Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 84

  • 36 204
  • 368
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 173
Благодаря ви за отзивите   bouquet . Много я мислих тази торта , да си призная отделих и повече време отколкото на тортата за моето дете. Но поех ангажимента и не ми се искаше да се излагам. На тортата не и потръгна още от самото начало . 2рия етаж е Династия - сглобих тортата ( предната вечер) сложих я в картонена кутия и после в хладилника . На сутринта отварям кутията за да я взема и замажа с маслен крем...казвам ви едва не получих разрив на сърцето . Тортата се "изсипала" още от втория блат ( бяха 5) и така си стегнала. Мислех да я снимам за да ви я покажа , обаче в първия момент инстинктивно ми идваше да я метна в коша , после реших да се опитам да я спася. Добре че кремовете на тортата стягат добре....минах с ножа под всеки блат , после отделих кремовете , естествено  средните 2 блата се счупиха  на поне 4 парчета...но . Правила съм Династия 5 пъти , никога досега не ми се е случвало такова нещо  ooooh!
 Както и да е , сега гледайки я отстрани бих променила някои неща ,но в процеса на работа това ми дойде като идея. Важното е че детето си я хареса , разпозна всички по имена , каза че "Мини имала РД затова Мики и носел цветя , че Мини имала същата рокля като нейната ( с цветчета)  Laughing...)

Фигурките не са пластмасови , моля ви се  Laughing . Мишките не се получиха добре, нещо муцуните им не можах да направя  newsm78.
Бобси всъщност са 5 торти , 3тие етаж е "дъми" (стериопор) . Умишлено го направих , за да може да си го запазят ...http://www.snimka.bg/album.php?album_id=229804&pid=12761240
Неделче доста тежеше , може би около 6-7 кг  newsm78 . 2рия етаж го замразихме , засега още хапваме детелинката ( те са ми комшии...затова говоря в множествено число. Само си разнасяме чиниите с торта ... Laughing )
Дими сърцата са пандишпан. Притеснявах се дали ще издържат Династията ( ти знаеш че се получава тежка торта) , но в средата там където се събираха сърцата ми остана малко място(около 4-5 см) и сложих парче стериопор да поеме малко от тежестта. Отделно във всяко сърце има по 3 подпорки. Издържа сглобена поне 3-4 ч , преди да  я развалим.(2 ч на стайна Т , без да кондензира  Heart Eyes )
Силрай изпекох си 5 пандишпана във формичката (имам комплекта на Уилтън от 4 сърца ), сглобявайки гледах да са на еднаква височина.(всички са с различни кремове вътре  Wink )
Панадила печене , бъркане , покриване....около 2 дни почти.
didоcia фигурките са гъмпейст + ММФ ( 50 на 50 ) . Релефа на детелината и 3тия етаж е правен с това http://www.countrykitchensa.com/catalog/product.aspx?T=1&Sho … ;productId=632238
Втория етаж е правен с http://www.countrykitchensa.com/catalog/product.aspx?T=1&Sho … ;productId=630852
Клеър много хубав Спондж Боб. Каква е тортата вътре ? За надписа - това формички ли са ( помня че и тортата за 2те момичета беше с подобен надпис )
Креми Сиси красиви неща си направила . Тортата чанта много ми хареса . Би ли споделила как я направи за да стои изправена ?
didocia от този пикник даже аз бих си похапнала . Толкова реални : постелката , панерчето с питки , сладките  Heart Eyes
Може маслото да е поддало отдолу докато си слагала цветята и затова да се е получило мехурчето  newsm78

Аз се отдавам на почивка 1 седмица след това "запретвам ръкави" ( посред лято  Laughing) и започвам да правя моите любими "китки" за предизвикателството ( надявам се да съм с 2 торти  Wink

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 18:21 от raya_рая

# 31
  • Мнения: 1 965
kremi_sisi - Браааааааааво бе!!! Страхотни торти. Без да скромничиш, моля!!!

Аз правя извънредно включване към тези които свикнаха да си купуват от платките на ФЕДОНЕЛА от Борса Слатина. Склада вече НЕ СЪЩЕСТВУВА. Фирмата е закрита. Една от мацките си е направила своя фирма със същите продукти, даже каза  че има повече неща. Новия склад се намира на ул. ПЪРВА БЪЛГАРСКА АРМИЯ - Орландовци. Имало там нещо ЛУИ ПАСТЬОР, но не разбрах какво точно. Някакъв склад има там. И се търси 1 рампа, 1 склад. Това знам засега. Като разуча повече, ще докладвам.

