Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 876
  • 321
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 0
Днес проведох тел. разговор и  е-мейли с лекар от агенцията, който ми даде тази информация.Интересно ми беше, че в предходни разговори с фирмата вносител те не споменаха, че здравната каса поема финансирането и днес след разговорите с агенцията реших, че просто от фирмата спестяват тази информация.

# 301
  • София, България
  • Мнения: 27
Не, по-скоро не знаят. Те могат само да спечелят, ако Здравната каса поема закупуването на имуноглобулина, защото повече хора биха си го взели.

# 302
  • Мнения: 256
Здравейте, аз съм носител на австралийски антиген и съм бременна в седмия месец. Вече проучих от къде да се снабдя с Имуноглоглобулин, дори се снабдих с рецепта. Но хепатоложката каза, че е по-добре да родя секцио. Честно казано предпочитам естественото раждане, но се притеснявам да пренебрегна с лека ръка мнението на докторката.
Моля, който вече е минал през това, или има по-подробна информация, да сподели дали естественото раждане крие рискове за бебето. Иначе концентрацията на вируса в кръвта ми е много ниска - 250 копия или 50 mlU/ml, ако това има някакво значение.
Благодаря предварително.

# 303
  • Мнения: 9
Здравейте, спешно търся имуноглуболин Hepatect CP 50 IU/ml за поставяне на новородено, заради заразена майка с хроничен вирусен хепатит Б. Моля, ако някой може да ми помогне, тъй като не се поръчва в цялата аптечна мрежа, свързах се с фирма  вносител, от която ми отговориха, че вече не внасят продукта, а и няма как да ми го доставят толкова бързо по принцип. Моля, ако някой може да ме насочи откъде да го купя!

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Имуноглобулина се поставя само при нужда.
Майката да си направи ПСР тест за вирусната репликация.
През 2010-2013 Имуноглобулина можеше да се закупи от Гърция или Турция, в момента не знам как е положението

# 305
  • Мнения: 9
Направена е репликация. Преди три години поставиха на първото ми дете, сега го няма никъде. Проверени са и шест аптеки в Германия, няма.

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Ще разпитам по моите "канали"

# 307
  • Мнения: 9
Здравейте, намерих Хепатекта. Сега имам друг въпрос: трябва ли да се отложи БЦЖ ваксината, след като ще се слага Хепатект и противохепатитна ваксина? Благодаря.

# 308
  • Мнения: 126
Здравейте, въпросът ми е когато е с ниска репликация вирусния товар налага ли се задължително поставяне на Хепатект заедно с ваксината?

# 309
  • Мнения: 8 585
Здравейте, въпросът ми е когато е с ниска репликация вирусния товар налага ли се задължително поставяне на Хепатект заедно с ваксината?
Да.
Австралийският Ви антиген е положителен?

# 310
  • Мнения: 126
‘Да положителен е, но съм с ниска веремия.

# 311
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
От 2013 е последният ми "опит" - тогава следящият ме професор ми каза, че ако вирусната репликация е ниска (общо 3 пъти правих ПСР тестове през бременността, като последният беше в деветия месец), няма нужда, да се поставя имуноглобулин.
При мен последно беше под 100 копия и не сме слагали Хепатект на дъщеря ми.
Веднага след раждането, нейната проба също беше положителна, но на 6 месец вече беше "чиста".
Пусках ѝ пак, когато беше на 5 - отново отрицателна проба

# 312
  • Мнения: 8 585
‘Да положителен е, но съм с ниска веремия.
Тогава, задължително, правите и имуноглобулина и ваксината.
Много моля до 6 часа след раждането- много е важно.

# 313
  • Мнения: 126
От 2013 е последният ми "опит" - тогава следящият ме професор ми каза, че ако вирусната репликация е ниска (общо 3 пъти правих ПСР тестове през бременността, като последният беше в деветия месец), няма нужда, да се поставя имуноглобулин.
При мен последно беше под 100 копия и не сме слагали Хепатект на дъщеря ми.
Веднага след раждането, нейната проба също беше положителна, но на 6 месец вече беше "чиста".
Пусках ѝ пак, когато беше на 5 - отново отрицателна проба

Здравейте, благодаря за отговора, а вашият  HbS Ag беше ли положителен?

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Да, за Австралийски антиген ми излезе положителна проба през 2010. Оттогава 3 пъти годишно следя АСАТ и АЛАТ. Австралийския антиген съм го пускала от тогава още 3 пъти - в началото на втората ми бременност през 2012, към края ѝ през 2013 и миналата година

Общи условия

Активация на акаунт