Пилешки рецепти

  • 5 692
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 832
още една рецепта за пиле с кронфлейкс /малко по-различна/
пилешко филе
масло или маргарин
натурален корнфлейкс - 1ч.ч.
сухи копър и магданоз - по 1с.л.
чесън и лук на гранули - по 1ч.л.
черен пипер - на вкус
кисело мляко и майонеза/за сос/
корнфлейкаса се смиля в блендер /или с бутилка се начупва/ заедно с подправките.
пилешкото филе се подсушава, /за да не се пързаля мазнината/  и се маже с маслото /маргарина/ оваля се в корнфлейкса и се слага в суха тавичка. Пече се на 200 градуса.
Ако остане от панировката се забърква сос от нея със кисело мляко и майонеза.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 832
пиле със сметана
нарязано пилешко месо се запържва в мазнина, когато побелее се слага соев сос и една кофичка заквасена сметана.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 154
Най-простото ястие....
Пияно пиле с картофки  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Пилето се посолява и се натърква с олио и червен пипер. Слага се в йенска тенджера,налива се 1/2 бира и 1 к.ч. вода,слага се капака е се слага във фурната на около 180градуса за около 1 1/2часа. После около пилето се нареждат нарязани и осолени картофки,пак се слага капака и се допича до готовност на картофите....


Става страхотно, аз му добявям и топено или пушено сирене.

# 18
  • Мнения: 5 183
Пияното пиле си заплюх.   chef Peace
Ще пробвам и с топено сирене, и без.

# 19
  • Мнения: 5 001
Бяло пилешко месо се задушава на хапки в олио,колкото да се запечата месото.Вади се и се прехвърля в йенска тенджерка.
В същата мазнина се задушават и гъби.И те се добавят при месото + малко масло.
Слагам няколко триъгълничета топено сирене,черен пипер,сол.Заливам с готварска сметана и пека на 180 градуса.Накрая преди поднасянето поръсвам с настърган кашкавал-да се разтопи от топлината на порцията....Гарнитура - задушени зеленчуци.

# 20
  • Мнения: 759
Само да спомена, че днес правих пилешкото със соса от синьо сирене! Става разкош  Party

# 21
  • София
  • Мнения: 4 141
Най - лесно и вкусно за мен е:

Пиле с пушено сирене и гъби

1 пиле нарязано на порции
около 200 гр. печурки
1 пушено сирене

Гъбите се почистват и нарязват в йенска тавичка в/у тях се реже половината от пушеното сирене отгоре се подрежда осоленото пиле и останалата част от пушеното сирене, поръсва се с черен пипер на вкус и полови чаша вода (не много, защото и гъбите отпускат). Пече се в предварително загрята фурна на 200градуса за около 50 мин. Поднася се с пържени картофки.
Става разкошно имам приятели, който винаги ми поръчват да го правя като идват у нас.

# 22
  • София
  • Мнения: 708
Момичета, страхотни сте  Hug
Още тия дни мисля да си спретна някое от предложенията, само да имам време.

# 23
# 24
  • Мнения: 155
аз съм по шантавите рецепти, от друга страна съм много ангажирана през целия ден, а всяка вечер моите искат да си хапнат готвено, затова ги подбирам и по-бързина Нищо по-дълго от 40 минути - от измиването до сервирането, освен в събота и неделя

пиле по японски
Пилешко филе се нарязва на хапки Прави се марината от равни количества саке (аз го замествам с водка) и соев сос Месото се накисква за около 10-15 минути През това време приготвям гарнитурата сварен в подсолена вода червен ориз овкусен с малко зехтин и нарязан магданоз
 Месото се нанизва   на шишчета и се пече в леко намаслен грил тиган за по няколко минути от всички страни   

Бързо пиле с кайсии
Порционираното пиле се нарежда в йената, отгоре се нареждат кайсийте от един компот Заливат се с част от сока и с половин чаша бяло вино Поръсва се с горе долу половин пакет суха гъбена супа и със смлян черен пипер Престоява около 10 минути и се пече на средна фурна до готовност Ако се наложи се долива от време на време с разредено 1към1 вино с вода

и още една любима наша рецепта Ако не се лъжа Татяна Лолова я беше правила в едно предаване  newsm78
4 пилешки бутчета предварително посолени и подправени с бял пипер се нареждат в леко намаслена тавичка Залива се със сока на 1 портокал и се пече до готовност

А ако ми остане от предния ден печено пиле
"китайска" пилешка супа
Отделям месото С готовите кубчета правя бульон в количество като за супа Слагам един пакет замразен китайски микс, добавям пиленцето, фиде, подправки, малко соев сос или уочестър   Ако ми се играе някои път правя тънък омлет нарязвам го на лентички и ги добавям преди сервиране

 Тези рецепти малко шашкат на пръв поглед, но вкусът им е проверен и е уникален Дори и синът ми ги яде

# 25
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
За диетичните
пиле с тиквички.
Бяло месо на парчета се задушава с малко мазнина  в тефлоновия тиган после добавяш тиквичките нарязани на кубчета .слагаш капак и на бавен огън до готовност на тиквите.
поръсваш с копър

# 26
  • Мнения: 21
 Моята любима рецепта е " Пиле с портокал и млечни картофи"
Пилешките гърди се " мариноват " с  сока на един портокал, къри и сол. Оставят се в хладилник за няколко часа. Пържат се в тиган. Гарнитурата е от картофи обелени и нарязани на колелца, който се бланшират в гореща вода за няколко минути. Отцеждат се. Прибавя се прясно мляко , масло, сол и мащерка. Варят се докато омекнат.

# 27
  • Мнения: 155
аууу, това последното май ще ни хареса и на нас LARAS   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 251
Пилешки жулиенчета с бадеми .
Нарязва се филето на жулиенчета и се слага в сгорещена мазнина и се разбърква, като добие бял цвят се слагат гъбки, после шунка или бекон, мариновани краставички -всичко нарязано на жулиени пак. Поръсва с малко соев сос, пикантина/аз я отбягвам/ или подправки по избор. Накрая пускам една шепа филирани бадемчета. Като го сервирам , още топъл го поръсвам с настъргам кашкавал.

# 29
  • Мнения: 143





Аз приготвих ,,Пиле по гръцки,,  Стана страхотно и е много вкусно!





Общи условия

Активация на акаунт