# 32
  • Мнения: 202
Райче,да ти кажа и аз нямах търпение да се появи тортата в темата и да чета мненията и да се радвам,все едно са за мен. GrinningДай боже и това да стане... Rolling EyesКазах ти вече,че тортата ти е невероятна.Другият път ще обясняваш как се правят тия панделки толкова бухнали.Че моите все кльопват нанякъде....Поздравления още веднъж.И аз съм съгласна,че е за конкурс. Hug
Дидосия,мечо пух е много готин.Все му се каня и аз ама.....
Креми-Сиси,как нИ тЪ бешИ срам да кажИш тия нИща......Не били хубави тортите,че я се върни назад да разгледаш моите.....Ама аз пък си ги показвам... Mr. Green
Ванче,блазе ти за уикенда.Сега кажи колко време може да се съхранява шок.тесто в хладилника.Извинявай ако вече си отговаряла.

# 33
# 34
  • Мнения: 1 965
...Сега кажи колко време може да се съхранява шок.тесто в хладилника.Извинявай ако вече си отговаряла.
1-2-3-4 месеца. Увиваш в плик и готово.  Wink

# 35
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За ММФ и шоколадовия фондан винаги се ръководя от срока на годност на основния продукт - бонбоните или шоколада - щото друго няма какво да се развали Simple Smile Пък основните продукти дори не ги съхраняваме в хладилник или поне аз си ги държа в шкафа.

# 36
  • Мнения: 1 329
Дарилка - Шашна ме с това личице, ама и аз го видях, след като ти ми обърна внимание. Не е умишлено направено.

Ванче, видя ли какви неща виждам а...много добре се беше получило..

Абе, Рая ти милост нямаш ли бе жена Crazy..Много е красива тортата, а с тия фигурки отгорееееееее...нямам думи.Чудестно, страхотно изпълнение...Заслужила си си почивката, няма как...

Clairette много хубав Спондж! Изпипан ...до съвършенство.  Peace

Дидоча....ей  престраши се и ти едни Пух и Ко да направиш - много добре направени, супер идея и замисъл..дори и кюфтенца си им сервирала...Браво!
kremi_sisi голяма производителност кипи при теб...какво правиш...Страхотно си се справила...

Аз глася една полегнала мадама на плажа за 16 г. на племенницата ми, нещо с чадъра имам затруднения.....
Пепи,
 би ли споделила тия прекрасни плажни чадъри как ги правиш?

Пробвах шпиците с клечки да направя, разни телове бучих - получава се, ама не ми харесва....

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Аз глася една полегнала мадама на плажа за 16 г. на племенницата ми, нещо с чадъра имам затруднения.....
Пепи,
 би ли споделила тия прекрасни плажни чадъри как ги правиш?

Пробвах шпиците с клечки да направя, разни телове бучих - получава се, ама не ми харесва....


Намираш нещо със сферична форма и го правиш върху нея (аз използвам едно пластмасово топче от играчките на детето). Естествено добре я обработваш с нишесте. Оставяш го поне 1 нощ да изсъхне и да приеме форма. После за дръжката ползвам част от дървени шишче. Горе на свръзката с чъдъра сплесквам едно точе и го залепям към чадъра и облизованата клечка Wink

# 38
  • Мнения: 542
raya_рая тортата е стахотна!просто нямам думи! smile3501
didocia много е готина тортата!
kremi_sisi тортите са супер!много ми допда дамската чанта! Simple Smile
всички сте страхотни!
аэ исам да се науча как се правят тези торти с покрития!веднъж вече се опитах да правя марципан варна,но беше пълен провал!колкото повече омесвах с пудра захар толкова повечелепнеше!!къде ми е грешата?

# 39
  • в семейството
  • Мнения: 404
Имам питане - дали мога да сложа малко какао на ММ , за да не е толкова бяла ?

# 40
fotka с малко какао какъв ли цвят ще стане ? Мръсно бяло?
Можеш да пробваш с малко парче и какао... Има рецепта за Маршмелоз Фондан с какао , значи става. Единственото което ме притеснява мен е да не се "пука" ММ след това , но ти казваш малко. Аз лично бих пробвала с малко парче и ако от какаото ми изсъхва ММ и става ронлива бих добавила малко глюкоза.

# 41
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз нямах успех с какаото - става ронливо и трошливо - може би първо трябва да се разтвори с вода ама да не размекне пък много тестото после не знам дали може какао да се разтваря с алкохол или лимонов сок или знам ли какво....

# 42
  • Мнения: 8 242
И аз нямах успех с какаото - става ронливо и трошливо - може би първо трябва да се разтвори с вода ама да не размекне пък много тестото после не знам дали може какао да се разтваря с алкохол или лимонов сок или знам ли какво....
Аз съм добавяла какао към готова ММ ..
Какао + доста кафява боя .. Трябваше ми нещо доста тъмно-кафяво да докарам Simple Smile Не ми се е ронкало след това.. Но какаото не боядисва кафяво, а едно такова.. точно мръчно черно.. никакво  Rolling Eyes Не е гот Simple Smile

# 43
  • в семейството
  • Мнения: 404
Значи няма да пробвам  Naughty
Благодаря и лека нощ на всички  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 373
Рая - тортата е невериятна!!!
Clairette -  Много свжарски Спондж Боб!!!

Общи условия

Активация на акаунт