По градинки и полянки , пълно с Майски бебчета и майки . Тема 2

  • 10 397
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И аз минавам само да се разпиша,.
Днес в Южния беше много приятно - докато Ого се посипваше с пясък в Розариума, ние с бебка си седяхме на сенчица. Утре ще повторим.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Добър вечер и от мен.Наядени сме и сега мъркаме в татко.
За ортопеда - споделете опит. На нас педиатърката ни даде направление, каза да отидем с него при един ортопед тук - в "Дружба" и той щял да ни даде направление друг за специалист в Горна баня. Защо това разтакаване  newsm78 Днес минах при този ортопед, защото мислех, че просто ще трябва да ми даде другото листче, но се оказа, че трябва да прегледа бебо и се отказахме. Какво излиза сега- че ще има два дублиращи се прегледа ли? С това направление, което имам не мога ли просто да отида в Горна баня?

rosita__ и ние спахме цял ден днес, макар че се будихме за хранене. НЕ знам какво ще правим през нощта- сигурно ще се носим на ръце.

Да ви питам още нещо доста обсъждано. Бебо много се дави през нощта в слюнката си. То е едно хъркане, едно чудо, имам чуството, че се задушава. Даже 2-3 нощи се задавя и скачам в полусън да го вдигна. Имам усещането, че ако го оставя просто ще са задуши.... Знам, че е нормално, но взех вече да се плаша. Чудя се да не му е запушен носа , но не виждам секрет, освен това само през нощта е така. вдигнем ли го сутрин- все едно нищо не е било.

Освен това бебо много хълца. По 10-15 минути 2-3 пъти на ден. И това ме притеснява леко, защото обикновено повръща и ме е страх да го оставям за повече от 2-3 минути сам, ако е буден и активен.

lianka не знам как се справяш сама и с две деца....  Peace

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Хайде и аз да се разпиша  Simple Smile
Аз съм леееко луднала, ама все някога ще се оправя. Виктор пак ми спи на ръката. Само да го сложа да си легне и надава вой. Даже не спи в момента, а дреме. Полуотваря очи, ориентира се в обстановката и пак задрямва. А аз съм #Crazy
От снощи и цялата нощ яде през максимум 2 часа. ..... Та той яде по 10-11 пъти.
На всичко отгоре баткото пак е болен. .... Цари пълен хаос и безредие, а аз се влача с един кървясал наркомански поглед. Идилия.

Веселбата вкъщи е същата, но главното действащо лице е малката фея. Баткото е с кашлица и сополи 4 дена, всички се налепихме от него,но лошото е, че и дребната също има хрема и започна да хрипти и вади сополки. Днес ги помъкнах и двамата при педиатърката. Добре, че ме съжалиха хората и ме пуснаха първа с диванетата. Оставих 40 лв. в аптеката за хапове и мазила.
Утре ще идва ортопед вкъщи да види Ема, частне преглед. Д-р Янакиев - пловдивчанки го знаят. Вече ходи по домовете с подвижен ехограф. За баткото си изпросих малко нахално направление, че е здрав дюстбан и ще видим дали няма да се наложи да поръчваме спец. ортопедични обувки като го види д-р и него.
Отивам да се правя, че спя. миналата вечер беше ужасна. Тази ще е същата. Още не заспала мадамата. Мъчим да се пресипм от 21,30 ч. - вижте кое време е вече, а тя само реве или имитира, че е заспала за няколко минути и надава вик.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 395
desive и моят хълца много. На всичкото отгоре го прави най-често точно след хранене и на всяко хлъцване (а той милият целият се тресе не всяко) връща. И като похълца 15-20мин след това плачем за храна, че дали въобще нещо му остава в коремчето от предното не знам  newsm78
За давенето още някой беше писал преди. Засега всеки път, когато се дави, се е справял сам. Аз седя нащрек с две ръце на сантиметри от него като орлица да помагам, но се сдържам и изчаквам, малкият герой не е имал нужда от помощ и ме успокоява. А си се дави редовно. И нашата главичка е така дълга назад, та и по гръб да го сложиш главичката е винаги настрани, та съвсем се успокоявам  Peace

# 19
  • Мнения: 2 172
Гледам,че пишете за дълги главици.....и ние сме в отбора на пъпешите  thumbsup  Все е на една страна и то само на едната.....имам чувството,че ще му се сплеска физиономията там. Абе не е фатално дълга главата,просто е леко заострена назад и му е по-удобно да я извърти настрани  Crazy

# 20
  • Мнения: 68
desive, почвам да си мисля, че нашите деца една майка ги е раждала  Laughing
всичко което пишеш се играе и у нас. денем ако заспим изобщо, спи като пънче, обаче вечер е едно давене, проплакване, стряскане...направо ми иде да се гръмна  #2gunfire
а хълцането ни е екстра след повръщането, после тотално се изнервяме, че сме хълцали, че почваме да ревем..горкия много е заблуден

dendri и ти си ми слабост, ама да вземен да се видим, не сме ли наблизо  newsm78

и специално за моята любима приятелка Сиска
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12809404

и Сиска, ако продължаваш да ме смайваш с организацията си (с 2 деца) скоро ще ти пратя и моето, аз аз ще ходя да изкарвам пари (това поне го мога) и ще ти пращам да глезиш децата  Laughing

P.S. И нашата глава е такава, добре че има и девойки с такива глави, че иначе кой ще го вземе моя ревлив син  Joy
 Joy Joy

