, и агнето цяло... Wink
Аз не обичам да подаряват дрехи на децата ни по същата причина, която е посочила BirdsFlu, но и още заради стила дрехи.онзи ден получихме една блузка, за която дори и съпругът ми каза, че била "твърде модерна" за нас. Outta Joint
Иначе, малките се радват на всичко, що е подарък.

# 23
  • Мнения: 3 219
Аз пък съм виждала деца на 8-9 години, момчета при това, които безкрайно много се радваха на книги - Драконологията например или някаква за магии.

Големият ми син  е на 11 и обожава книги и много се радва на такъв подарък.
Има деца, които обичат дрешки, дори и мънички . Малкия ми син се радва на определени дрехи и държи да си ги облече. Но обожава и коли, влакове и от сорта.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 861
не на всички рожденни дни е така.
има и изключения.  Simple Smile

на въпроса ти - много хора са сноби.
Вероятно е така! Зависи кой в каква среда се движи. Аз лично имам приятели и познати, които както се казва не са "цъфнали и вързали" финансово и не винаги могат да осигурят всички необходими, макар и безинтересни за децата неща. В тези случаи винаги съм питала майката от какво имат нужда. Щот' за мен пък е снобария примерно да блесна със скъпа играчка пред дете, което носи обувки втора употреба! И да, подарявала съм и дрехи (не говоря само за случаите, в които детето се радва на тях), и обувки, и ученически чанти... и други "подаръци за родителите" и не виждам нищо лошо в това.  Естествено обаче към тях винаги е имало и нещо, макар и по-дребно, което да зарадва детето лично... Ако детето е задоволено, нещата са различни...

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 12:16 от M4

# 25
  • Мнения: 5 877
Щерката много се радва на книги. Зависи какви обаче, много ясно, че не всяка тухла ще й направи впечатление. Абе и на дрехи се радва, не че няма или не можем да си позволим - просто си е кипра. Едно шарено рокле въобще няма да се приеме зле.
Според мен Ели е права - просто познаваш по-малки деца.  За дете на година и половина нещата изглеждат различно.

# 26
  • Мнения: 2 132
Подарък купувам само в интерес на детето- питам го лично какво желае.

# 27
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Повечето деца наистина се радват най-много на играчките,но към 3-4 годинки имат и вече разностранни интереси,така,че най-добре е подаръка да е съобразен с желанието на детето.Никога не съм купувала подарък с цел да се представям на родителите или да изпъквам с нещо.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 603
Децата се радват на различни неща - някои на играчки, други на книги, много се радват и на дрехи. Помните ли шапката и пушката на Емил от Льонеберя ? Понякога нещата стават любими и заради човека, който ги подарява.
Често питам родителите от какво има нужда детето, особено, ако става въпрос за хора със скромни финанси. Освен играчки подарявам и дрехи и книги.

# 29
  • Мнения: 1 341
Дъщеря ми още няма 3г., но изключително много се радва на книжки, флумастри и дрешки. Играчки отдавна не купувам, защото интереса към тях трае не повече от 30 мин.

За РД винаги питам към какво има интерес детето и се съобразявам с казаното от детето или майката, ако детето е още малко.

Общи условия

Активация на акаунт