Откога сме лели?

  • 15 094
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 622
Не съм се замисляла за това.Нямам претенции да съм "кака",одавна чукнах 30-те,да не говорим,че гоня 40-те.Каква кака?!?Кака съм единствено на малкия ми брат.От друга страна все още ми се случва да ми кажат "момиче" newsm78

# 61
  • Мнения: 166
Не се чувствам "леля". Но приемам за нормално това обръщение от деца на възрастта на детето ми. За по-възрастните още съм кака или момиче. А абсолютно еднакво удоволствие ми доставя да ме наричат "госпожо" и "госпожице".

# 62
  • Мнения: 2 388
Леля ще бъда на децата на брат ми или сестра ми. Такива нямам, следователно няма да стана "леля". Mr. Green

Предпочитам да ми казват по име.
Аз самата се обръщам така, с изключение на някои много близки роднини и то по тяхно желание.

# 63
  • Мнения: 24
Аз в парка към мамчетата се обръщам на "ле"....примерно "Ко прайте, ле?", или "Кои памперси ползвате , ле?" ...Някак си модерните напоследък "муцко", "каке", "мацко" и тн. ми селянеят  Peace
Казвам го, понеже семантиката на въпросното гальовно и закачливо "ле", според мен идва от "лелче"  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 38 515
Когато съм с очилата съм "госпожо".
Като се облека по-спортно може да мина и за "кака".
Рядко ме лельосват.
 Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 517
Това масово отричане на обръщения от типа леля, как, батко ми лъха на избиване на комплекси. Освен, че е модно какво му е толкова хубавото някаква 5 годишна пикла да те нарича по име (жена на 25-30 години) - на мен пък ми е обидно  Crossing Arms

Изумихте се вече  Stop Всичко що го има само у нас, но не и по широкия свят мавово започна да се отрича...
За 12-годишната дъщеря на приятелката ми съм леля...не кака, не по име. И когато ме нарече леля не се чувствам по-стара, по-селяндурски или по-смотана...

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 12:21 от Филаделфия

# 66
  • Мнения: 25 620
Много е хубаво да си "леля".  bowuu
Можеш да правиш и говориш каквото си искаш, без на някой да му прави особено впечатление. Най-много да минеш в графата "изтрещяла лелка", което оправдава всяко твое действие или бездействие. А ако успееш да прокараш и съмнение за недоклатеност, можеш да се измъкнеш суха от всяка неприятност.
Голям кеф!  Flutter

# 67
  • Мнения: 2 132
Официално съм леля от миналата година.Тогава се роди на брат ми дъщеричката.
Обаче всичките ни познати дечица се обръщат към мен по име.Нямам нищо против обръщението, но не ги задължавам Joy

# 68
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Някои деца, по-големи от дъщеря ми, ми казват "како", колкото и майките им да ме наричат "лелята". Децата преценяват най-добре Mr. Green
Пресен случай - седим с брат ми в едн кафене /брат ми е 7 год по-малък от мен/. Две деца /около 4-годишни/ играят покрай нас с топка. Топката изхвърча и удря брат ми по главата. Едното вика на другото: "Отиди да се извиниш на чичкото" Joy После пак играят и другото вика "Леко, че ще ударим и какичката" Mr. Green
Та докато за децата съм какичка, всичко е ОК Whistling

# 69
  • Мнения: 2 829
на 23 години -росна ,росна снаха Joy Joy
племенницата ми ме нарече-стринка
ей,,5-6-8 години ми трябваше да го преглътна
тъкмо започнах да свиквам ,
момичето взе ,че ме направи баба Joy Joy

# 70
  • Мнения: 17 407
Аз в парка към мамчетата се обръщам на "ле"....примерно "Ко прайте, ле?", или "Кои памперси ползвате , ле?" ...Някак си модерните напоследък "муцко", "каке", "мацко" и тн. ми селянеят  Peace
Казвам го, понеже семантиката на въпросното гальовно и закачливо "ле", според мен идва от "лелче"  Hug

 Joy

Мда, НАН, брат ми е чичо от 15- годишен, докато аз все още минавам за кака.

# 71
  • Мнения: 516
Времето и гравитацията не прощават, лелички. Колкото и да ни се иска да сме мацки, единственият начин да живеем дълго и щастливо (като в приказките) минава през остаряването.  Wink

# 72
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Леля съм на племенника си.
За всички останали съм ....
Ако в парка кажат " дай на леличката" , се оглеждам за кого става въпрос.
Гледайте си работата.

# 73
  • Мнения: 25 620
Ще ревете вие за "лельо", когато почнат да ви "бабосват", ама...  Mr. Green  Joy

# 74
  • Мнения: 919
Все ми е тая вече дали съм "леля" или "кака" Laughing
А иначе официално още не съм станала леля. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт