Пране или почистване на стари юргани, как?

  • 24 234
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Пух се пере, аз съм прала пухено яке и възглавници. И юргана щях да изпера, ако можех да го натъпча в пералнята. Но уви, не става, затова го нося на химическо.

# 46
  • Мнения: 133
Юргана и в моята пералня, няма да се побере.
Ще питам и аз тук там.

# 47
  • Мнения: 133
Сега говорих с баба ми, тя каза, че юрган от гъши пух не се пере, защото перушината щяла да се "степа" или нещо си таквоз.
Само се проветрявал.
Лошото,е че го заляхме малко с кафе, не фрапиращо позачистих го,ама продължавам да се озадачавам как така няма да го пера 20 години.

# 48
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Химическо  Wink

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Сега говорих с баба ми, тя каза, че юрган от гъши пух не се пере, защото перушината щяла да се "степа" или нещо си таквоз.
Само се проветрявал.
Лошото,е че го заляхме малко с кафе, не фрапиращо позачистих го,ама продължавам да се озадачавам как така няма да го пера 20 години.

Уф, колко страници ще дъвчем едно и също  Tired Не знам перат ли го, мокрят ли го, киснат ли го, какво го правят, но е факт, че ми го връщат снежно бял и ухаещ приятно.
Извинете, но проветряването е едно, какво ме спасява едно проветряване, като юрганът е мръсен  Tired Ти ако искаш, слушай баба си и си гледай петното от кафе на юргана. Ако ли не- занеси го на химическо или пералня, хората си знаят работата  ooooh!

# 50
  • Мнения: 133
Тарталета, сега като се замисля, може и теб да послушам, дали теб, дали баба, все тая,и двете дуднете еднакво убедени в своята непоклатима правота.

Ако получа, някакво ново инфо ще пиша.

# 51
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Химическо!  Peace

Няма да си троша перланята, я!

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Тарталета, сега като се замисля, може и теб да послушам, дали теб, дали баба, все тая,и двете дуднете еднакво убедени в своята непоклатима правота.

Ако получа, някакво ново инфо ще пиша.

Божке, все ми е тая дали ще спиш в лекьосан юрган  Whistling Започнах да пиша в темата, само за да съм от помощ на някого. Явно ти не се нуждаеш от такава, ок.

# 53
  • Мнения: 133
Е Тарталета, защо се разсърди сега?
Нямах предвид, че си баба.

# 54
  • София
  • Мнения: 642
Едва ли ще стане с набутване в пералня...тези перушинки вътре Sick

По- малкия го пера точно с набутване в пералнята. Пере се поне два пъти на сезон. Нищо му няма- нито се е степал, нито продърпал нещо.
Големият обаче е 200 на 220 см и е доста по- дебел. Нося го на химическо и за 5 лв ми го оправят.

Тарталета
, кажи моля те къде взимат по 5 лв.  Shocked, на мен ми искаше една мацка по 40 лв. за пране на юрган в Младост. Товаря ги веднага и ги мятам да ги перат  Wink
Ще поразгледам малко цени по нета, дано намеря нещо приемливо...

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
В Шумен.

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 635

Тарталета[/b], кажи моля те къде взимат по 5 лв.  Shocked, на мен ми искаше една мацка по 40 лв. за пране на юрган в Младост. Товаря ги веднага и ги мятам да ги перат  Wink

На мен ми го перат за 20лв в химическото до нас. Ако се интересуваш ще дам координати.

# 57
  • София
  • Мнения: 642

Благодаря, но няма да се възползвам, далечко ми е Шумен  Grinning

На мен ми го перат за 20лв в химическото до нас. Ако се интересуваш ще дам координати.

Да, ще ти бъда много благодарна, особено ако е в района на Младост или Дружба... Два юргана за 40 лв. по ме устройват.  Peace

И един тъпичък въпрос, нали си ги взимаш сухи, а не ги носиш вкъщи да се сушат като килимите от автомивка??? Embarassed

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
И един тъпичък въпрос, нали си ги взимаш сухи, а не ги носиш вкъщи да се сушат като килимите от автомивка??? Embarassed

Аз килимите от автомивките си ги вземам сухи  Thinking

# 59
  • Мнения: 306
Здравейте,
първо да се извиня,че не съм чела темата от самото й начало,но понеже и мен ме вълнува въпроса с юрганите.....чисто нови са от са седяли в чували години наред......
Питах в едно химическо чистене и те ми казах 5.00 лева на килиграм.За София става въпрос.
Дано съм помогнала....

Общи условия

Активация на акаунт