Да се научим да работим с Excel

  • 127 296
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 98
Здравейте имам и аз едно въпросче.

Трябва ми да направя по дължината на таблицата часове през 15 мин от 7 до 24 часа
надявам се да ми помогнеге
Ако правилно те разбирам, поредицата ти трябва по този начин:
7:00
7:15
7:30
..... и т.н до 24 ч.
В клетка А1 пишеш 07:00:00. В А2 въвеждаш =A1+time(0;15;0) и натискаш Enter, после копираш формулата надолу до 24 ч.
Дано правилно съм разбрала въпросът ти  Peace


Още по-лесно ще стане ако попълниш няколко клетки(три-четри поредни) , маркираш ги и в дясно долу дърпаш полето (Х-а) до където ти е нужно.  Така автоматично се генерират поредни числа, дати, часове, букви ...  запазва се правилото и разликата между първите въведени полета.

# 61
  • Провинция
  • Мнения: 509
Някой може ли да ми каже как се прави нещо като статистика,един вид,на една колона.Да речем примено със някакви суми,след като маркирам колоната,и набера правилната опция да ми покаже резулат коя сума колко пъти се повтаря?

# 62
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
най-грубото което се сещам е да пуснеш една колонка с 1-ци и да направиш пивот таблица като 1-та колона я слагаш за ROW а втората (тази с единиците) за DATA. Така в резултата ще се получи това което искаш.

# 63
  • Провинция
  • Мнения: 509
най-грубото което се сещам е да пуснеш една колонка с 1-ци и да направиш пивот таблица като 1-та колона я слагаш за ROW а втората (тази с единиците) за DATA. Така в резултата ще се получи това което искаш.

Не те разбрах точно newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 17 380
За неработил с пивотки човек, е сложно да се обясни как се правят без показно...

По-дърварския, но лесен начин, е да се сортират числата ascending / descending, и да се изброи на ръка ... ако не е много голяма редицата.

# 65
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
Не те разбрах точно

направи си една отделна таблица за да разбереш принципа.
направи 2 колони , 1-та отгоре я именувай "names", 2-та "count" .
попълни надолу както следва
names             count
AAA                     1
BBB                     1
BBB                     1
AAA                     1
AAA                     1
AAA                     1
BBB                     1
AAA                     1
AAA                     1
AAA                     1

след това селектирай тези данни барабар със заглавията.
после горе от менюто иди на data -> pivot table
после
Цитат
като 1-та колона я слагаш за ROW а втората (тази с единиците) за DATA. Така в резултата ще се получи това което искаш.

ето видео (с други данни) за да видиш как се прави
http://www.wikihow.com/Create-Pivot-Tables-in-Excel


# 66
  • Провинция
  • Мнения: 509
Цитат
Не те разбрах точно

направи си една отделна таблица за да разбереш принципа.
направи 2 колони , 1-та отгоре я именувай "names", 2-та "count" .
попълни надолу както следва
names             count
AAA                     1
BBB                     1
BBB                     1
AAA                     1
AAA                     1
AAA                     1
BBB                     1
AAA                     1
AAA                     1
AAA                     1

след това селектирай тези данни барабар със заглавията.
после горе от менюто иди на data -> pivot table
после
Цитат
като 1-та колона я слагаш за ROW а втората (тази с единиците) за DATA. Така в резултата ще се получи това което искаш.

ето видео (с други данни) за да видиш как се прави
http://www.wikihow.com/Create-Pivot-Tables-in-Excel




Благодаря много Hug и Извинявай ако има нещо Peace

# 67
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
н.п.

# 68
  • Мнения: 293
Някой може ли да ми каже как се прави нещо като статистика,един вид,на една колона.Да речем примено със някакви суми,след като маркирам колоната,и набера правилната опция да ми покаже резулат коя сума колко пъти се повтаря?
Не знам дали ще съм полезна и дали за същото става дума, но аз правя това:
Най-горния ред на таблицата - с наименованията на колоните - маркирам целия ред, след това Data - Filter - AutoFilter . Появяват се стрелкички надолу за всяка колона. Като кликнеш върху стрелкичката се появява падащо меню, подреждащо по възходящ ред данните от колоната (имената ги подрежда по азбучен ред). Като кликнеш примерно на някое име се показва в  таблицата само редове с това име . Връщаш всички имена от същото падащо меню с (All).

# 69
  • Провинция
  • Мнения: 509
Някой може ли да ми каже как се прави нещо като статистика,един вид,на една колона.Да речем примено със някакви суми,след като маркирам колоната,и набера правилната опция да ми покаже резулат коя сума колко пъти се повтаря?
Не знам дали ще съм полезна и дали за същото става дума, но аз правя това:
Най-горния ред на таблицата - с наименованията на колоните - маркирам целия ред, след това Data - Filter - AutoFilter . Появяват се стрелкички надолу за всяка колона. Като кликнеш върху стрелкичката се появява падащо меню, подреждащо по възходящ ред данните от колоната (имената ги подрежда по азбучен ред). Като кликнеш примерно на някое име се показва в  таблицата само редове с това име . Връщаш всички имена от същото падащо меню с (All).

Мерси много и на теб.Твоят начин ми е по-лесен.Благодаря-златна си  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 3 550
Аз трудно се оправям с формулите. Може ли някой да ми помогне как да пресметна число, повдигнато на степен 1/3, 1/9, 1/4 и др. подобни. Спешно ми е!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 210
Steisi, знакът (символът) за степенуване е ^.

# 72
  • Мнения: 3 550
Аз не знам откъде да го взема този символ. При мен излизат буквени съкращения. Вадя ги от менюто за функции. Може би нещо бъркам.

# 73
# 74
  • София
  • Мнения: 6 210
POWER е наименованието на функцията за степенуване, така я потърси там  Peace. Другият вариант е да си напишеш самичка формулата. Символът, за който споменах, се изписва на латиница, с помоща на Shift и цифрата 6. Например, ако в клетка А1 имаш числото 2, а в клетка А2 имаш числото 3 и искаш да изчислиш две на трета степен, то формулата трябва да изглежда така =A1^A2. Дано си ме разбрала  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт