Помощ, много ми е лошо!

  • 4 627
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 368
Съчуствам ти, мила! Аз бях така през цялата си бременност, гадене, повръщане, имаше дни, в които не можех да задържам никаква храна. Трябва да си пчиваш повече, така че както и другите са те посъветвали, вземи си болничен и си почивай.Пий повече течности, на мен айряна ми се отразяваше много добре. Лека бременност ти желая!

# 46
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Знам, че сега не вярваш, но ще му дойде края на това състояние след края на трети месец.Неразположения всякакви може да имаш през цялата бременност, но положението значително се облекчава след трети месец.Аз бях 'парцал' във всякакъв смисъл, чудех се как ще избутам деня, камо ли седмицата, като раждали жени ме успокояваха си казвах, че на тях им е лесно, че не е било така при тях...., но ето че една сутрин пак се освестих себе си....ще мине и замине Flutter  Hug

# 47
  • Мнения: 143
Аз бях така първите 3 месеца - мислех си че няма да оживея (припадах много). Вземи си болничен първо. После консултация а АГ.
Аз вземах едни хапчета против повръщане, но ми помогнаха само първата седмица на приема, после като чели им свикнах. Казват се EMIL и са към 10-12 лв.
За повръщането също знам вода с лимон и кола с лимон.
На мен не ми помогна нищо и като влязох в 4-тия месец се родих.
Засега първите три месеца си остава най-гадното нещо от цялата ми бременност.
Кураж мила, ще мина.
 Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 2 013
Ох,на мен никога не ми е ставало лошо,нито съм повръщала и не мога да знам какво ти е,но се надявам скоро да мине.Наистина е най-добре да си вземеш болничен.
И поговори с доки.
Успех и бързо да се оправш и да мине.  bouquet

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 181
Не се притеснявай ще мине този период. Аз бях също като теб. Мислех си , че това никога няма да свърши. Изкарах първите три месеца само на натурални сокове , отслабнах с 3 кг. и приличах на мъченик, е вече влязох в 9 месец и мога да ти кажа, че си го спомням този период като лош сън. Все пак се посъветвай с АГ , защото една моя приятелка я бяха приели в болница точно заради повръщане.

# 50
  • Мнения: 438
 По отношение на деган-а - не зная кой нормален лекар може да го предпише, при положение, че не се препоръчва при бременност, особено през първите три месеца от бременността.
  Degan

# 51
  • Мнения: 13 850
Все пак се посъветвай с АГ , защото една моя приятелка я бяха приели в болница точно заради повръщане.

подкрепям този пост
задължително се консултирай с лекар, нека ти направят кръвни и следят нивото на ацетона в урината.
Доста е опасно честото повръщане...

# 52
  • Мнения: 919
Моля Ви дайте ми съвет, в началото на 3 месец съм и вече трета седмица едва съм жива - напрекъснато ми е лошо и повръщам, почти не се храня и нямам сили, а трябва да ходя и на работа. Моля Ви за съвет и предварително благодаря!
Щом си в третия,скоро ще мине.Аз пиех глюкоза.Не че много помагаше...Стискаш зъби и това е.Но ако много повръщаш,внимавай да не се обезводниш.Тогава слагат системи.

# 53
  • Мнения: 118
Все пак се посъветвай с АГ , защото една моя приятелка я бяха приели в болница точно заради повръщане.

подкрепям този пост
задължително се консултирай с лекар, нека ти направят кръвни и следят нивото на ацетона в урината.
Доста е опасно честото повръщане...
+ болничен задължително.Успех!

# 54
  • Мнения: 9 973
вземи си болничен,работата ще почака

# 55
  • Мнения: 13 850
и... за болничния не се сетих....
Мен ме приеха в болницата за седмица - бях в 8-ма седмица , като теб,  с загуба на тегло, лоши показатели, ацетоон, жълта - така а се каже ме "оводниха" с физиологичен и витамини  и след това ми дадоха месец болничен.
Моля те подходи по сериозно към проблема...

# 56
  • Мнения: 1 103
Първо си вземи болничен  Peace повече почивка,спокойствие,витамини и храна Hug
Съгласна съм с казаното.

# 57
  • Мнения: 33
и аз да кажа за моето гадене, което е през целия ден, но не повръщам. само ми се гади постоянно. понякога ми минава от зелени ябълки. в 12 седмица съм, пия утрогестан и се надявам скоро да ми мине. имал ли е някой като моя проблем??

# 58
  • Мнения: 8 163
Спокойно, мушмулка, ще мине. Организмът ти приема плода като чуждо тяло (той не че е друго, де) и реагира. При някои тази реакция е по-остра, при други - по-лека.

Нали можеш да се храниш и да приемаш течности?

Пробвай и с газирана вода.

# 59
  • Мнения: 33
фея-кръстница, благодаря за бързия отговор. от газираната вода получавам много киселини. понякога направо едва се сдържам. иначе се храня, макар че от повечето храни ми се повдига, си ям през 3 часа по малко и това като че го подтиска малко.

Общи условия

Активация на акаунт