Мами помагайте!

  • 55 527
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 180
Милата!  Hug Нямам предложение, но исках да изразя подкрепа и да кажа, че се надявам да разрешите проблема.  Praynig

# 16
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Веднага се слага нещо студено - лед илли парче сурово месо. Обаче като мине време не знаам помага ли. Аз си разнасях смучките като търках със суров картоф обаче те бяха по врата а по окото не знам дали става да търкате.

# 17
Купи от аптеката таблетки арника (хомеопатични), да ги взема на 15 минути! Не се шегувам.
Има и крем с арника, и той помага.
Ако няма нищо друго под ръка - чисто краве масло.

# 18
  • Мнения: 6 618
Трябвало е с олио да го намаже не с лед.

# 19
  • Мнения: 31
 И все пак трябва да отиде на преглед при лекар, защото синината ще мине но такъв проблем може да стане 4е .... Надявам се да греша все пак  Hug

# 20
  • Мнения: 194
Това с лука не го прави.

За синината - олио.

# 21
  • Мнения: 113
ако искаш пробвай с масло или маргарин колкото пъти се сетите.Синините се разбиват много бързо знамго от собствен опит.Когато тренерах само по този начин се оправях.

# 22
  • Мнения: 81
Арниката е точно за това да, не съм изпробвала дали е ефикасна обаче.
Аз знам за хартиен плик. Онези кафявите. Намокря се с вода и се слага на посиненото място. Много бързо минава, говоря от личен опит.

# 23
  • Мнения: 56
На мен ми помогна намазване с мед- чист пчелен мед.
Но една приятелка ме намаза веднага след травмата, не зная дали това има значение.
От нея го знам и за дете, че помага при падания и синини.

# 24
  • Мнения: 17 546
За хематоми и кръвонасядания - крем Хепароид, от аптеката. Мирише приятно като козметичен крем, не като лекарство. Пазете от попадане в окото.
За отокът - лед.
Чувала съм и за сдъвкана среда от хляб, с която се налага окото. Приятелката ми падна по лице въху шкаф в работата, подхлъзвайки се на мокри плочки и се удари на скулата точно под окото. Сложихме и сдъвкана среда от хляб и нито се поду, нито посиня. И аз не вярвах, но е факт. При майка ти обаче вече е посиняло, така че  - другите неща.
За другото... всички почти са ти писали.  Confused Съжалявам! Hug

# 25
  • Мнения: 202
Аз знам ,че листо от кисело зеле премахва синина ама по това време на годината,за друго не се сещам,съжалявам за проблема дано да се реши по скоро.

# 26
  • София
  • Мнения: 136
Аз имах приятел спортист и той с прясно зеле ги налагаше.
Днес срещнах една възрастна комшийка в супера. Разкошна жена,
а ходи редовно със синини. Стана ми адски тъжно. За пореден път.
Да пази Бог от такива мъже Praynig

# 27
  • Мнения: 1 149
И аз съм за "АРНИКА" с потенция 30С.
Ще помогне,пробвайте-нищо няма да изгубиш.

# 28
  • Burgas
  • Мнения: 92
Благодаря ви на всички, майка ми е  взела  хипароид и се маже с него. Лекарката е казала същото, заедно с резанче лимон. Но явно трябва време за да спадне отока, и синината да изчезне. Много, много ви благодаря за съветите!  bouquet
А за проблема от който и е синината не знам в тази тема ли да говоря, но е много сложен и трудно е да се вземе решение.
Баща ми има брат който е доста по-малък от него едно 15 години. Баба ми го ражда на 40 години. Със синдром на Даун е Sad. Е той намира едно шише с ракия в старата ни къща, напива се и майка ми за да не излезе на улицата (да не го блъсне кола) се опитва да го прибере, но той я удря и така е сега в това положение. Баба почина миналата година, а дядо преди 4 години. Така, че грижите остават на моите родители. И друг път се е опитвал да бие майка ми, но винаги е имало и друг човек, но сега за белята не е имало никой. Заключва се навсякъде където има алкохол, но явно отнякъде е намерил ключа и белята става. Просто имаме един голям проблем, който не знам как ще се реши.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
За синината от личен опит ти казвам,че олио или зехтин страшно помага,но трябва постоянно да се маже насиненото място.Мажеш,като попие пак и така.Аз много лесно посинявам по тялото,а лятото ми е много грозно да ходя синя и така се оправям.

Общи условия

Активация на акаунт