Разлики между първа и втора бременност

  • 13 481
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, мами...откога не съм писала Embarassed
Интересува ме имаше ли при вас разлика в бременностите....как се чувствахте?...аз не мога да повярвам че може да има такава разлика - първият път въпрек че имах леко отлепване на плацентата в началото и трябваше да лежа 20 дни, всичко мина много леко Simple Smile А сега се чувствам направо ужасно - все едно съм постоянно болна - нямам никакви сили, постоянно ме боли нещо, раздразнителна и нервна съм..и така....и това е без да обръщам внимание на стандартните неща като постоянното гадене и прилошаване. Но тази изтощеност направо ме съсипва - а съм само в началото на 4-ти месец Sad
Как беше при вас?! И какво правехте за да се почувствате по-добре?

# 1
  • Мнения: 805
И аз втория път бях постоянно уморена.
Но е нормално - задълженията покрай първото дете не са малко.
Не мога да намеря точните думи, но някак го нямаше ентусиазма от първия път.
Не ме разбирайте погрешно - много желани са ми и двете деца, но втората бременност не ми беше така "забавна"...

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ами нормално е вторият път да има по-голяма умора, все пак се грижите вече за едно човеченце. От умора и тежест и аз се оплаквам, но пък за сметка на това нямам доста от предишните странични ефекти, уникални киселини, схващане на ставите на пръстите на ръцете, крампи, схващания, непрестанни отоци от 4-ти месец, хипертонични кризи. Този път, това го няма, но пък съм уморена повече и ми тежи, то и възрастта си оказва влияние все пак.  Blush Абе предния път бях по-голяма кифлаи глезла, определено.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 262
И при мен има голяма разлика между двете бременности. Първата бременност не усетих, беше абсолютно безпроблемна. Втората беше съпроводена с гадене, повръщане, прилошаване, умора и т.н. Добрата новина е, че това спря в края на 4-тия месец. Пожелавам го и на теб  Peace

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Първата бременност се съсипах от повръщане първите четири месеца. Коремът ми беше страшно голям. В началото на втората не повръщах, но много ми се гадеше до края на третия месец. Също така и много ми се спеше за разлика от първата. През последните месеци на втората бременност не можех да спя от болките, причинявани от разширяването на таза под натиска на бебето, а при първата бременност изобщо не съм изпитвала такова нещо.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 809
Моите бременности бяха различни.
С 1вата лежах за задържане в началото, след това нямах никакви проблеми. Много лека бременност.
2рата ми беше тежка бременност.
С 1вата повръщах в началото, нямах киселини. С 2рата повръщах в края, имах много киселини.
Ражданията бяха г/д еднакви, бързи и лесни. Само при 1вото имаш 4 вътрешни шева. При 2рото нямах никакви.

# 6
  • Мнения: 395
и при двете нямах никакви повръщания , киселини или гадения, но при 1вата се скъсвах да рева, при 2рата ме тресяха едни нерви идеше ми да убия някой
и аз при 2рата изпитвах перманентен глад и все ми се спеше, но това благодарение на сина, който не ме оставяше нито да ям , нито да спя

# 7
  • Мнения: 8 999
Бременностите ми протекоха по абсолютно еднакъв начин. Дори бях много озадачена, когато за второто ми казаха, че ще е момче. Всичко до този момент съвпадаше до най-малката подробност. Само при втората бременност след 6тия месец коремът ми имаше друга форма и изглеждах много по-спретната във фигурата.
Дори и двете ми деца се родиха точно 10 дни преди термина, с еднакво тегло и дължина /до грам и милиметър!/.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 345
Чувствам се по коренно различен начин.
Първият път се чувствах страхотно,въобще никакви грижи,освен тежестта,а сега е нещо ужасно просто-непрекъснато ми е лошо и ми се гади,дори вода не ми се пие,забравям много,въобще с една дума-нищо общо!

# 9
  • Мнения: 16
втората ми бременност е по- тежка. и страховете ми са повече. определено се чувствам по-различно. при мене също липсва ентусиазма от първата бременност.

# 10
  • Мнения: 11 607
Всяка бременност е различна, не бива да се сравняват и да се приемат като отделни, самостоятелни порцеси......

Определено първите 2 пъти не повръщах, третият път ми се случи 1-1ствен път. Първият път нямах проблеми с умората, но с втората - до обяд просто не бях аз - все бях на легло. Третата бе средна хубост. Има, има прилики, но определено си има и своите разлики. Общото и трите пъти,че не са ми се появили петна по лицето напр. , нямала съм проблеми с износването, оттоци и трите пъти преносих, въобще не мога да кажа,че са били и само различни......

# 11
  • Мнения: 23 062
Чувствам се по коренно различен начин.
Първият път се чувствах страхотно,въобще никакви грижи,освен тежестта,а сега е нещо ужасно просто-непрекъснато ми е лошо и ми се гади,дори вода не ми се пие,забравям много,въобще с една дума-нищо общо!
И аз съм така: първия път около два месеца гадене,но после все едно не бях бременна.Сега ужасно гадене,никакви сили,наистина се чувствам като болна,тежи ми и тн.Аз си го обяснявам с възрастта и ощата физическа форма.

# 12
  • Мнения: 1 715
Имах две напълно еднакви безпроблемни бременности.Чувствах се страхотно без гадене,киселини и всякакви други неразположения.

# 13
  • Мнения: 6 026
преди време пуснах подобна тема "еднакво ли протичат",почти всички отговориха че са били напълно различни

# 14
  • Мнения: 755
Абсолютно различни са и двете ми бременности. Първият път нямах гадене, главоболие, припадъци , но за сметка на това  пък бях страшно нервна и непосима. ooooh! Tired Този път имах първите екстри в първият триместър , но затова пък сега съм една блага и добричка, Mr. Green като прибавя и по-голямата умора и амортизация на тялото , но това са подробности някакви   все пак. Mr. Green Peace Mr. Green Важна е каузата! Peace

Общи условия

Активация на акаунт