Новороденото връзва ли се с коланите на количката?

  • 4 755
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 784
Като новороден не съм ползвала коланите. Даже ги бях махнала.

# 31
  • Мнения: 378
Докъто не можеше да сяда не съм го връзвала.
Когато сглобих летният кош и започнах да го слагам полуседнал
и седнал започнах да му слагам коланите.
и аз така,чак като почна да сяда Peace

# 32
  • Монтана
  • Мнения: 694
И аз не ги ползвам,за сега са излишни...

# 33
  • Мнения: 1 001
Мисля да мина на компромисен вариант - в движение вързан, а на място като стои по-дълго ще го отвързвам да може да се обръща. Незнам на практика ще се получи ли, но мисля да опитам.
Благодаря ви за отговорите.   bouquet

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 426
Никога не съм вързвала бебето, докато се возеше легнало.

# 35
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
На една седмица не бих го вързала, но на месец и нещо - да.

# 36
  • Мнения: 1 155
Когато Бояна беше толкова малка не съм я връзвала с колани. Започнах да ги ползвам, като започна да сяда

# 37
  • Мнения: 2 447
Не съм ги ползвала докато не започна да се повдига..

# 38
  • Мнения: 260
Никога не съм вързвала бебето, докато се возеше легнало.
И аз така. Чак като почна да се вози полуседнала тогава.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 197
връзва се разира се...ако не си с кош за новородено...иначе много вероятно слизайки или качвайки някой тротоар например бебето да се озове на земята, не че мърда...може да се изсули просто.

Ако като е в легнало положение степенката да краката поже да се вдигне, че да се допре до борда....то тогава може и да не връзваш...ще стане като затворен кош.....
а моят в количката не се е въртял докато спи...както и в кошницата за кола и шезлонга...въртят се в леглото на широко....въпрос на навици....

# 40
  • Мнения: 1 187
Не съм връзвала. Предполагам зависи от количката - с моата се чувствах спокойна на тази възраст.

# 41
  • Мнения: 1 001
връзва се разира се...ако не си с кош за новородено...иначе много вероятно слизайки или качвайки някой тротоар например бебето да се озове на земята, не че мърда...може да се изсули просто.

Ако като е в легнало положение степенката да краката поже да се вдигне, че да се допре до борда....то тогава може и да не връзваш...ще стане като затворен кош.....
а моят в количката не се е въртял докато спи...както и в кошницата за кола и шезлонга...въртят се в леглото на широко....въпрос на навици....

Степенката се вдига, но не опира чак съвсем плътно до борда - малко място остава. Май ще  си го връзвам - да ми е по-спокойно.
Направо ми идва да го слагам в кошницата за кола и така закачен на количката, но съм чувала, че не е добре да стои много в кошница.

# 42
  • Мнения: 6 713
Новородено няма нужда от колани, но бебка на 4-5 месеца взе доста да шава. Тъй че се води според бебето.
Аз имах кош, където никога не съм я връзвала, освен като пътуваме

# 43
  • Мнения: 37
Ne gi polzvam toi leji i ne murda pak i na vun spim Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 929
Когато беше новородено, не съм ползвала такъв тип количка и не знам. В количката, която аз ползвах, нямаше колани, а и не се налагаше да има. Беше достатъчно обезопасена. После, когато стана на 6-7 месеца, му купихме точно такава количка и му слагах коланите, докато свикне да се държи и да не се изсулва.

Общи условия

Активация на акаунт