Пране или почистване на стари юргани, как?

  • 24 195
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Отживелица, ама как топлят само. Тия олекотени завивки за мен нищо не струват.

За мен също нищо не струват завивките от по 15 лв, натъпкани с изкуствена вата и масово използвани у нас. Купи си истински юрган, с истински гъши пух и тогава ги разправяй тези.
Спала съм и с вълнен юрган- ми освен, че тежи доста, топлината му изобщо не е същата като на завивката с гъши пух.

Права е Тарталета за завивките, ако си купиш качествени ще ги ползваш дълги години, а за комфорт изобщо няма база за сравнение. А и много е трудоемко да се занимаваш с такова нещо, а и аз лично не обичам тежки юргани. С ония старите ме завиваха като малка, ами ако щете вярвайте, но не можех да мръдна с това чудо, така ме притискаше, оттогава ги мразя тези юргани. Друго си е гъшия пух, спинкаш като в обалците, а топли страшно много.

# 16
  • Мнения: 5 207
За мен също нищо не струват завивките от по 15 лв, натъпкани с изкуствена вата и масово използвани у нас. Купи си истински юрган, с истински гъши пух и тогава ги разправяй тези.
Спала съм и с вълнен юрган- ми освен, че тежи доста, топлината му изобщо не е същата като на завивката с гъши пух.

Сигурно си права за тези с гъши пух, но на мен са ми прекалено скъпи, така че се задоволявам със старите юргани. Не всички сме толкова богати, че да си позволим качествен пухен юрган, подчертавам качествен. И, моля те, не с този нетърпящ възражения тон - тежък, отживелица... Е, върши идеална работа... стига да не искаш да го переш.  Mr. Green

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Има една приказка: не съм толкова богат, за да купувам евтино. Да, пухените завивки са скъпи,но са качествени и ще се ползват дълги години. Иначе всеки си знае хавата и си преценя как да си харчи парите.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Ма моля ви се! Какъв нетърпящ възражения тон  Shocked Да не си мислиш, че имам колекция от скъпи юргани?! Просто в даден период съм имала възможност и съм си купила два юргана, които ползвам вече 5 години и смятам, че ще ползвам поне още 10. В момента не бих си позволила да дам 100 Е за юрган  Naughty
Мисълта ми е, че алтернативата на дебелите вълнени юргани не са само и единствено качествените споменати от мен завивки- има и памучни одеала, които топлят достатъчно. Освен това зависи на каква Т се спи през зимата, топло ли е жлището по принцип и пр. Не се хващайте за думата!

# 19
  • Мнения: 5 173
Казвате, че са скъпи юрганите с гъши пух, та, за каква сума говорим Thinking?

# 20
  • Мнения: 1 919
Казвате, че са скъпи юрганите с гъши пух, та, за каква сума говорим Thinking?
http://nani.bg/product_info.php?cPath=900023&products_id=900176

 Whistling 350лв пише тук и 390 за двойна.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Казвате, че са скъпи юрганите с гъши пух, та, за каква сума говорим Thinking?

Честно да ти кажа, сега се разрових и за такива цени не съм и помисляла  Shocked 960 лв за завивка  Shocked С пълнеж от сибирски гъши пух.

Лично аз имам купени две завивки с гъши пух. Двете се различават по дебелина( грам на кв. см или каквото там се нарича за пълнежа), десен и размери. Спомням си, че по- малкият струваше около стотина евро, а по- големият към 150. Купувани са от Испания. Явно пухът им не е сибирски  Thinking

# 22
  • Мнения: 1 919
 hahaha сибирските патици сигурно трудно подържат перушината hahaha ох майтапа настрана а този гъши пух, как се подържа завивката-т.е например се е замърсила нещо, как става почистването? Едва ли ще стане с набутване в пералня...тези перушинки вътре Sick

# 23
  • Мнения: 5 173
Казвате, че са скъпи юрганите с гъши пух, та, за каква сума говорим Thinking?
Честно да ти кажа, сега се разрових и за такива цени не съм и помисляла  Shocked 960 лв за завивка  Shocked С пълнеж от сибирски гъши пух.
Да,  Shocked!
350 лв е по-поносимо, ама пак мн пари ooooh!.

