Сините очи по-чувствителни ли са към слънцето?

  • 4 983
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 998
Кръстникът на малкия е със сини очи и твърди ,че е много чувствителен към слънчевата светлина.
Дори си купи очила със специални защити.
Майка ми също има сини очи ,но пък от нея не съм чувала досега такова нещо.
Явно е също относително.

# 16
  • Мнения: 4
И аз съм със сини очи и не мога да си позволя да изляза без слънчеви очила с добра защита, ако съм без очила почва едно сълзене .
( ползвам ги всесезонно )

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
И аз съм със светли очи пък за 33 години  не съм забелязала някакъв дискомфорт.

# 18
  • Мнения: 2 376
А имате ли проблеми да шофирате например? / то на бебето му е рано, но аз в перспектива Simple Smile /

# 19
  • София
  • Мнения: 388
Аз съм със светли очи и имам проблеми със слънцето,но не винаги. Понякога съм добре, в други   дни очите  ми са силно раздразнени и сълзят,а понякога изобщо не мога да гледам навън без слънчеви очила- просто не мога да ги отворя.Лятото почти винаги съм с козирка. Малката и тя е със светли очи , но още не съм мислила по въпроса за слънчеви очила.

# 20
  • Мнения: 2 376
Аз за слънчевите очила (ако ги изтърпи въобще) имам едно притеснение. Трябва да са супер качествени, за да се престраша да и ги сложа.

# 21
  • Мнения: 6 713
За пръв път чувам! Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
чувала съм че сините очи били по-слаби...освен леко късогледство друг проблем нямам...слънчеви очила ужасно ме дразнят.....
знам че сл. очила изнежват допълнително очите....като цяло съм с отрицателно мнение към ползването им от деца...освен ако наистина не се налага.

# 23
  • Мнения: 567
Аз съм съм сини очи и силната светлина много ме дразни/ слънцето и снега/ Слънчевите очила са за предпочитане пред шапка с козирка, но аз и тях не мога да трая...За малки деца не знам, а и моята е със светли очи  newsm78 Не съм се замисляла  че тя ми е още малка  newsm78..Защо не се консултираш с офталмолог...Май ще взема да се консултирам и аз  newsm78

# 24
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
На майка ми са сини и лятото не може без слънчеви очила,а вкъщи също много и пречи силното осветление,тя вечно е на загасено аз след нея ходя и светвам и тя се сърди и казва че и пречи,явно има нещо пази на детенце очите отсега ако не търпи слънчеви очила избягвайте пряка слънчева светлина

# 25
  • Мнения: 3 641
На майка ми са сини и лятото не може без слънчеви очила,а вкъщи също много и пречи силното осветление,тя вечно е на загасено аз след нея ходя и светвам и тя се сърди и казва че и пречи,явно има нещо пази на детенце очите отсега ако не търпи слънчеви очила избягвайте пряка слънчева светлина
И аз съм по абсолютно същия начин. Обичам леко приглушена светлина.Само на лунички, въобще полюлея не функционира в нас. Всички ми се чудят, но наистина се натоварвам и почва да ме боли глава Rolling Eyes

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Да, по-чувствителни са. Както и русите коси и светлата кожа, към слънце, вятър и т.н. Просто "светлите" хора трябва да полагат повече грижи и повече да се предпазват от неблагоприятни условия.
Мисля, че медицината е доказала, че тъмния ген е по силен, както при унаследяване, така е и по-устойчив на външни влияния.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми не е със сини очи, но има свръх чувствителност към слънцето.Излизат му малки пъпчици в окото, които го дразнят, мига, пие сиропи, сагаме капки, ужасно е.

# 28
  • Мнения: 148
Щерките са синеоки,не носят очила ,че не могат да ги траят.Аз единствена съм с кафеви очи и последните 2 години от слънцето очите ми сълзят,затова нося о чила.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Така е.
За момента се борим само с шапка, по нататъка със сигурност ще му поръчаме очила \но трябва да порасне като за начало\.
Аз самата съм със светли очи и никога не излизам без слънчеви или нулеви диоптрични \само със защити\.

Общи условия

Активация на акаунт