сешоар

  • 5 849
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
В по-студените дни съм му сушила  косата.

# 16
  • Мнения: 959
Чела съм за този метод на подсушаване в много книги, но никога не съм го прилагала. Суша им само косите.

# 17
  • Мнения: 8 999
Използвах сешоар, защото и двете ми деца бяха още от раждането си с много буйни коси и не винаги изсъхваха само с бърсане. Духвах ги отдалече, на слаба степен,  защото иначе се стряскаха. За тялото използвах тензухена пелена, попиваше мигновено.

# 18
  • Мнения: 1 740
Не съм използвала сешоар,доскоро ползвах тензухена пелена.

# 19
  • Мнения: 4 292
Аз пък  не съм ползвала нито тензухена пелена, нито сешоар, а само хавлия. Сешоара го включих, когато косата на сина ми стана гъста и по-дълга, с дъщеря ми още не е дошъл този момент.

# 20
  • Мнения: 4 516
Винаги ми е била странна тази практика със сешоара. Не стига, че водата и сапуна, дори и бебешкия, допълнително изсушават нежната бебешка кожа, ами и със сешоар да го духам.  Confused Това ми прилича на осоляването малко.

# 21
  • Мнения: 2 236
Не се обиждай ама мисля,че в престараването си прекаляваш!
Това подсушаване със сешоара ми звучи като мъчение в тези жеги сега.Предлагам ти да подсушиш първо себе си така и да пробваш дали е приятно...

# 22
  • Мнения: 2 090
Не съм ползвала сешоар за бебетата.

# 23
  • Мнения: 3 929
Не съм ползвала никога сешоар и не смятам, че е добра идея да сушиш кожата на бебето. Аз постилах памучна или тензухена пелена върху хавлията, която попиваше чудесно влагата.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 262
Сешоарът е любим уред на моето дете още от раждането му  Peace Шумът определено го успокоява, това го знам като метод от опитни мами  Wink Помагаше ни и при колики, тъй като загрява коремчето  Peace Естествено това би било по-удачно за зимни бебета, защото при летни температури ми звучи ужасяващо.

Освен, че го използвах за сушене на косата на моята рошава щерка, още от първите месеци, съм го използвала и именно за подсушаване на гънките, които се падат под памперса, което помага срещу подсичане или при вече подсечено дупе  Peace Не трябва да се суши от много близо, за да не се опари бебчо  Peace

# 25
  • Мнения: 5
не мисля че е добра идея сешоара. бебето е малко. по добре използвай тензух.аз лично така правя

# 26
  • Мнения: 1 354
Не се обиждай ама мисля,че в престараването си прекаляваш!
Това подсушаване със сешоара ми звучи като мъчение в тези жеги сега.Предлагам ти да подсушиш първо себе си така и да пробваш дали е приятно...


Първо няма от какво да се обиждам,ако не четеш аз не съм казала,че го правя, А ЧЕ МИ КАЗАХА ДА ГО ПРАВЯ, и понеже ми се вижда налудничево и реших да ви питам вас,защото имате по голям опит. И не виждам нищо лошо в това когато човек е чул нещо и не разбира да попита, а вие така го изкарахте все едно съм куку майка която ще тормози детето си със сешоар, ТОВА БЕШЕ ПРОСТО ВЪПРОС.
Благодаря ви за мненията.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз помислих, че става въпрос за детенце с по-буйна грива, като моето примерно  Grinning
За толкова малко бебе хавлията ще свърши отлична работа.
Който ти е дал подобен съвет май не е бил много в час  Wink

# 28
  • Мнения: 805
На мен не ми се струва удачно.
Друг е въпроса, че в нашето домакинство този уред го няма. Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 39 770
Според мен не е удачно да се използва сешоар за подсушаване на тяло на толкова малко бебе.
Аз даже за изсушаване на косата на дребното използвам рядко сешоар. Понякога му сушах косата през зимата.

Общи условия

Активация на акаунт