# 24
  • Мнения: 1 849
Аз не бих могла да си позволя две завивки на такава цена... Зимата купих от ТСМ на синът май беше за около 70 лв. но детски размер, мисля тази зима да подновя този на дъщерята, че стана малък. За нас обаче не бих отделила толкова пари за завивка, е всеки си има приоритети.  Hug
Благодаря ви за идеите! Ще видя тези дни как ще е времето и ще пробвам с перящата прахосмукачка и след това на силно слънце, но да останат с тази миризма у дома няма да позволя.

# 25
  • Мнения: 3 922
Преди около 5 години съм купувала последно такава олекотена завивка.
Беше в комплект със спално бельо - торба, калъфки и долен чаршаф.
Цената бе около 200 лв. Мисля, че бе на турска фирма. Единствения й проблем е, че е много голяма като размер и не се побира в пералнята, затова я нося за пране в ателие за хим.чи-е. Топли много повече от старите юргани и е по-комфортно, меко, удобно.
Заслужава си парите.  Peace Според мен за зимата това е най-добрия вариант.

# 26
  • Мнения: 212
Аз не бих могла да си позволя две завивки на такава цена... Зимата купих от ТСМ на синът май беше за около 70 лв. но детски размер, мисля тази зима да подновя този на дъщерята, че стана малък. За нас обаче не бих отделила толкова пари за завивка, е всеки си има приоритети.  Hug
Благодаря ви за идеите! Ще видя тези дни как ще е времето и ще пробвам с перящата прахосмукачка и след това на силно слънце, но да останат с тази миризма у дома няма да позволя.
В краен случай,мога да ти препоръчам нещо Wink
Ако имаш познат,който се занимава с Рейнбоу или изобщо познат,който притежава прахосмукачка Рейнбоу помоли да ти услужи (или да дойдат да ти направят демонстрация вкъщи) хем ще изчистиш цялата къща,хем ще замирише на свежо,хем с тупалката ще си изчистиш юрганите! Peace

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
В началото на януари купих 2 броя такива завивки с гъши пух, струват по 150 лв, купих ги от КОМО-то в Младост4. Не бих дала повече от 200лв за завивка, та каквато и ще да е.
Всяка от тях тежи само по 330 грама и топли страхотно. Размерите са им като на стандартно одеало - 150 /200. Имаше и по-дебели, както и по-големи, но за мен тези са достатъчни, вършат си работата идеално. На етикета пише, че се почистват на химическо. Услугата струва 5-6лв. Тази история с юргана, с разпарянето, с покупката на плат и т.н. + работата по събирането му отново, ще се върже по-скъпо от покупката на нов юрган. Между другото, в Продавалника продаваха точно такива 2 вълнени юргана, мисля че бяха по 40лв.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Едва ли ще стане с набутване в пералня...тези перушинки вътре Sick

По- малкия го пера точно с набутване в пералнята. Пере се поне два пъти на сезон. Нищо му няма- нито се е степал, нито продърпал нещо.
Големият обаче е 200 на 220 см и е доста по- дебел. Нося го на химическо и за 5 лв ми го оправят.

# 29
  • Мнения: 1 422
Има една приказка: не съм толкова богат, за да купувам евтино.

 Party Party и един наш семеен приятел добавя своята любима максима "не пестим, а печелим повече". Аз не бих се занимавала с такива драми като описаното пране - домакинските задачки са любима моя дейност, тъй като съм си оптимизирала къщата и всяко нещо ми отнема минимално време и усилия.

Съвременните качествени юргани много топлят - и у нас се спи с такива + са леки, което за мен е важно. Прането става в огромния барабан на близкото химическо. Намерила съм си едни жени, които работят супер качествено и перат за 4 лева на килограм. Ако някой се интересува, намира се до един от входовете на метрото на Самуил близо до Тодор Александров. И чаршафи пера при тях + гладят на ютия, а не на преса. Изрядно качество.

Общи условия

Активация на акаунт