Когато голямото дете е болно...

  • 5 398
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Нямам две деца, за да споделя опит, но имам доста познати с две деца и знам, че не ги делят, когато са болни. Освен това племенникът ми често е у нас, за да го гледаме със свекърва ми и са заедно със сина ми - понякога единият е болен, понякога е другият, а понякога - и двамата. Не можем да ги делим. А и мен не ме е страх, че ще си предадат болест.
Аз бих те посъветвала да си гледаш и двете деца. Не, че свекърва ти няма да се справи, но детето, когато е болно, има най-силна нужда от майка си. Смятам, че майчината любов и близост е по-лечебна от лекарствата в такъв момент.

# 16
  • Мнения: 800
Никога не съм ги делила при болест. Когато малчо се роди, каката ходеше на гредина и, естествено носеше в къщи вируси. Да чукна на дърво, рядко са си предавали болестите, а и това ми се струва гадничко - болен пък при баба, но ти си знаеш най-добре!

# 17
  • Мнения: 1 547
Не само, че не съм ги делила, ами и съм обръщала повече внимание на болното, а не на здравото дете /пък било то и бебе/.

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Благодаря за мненията!
Преди малко се чухме с големия и звучеше по добре, а и баба му каза, че не кашля толкова, та се надявам утре да можем да си го вземем  Praynig

# 19
  • Мнения: 7 159
Имам три деца.Не съм ги делила заради болест и не бих го направила.Дори и заради по-сериозни болести.

# 20
  • Мнения: 2 478
Споменът от детството ми е, че само веднъж ни разделиха със сестра ми, защото аз бях болна от паротит. Иначе винаги сме били заедно, независимо от временните неразположения.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не знам. Сега си мисля, че не бих ги делила, когато се роди бебето, но знам ли...
От друга страна не си представям болното ми дете да не е под мое наблюдение  Stop Аз си познавам най- добре детето и усещам развитието на болестта само по звученето на гласа му. Как бих го оставила да го гледа баба му?!

# 22
  • sf
  • Мнения: 10 149
Никога не съм ги разделяла. И колкото и да е странно не се е случвало да се заразят един от друг. Даже малкия не се е разболявал,а ние с баща му смве хващали от каката.

# 23
  • Мнения: 1 558
Никога при болест не съм разделяла децата. Просто следя да не се бутат едно в друго.
И аз не съм ги разделяла. Peace

# 24
  • Мнения: 2 090
Kакто са писали вече по-горе,и аз постъпвам така.Когато се роди бебето баткото кашляше,и още не е спрял междувпрочем Tired.Не съм го отделяла,научихме го и продължаваме да го учим всъщност(макар и трудно Rolling Eyes) да не се навира много в малката,винаги ръчичката да е на устата като кашля и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодарение на това, че болното дете се държи на проветрено (открито) и студено, се избягват бактериалните инфекции.

Освен ако не става дума за Т от порядъка на -40 -50 градуса бактериите - или поне доста от тях - си се чувстват много щастливи и после още по- доволни си се размножават в подходящата среда, попаднали в организъма.

Това, разбира се, изобщо не означава, че ако държите детето в "сауна" ще избегнете бактериите - те си живеят необезпокоявани до близо 60 градуса. И ако не възнамерявате да сварите детето, няма да му помогнете особено със загряване. Общо взето, бактериите са значително по- издръжливи на температурни колебания от бозайниците. Но при избор трудно се развиват при висока Т -тъкмо затова Т е отговора на организма при инфекции. Ако бива външно изстудяван (ниски Т на околната среда), му се налага да работи много повече за тази цел. С други думи, излишно се изтощава.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 854
Мони, и при нас е същото положението. Ами разделихме ги и каката е при баба си. Беше там 3 дни, сега вече е по-добре от лечението  и идват през деня при нас. Не и даваме да го пипа и целува, но поне вижда бебето от разстояние и е до мама. Разбира се и на мен ми е мъчно, но по-добре да се предпази бебечето поне сега в началото. А като заякне малкото вече може и да не ги делим.  Не се притеснявай толкова, защото твоите емоции се предават и на бебчето и ще стане раздразнително и то.

# 27
  • София
  • Мнения: 748
Първите 2 месеца ги разделях още при първите симптоми, свеки гледаше баткото. Все пак бебето е много малко. Напоследък обаче, съм се примирила, пък и бебо порасна, успокоявам се с това, че кърмя малкото и все пак в някаква степен го защитавам от болести. Лошото е, че баткото почти непрекъснато или е със сополи или подкашля, а не мога непрекъснато да му забранявам да гушка и целува бебето, страхувам се да не го намрази. В общи линии- Господ да ни помага, че ние сами няма да се справим! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 9 990
 ooooh!
напротив-първо сами ще се оправите, пък чак след това...

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ами ние днес болен, здрав си го взимаме.. Свекърва ми непрекъснато си намира работа и много не може да се разчита на нея, а друг вариант нямаме. Още кашля и му тече носа та ще видим как ще се оправяме. Дано не заразим бебчо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт