отваряйте си очите в МЕТРО

  • 10 890
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 855
Ами в тази криза как иначе ще си докарат клиенти...
А ние с малките деца сме едни от най-честите посетители, тъй като  памперси ,каши ,млека и пюрета са на доста ниски цени, а това са стоки ,които често се пазаруват,а покрай тях и други неща и  ето ти сигурен оборот!

# 16
  • Мнения: 2 401
Да, ама вече не. Памперсите, които купувам в бебешките магазини бяха с около 10% по-скъпи в Метро вчера. Как става това упражнение не знам.

# 17
  • Мнения: 305
Аз преди два месеца влизам за два комплекта чинии, който бяха на промоция двата за 50лв. на касата ми казват цената на едниния умножено по бройката, тоест 2 и аз " ааа, не не, не давам повече от 50. Видях ги много добре в брошурата" касиерката "ооо, извинете, аз не знаех, че са на промоция" Mr. Green
Моля, простете!
А на майка, преди 2 години и таксували 6 вместо 1 хляб. те милите на месец не ядат 6 хляба Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1
аз така се прецаках с една дамаска за холна гарнитура.Пишеше 120  лева и едвам се прежалих,а на касата ми вика 160!!Направо я върнах и си излезнах.Ега ти дамаската!

# 19
  • Мнения: 803
Разбирам, че с тази забрана отдавна не сте влизали в Метро, но от 1-2 годинни там настъпиха промени...към лошо.
Ще споделя какво ми е направило впечатление, въпреки че може да сте го коментираи вече.

Първо - асортимента: Изчезнаха доста качествени стоки и ги замениха боклуци. Не знам, доставчиците ли се дръпнаха или тези, които подбират стоките са некомпетенти кадри, обаче качествени и нескъпи продукти бяха заменени с Аро и подобни с несъответсващи на качеството си цени.

Второ - етикетите...внимавайте с цените. Дори и да сте информирани, тези по-едри цифри без ДДС заблуждават. Колкото до различно обявени цени и това, което е на касата е резултат от грешки.

Разфасовките-много продукти, които сте свикнали да купувате на бройка, вече са опаковани по 3, 4, 5 и повече. Не разопаковайте и дори не пипайте тях. На касата ще излезе цената на опаковката. Ако не го забележите-горите.

Цените - много от продуктите, които се славеха като най-евтини в Метро/препарати, козметика, хартии/ вече са по-скъпи дори от квартлания супер. Знам причината, но ще си замълча.

Качеството на хранителните продукти е снишено - поради по-малкото клиенти и по-слабия оборот много пресни и охладени стоки залежават. После те се връщат на доставчиците, замразяват се и отново ни се предлагат.

Акциите - много от участващите в акция стоки реално не са с намалени цени. Това се отнася за сезонните стоки, и задължително за Аро-продуктите. Не купувайте и големи количества в акция. След две седмици едни и същи стоките пак са в "промоция"

Служителите - не разчитайте на тях за помощ или консултация. Тези с жълтите манти са мърчандайзери/представители на доставчици/.Ако ви обърнат внимание и са "съвестни" ще ви насочат към продукт на фирмата, която представят, а не към най-подходящото за вас. Другите-с белите, са метро-служители и ще ви подминат. Биха обърнали малко внимание с досада ако сте голям клиент, който иска да му се свали едно пале с лютеница, например.
Има и още, ама хайде да ни ви досадя, пък и Метро трябва да има малко клиенти, все пак са най-голямата верига.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296

Цените - много от продуктите, които се славеха като най-евтини в Метро/препарати, козметика, хартии/ вече са по-скъпи дори от квартлания супер. Знам причината, но ще си замълча.

Като си почнал,давай докрай...Много ми е интересна причината за тази разлика,наистина.  Thinking

# 21
  • Мнения: 803
Еvka
Некадърност и корупция.
Ако мнооого ти е любпитно, мога да ти изпратя повече на лични. Защото ще се изсипят тук едни обвинения: ти откъде знаеш, имаш ли доказателства, само там ли е така, кои са и т.н. А темата не предполага това ровене.

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 461
По повод на децата: една майка от форума беше пуснала жалба в Комисията за защита от дискриминация и те ги глобиха 500 лв.  Laughing, и отмениха тази им "политика". НО: Децата влизат на наша отговорност. Все едно навсякъде другаде е на чужда. Има табела е гооолеми букви на входа. Peace
Иначе и на мен са ми маркирали цена, различна от етикета, но видях в колата и не ми се разправяше. Приех, че аз нещо съм проспала и не съм видяла добре (което, със сигурност, не беше така). Явно това е част от "новата им политика" на обслужване.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 854
Дедо, то каквото и да кажеш за МЕТРО сигурно все ще е вярно.Факт е наистина, че служителите им са под всякаква критика, но за парите които им плащат и работата, която вършат предполагам е нормално.Колкото до по-висшестоящия персонал - думи нямам, бях преди години на интервю за висока позиция и честно казано не бях попадала на по-високомерна HR от тази, която водеше интервюто.Прекъснах го по най-бързия начин и си тръгнах и не искам и да чувам за тях.
Когато детето беше малко бях изпратила мъж ми да напазарува препарати и ми донесе препарат за стъкло с марката "АРО", на който имаше печат "МЕТРО 1, за вътрешно /или служебно/ ползване".

# 24
  • Мнения: 803
Veka
добре ти се е случило, че не си попаднала в "колектива" там.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
Еvka
Некадърност и корупция.
Ако мнооого ти е любпитно, мога да ти изпратя повече на лични. Защото ще се изсипят тук едни обвинения: ти откъде знаеш, имаш ли доказателства, само там ли е така, кои са и т.н. А темата не предполага това ровене.
Благодаря ти,интересно ми беше да разбера...как корупцията влияе на цените на шампоаните и праха за пране,примерно.
За некадърността спор няма,шири се повсеместно,и Метро не е изключение.Имам приятелка,която е работила там преди години.
Изказвала се е доста отрицателно за организацията и колективите там...а на мен ми беше от любимите магазини,това-преди 5-6години.

# 26
  • Мнения: 218
И при нас имаше интерсена случка и то много наскоро може би преди 2 седмици в Метро.
В количката освен другите неща, които бяхме напазарили имаше 1 бутилка водка , 1 бутилка уиски и 6 туби по 10 л. минерална вода. Касерката без да искала маркирала 6 бутилки водка и 1 минерална вода ooooh!
Добре, че съпруга ми е погледнал докато уж само маркирала водата сметката надхвърлила 300 лева #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 986
минзухар, отдавна памперсите в Метро са по-скъпи отколкото в Била, например. Аз още миналата година се прецаках с 3 двойни Джъмбо пакета. Sick

# 28
  • Мнения: 3 157
Може би зависи от марката памперси.Либерото поне засега в Метро са най-евтини.31лв и стотинки,в Билла са 36 или 37лв.

# 29
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Винаги съм проверявала касовата бележка веднага след касата, още преди да изляза от магазина. Случвало се е и да ми маркират 2 вместо 1 бройка.
Премахнали са забраната за деца, клиентския поток е намалял (както разбирам), а още ли изискват онези МЕТРО карти, без които пазаруването е невъзможно?

Общи условия

Активация на акаунт