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Добра нощ и от мен (реших да оборя Сиска и да се разпиша),
момичета шапка ви свалям за стройната организация   bouquet
За нашата къща мога да кажа че такава липсва, уж аз съм човек организатор по душа и признание, но явно с моите две теленца немога да се справя. Затова явно разходките ги правим с колата, най ми е лесно да натоваря двете момичета и бързо стигаме от точка А до точка Б  Embarassed
За прането, през ден има една пералня на момичетата и една наша, как ги събиране идея си нямам, добре поне че обожавам да гладя и това е любимата ми част от домакинстването  Crazy
За памперсите сме на hugges, много съм доволна от тях, тъй като тях ползвах с каката като си бяхме в България. Реших да не експериментирам с нови марки.
Йоана все още ми отказва залъгалката и немога да я накарам да я приеме. Идеи имате ли как да я излъжа, за да не ме ползва мен за залъгалка.
Другата седмица ще я водим на ортопед, а вече се оглеждам откъде на и купя ваксините, които сме решили да и слагаме (освен Пентаксима ще слагаме и пневмококовата). Напълно бях забравила вълненията около ваксините и реакциите след това  Simple Smile
Приятни сънища от мен, всички спят спокойно и аз отивам  smile3524

# 22
  • Мнения: 30
Добро утро на всички! sunХайде да си пийнем по едно кафенце?  food010Е мойта маймунка май няма да ме остави да го изпия,но после като я сложа в количката и хайде на разходка,та поне навън да пия.Лек ден на всички и много усмивки през тоз слънчев ден.  grinning039

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Добро утро и от нас!
След малко се качвам при комшийката да пием кафе по бебешки. Нейният юнак е роден януари.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Добро утро и от мен.
 Къщата ошетана, изпрано и  изгладено, по някое време ще наготвя, но сега хващам улиците. Като гледам какво слънце се е облещило навън, не се знае какъв мор ще е днес.
Гого-Мого започна да разрежда храненията, за моя радост. След като го нахраня към 9 - 9 и нещо вечерта вече става след 3 часа. Пу-пу, още малко и ще започна да се наспивам като белите хора. И той  хълца. Още от болноцата си  тръгнахме с тази екстра  ooooh!
За ортопеда- на мен ми казаха че след третия месец се ходи, защото тогава най-добре се виждало. На 6-я също  newsm78
Ваксина ( Пентаксим) ще му слагам след 3-4 месец. Нали е недоноско.
Арее, хващам пътя. Лек и усмихнат ден  Hug

# 25
  • Мнения: 367
Здравейте мацки , лоча тук една голяма чаша с безкофеинка и ви чета  Hug
Е не мога да не се изфукам и да кажа че вчера нямахме никакви колики. newsm47
Чак ми е странно . Спахме от 8.30 след банята и чаааак в 2.30 се събудихме да папкаме. После в 5.30 и в 8.30.
Наспах се като простак направо съм марулка.
Обаче това сигурно е само тази нощ newsm12

Аркси мерси мила за инфото за инжекциите. Къде си ги слагаш - около мястото на проблемната вена или  newsm78
В края на седмицата съм при личната и ще я питам че май от кремчетата няма ефект - още ме боли и е подуто.

Поздрави на майките на пъпешите Joy и аз съм в отбора  hahaha

Елфичка
честита шестица  Hug не сме и очаквали друга оценка от теб.

Лоран Хол голям хубавец твоя бонбон. Какви големи очи , изписано носле и устичка ... пу пу пу .... Hug Hug Hug  

И моя беборан хълца обаче пие вода и се оправя с две три глътки.

Туй от нас засега  Heart Eyes

Хубав ден момичета  Hug Hug Hug

# 26
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ели, вероятно при теб ортопедът е предвиден след третия месец, точно заради недоносването. По принцип се прави една профилактика след 40-я/50-я ден и една след 5-я месец. После викат като проходи /не е задължително/ и към 2-та годинка, за да видят за плоскостъпие.

Фелина, ако знаеш как ви завиждам за режима и коликите ... хвърлям розова завист - да знаеш  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 826
Здравейте мамета. Hug
Нахраних малката принцеса и след малко на разходка... трябва до Доверие да ходим с Борис... той на зъболекар, аз за кръвни изследвания (полагат ми се, така и така съм там-ще си направя). Та за това, на смени ще бъдем в градинката с нея.
Рада за втора нощ се буди и иска да хапва в 00ч. в 4.00ч и сега в 8.30ч. Точно като вчера Heart Eyes Може би си прави собствен режим Grinning

# 28
  • Мнения: 43
Добро утро и от мен
Ние сме си в къщи, отложиха ни за петък. Лекарката каза,че ако положението е сериозно ще предприемат направо и операция.Дано се разминем само с една,но малко вероятно.
Сложих малко снимки в общото албумче, да ни видите и нас.
Имаме много лош навик-през деня спим , а от 7 часа вечерта до 1 - 2 плачем вече не издържам.
Ами това е.

# 29
  • Мнения: 626
Добро утро и от мен .
Малката вчера ме побърка цял ден само плака , не ска и да спи. Дам и да суче след 5 мин заспи щом я сложа в креватчето ококорва очички и дотук със спането. Успя да заспи чак в 17 и спа до 20ч. след банята и много рев заспа в 1 часа . Какво беше това чудо не знам .Сега съм като парцал и само се чудя къде да полегна.

Общи условия

Активация на акаунт